2:0

(1:0)

FK Jablonec

FK Jablonec

Branky: 36. Varadi, 48. Borek Rozhodčí: Jech - Ondo, Gallo ŽK: Homola Diváci: 3220

Fotbalisté Plzně po deseti utkáních bez tříbodového zisku v Gambrinus lize slavili vítězství. Ve 28. kole nejvyšší soutěže porazili ve Štruncových sadech Jablonec 2:0, o góly se...

Fotbalisté Plzně po deseti utkáních bez tříbodového zisku v Gambrinus lize slavili vítězství. Ve 28. kole nejvyšší soutěže porazili ve Štruncových sadech Jablonec 2:0, o góly se postarali Varadi a v úvodu druhého poločasu střídající Borek. Trenér  Karel Krejčí si připsal první vítězství na lavičce Viktorie.

Plzeň začala zápas aktivně a už ve 4. minutě unikal jabloneckým obráncům Petržela. Na hranici šestnáctky po souboji upadl, ale hlavní sudí Jech jako penaltový střet neposoudil.  Pak domácí dvakrát zkoušeli štěstí střelami z větší vzdálenosti. Ránu Rótha však brankář Špit bravurně zlikvidoval a pokus Krbečka skončil těsně vedle pravé tyče. Ve 27. minutě už měla Plzeň vyloženou šanci. Petržela vnikl do velkého čtverce a snažil se zakončit. Rána mu sice nesedla, míč však doputoval k nohám Varadiho. Ten však v ideální pozici přestřelil branku. Gólem poté neskončila ani hlavička Navrátila.

Až ve 36. minutě se domácí po zásluze dočkali vedoucí branky. Sylvestre skvěle vysunul Varadiho a ten běžel zleva na Špita. Vypálil levou nohou, gólman sice míč ztlumil, ale v cestě do sítě už mu zabránit nedokázal. Těsně před koncem poločasu mohli Viktoriáni o náskok přijít, aktivní Fujerik však mířil křižnou střelou mimo.

Trenérovi Krejčímu pak náramně vyšlo střídání. Do druhého poločasu poslal místo zraněného Petržely Borka. Ten pobyl na hřišti sotva tři minuty, když pronikl do šestnáctky a pohotovou ranou k týči zvýšil na 2:0. Jablonec se snažil s výsledkem něco udělat, ale utápěl se v nervozitě a nepřesnostech. Naopak z brejků mohla Plzeň vedení zvýšit. V 60. minutě předvedli pěknou kombinaci Krbeček s Varadim a celou akci zakončila rána Sylvestreho těsně nad břevno. Pak bylo rušno i před gólmanem Ticháčkem, který v plzeňském dresu dostal přednost před dvojicí Krbeček, Illizi. Do dobrých příležitostí se dostával především Necid, ovšem po Fujerikově centru hlavou trestuhodně selhal. Na druhé straně měl další šanci Varadi, který se dostal za jablonecké obránce a běžel sám na Špita. Jeho střela všal minula levou tyč.

V závěru se hosté, kteří ještě nemají jistou záchranu, snažili s výsledkem něco udělat. Výsledekm byla pouze hlavička Zabojníka po rohovém kopu, kterou Ticháček dokázal zkrotit. Plzeň si už výhru vzít nenechala a v tabulce poskočila na devátou pozici.

FC Viktoria Plzeň - FK Jablonec 97 2:0
Poločas: 1:0
Branky: 36. Varadi, 48. Borek
Rozhodčí: Jech - Ondo, Gallo
ŽK: Homola
Diváci: 3220
Viktoria: Ticháček - Malcharek, Rada, Navrátil, Lecjaks - Petržela (46. Borek), T. Krbeček, Trapp, Róth - Sylvestre (90. Halama) - Varadi (83. Psohlavec). Trenér: K. Krejčí.
Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Baranek, Eliᚠ(80. Loučka), Valenta (55. Klapka), Žofčák - Necid, Fujerik (72. Straka). Trenér: Komňacký.

0statní výsledky:
Olomouc - Slavia 1:3, Sparta - Brno 0:2, Liberec - České Budějovice 0:0, Teplice - Mladá Boleslav 1:2, Žižkov - Most 1:0, Zlín - Bohemians 1905 0:0, Ostrava - Kladno 4:1