11. kolo / Sobota 20. 10. 2012, 18:20 / Doosan Aréna

FK Jablonec

Kozáčik - Řezník, Procházka (54. Ševínský), Limberský, Čišovský - Horváth, Darida, Rajtoral, Ďuriš, Hora (69. Kolář) - Bakoš (85. Adamov)

FK Jablonec

Špit - Eliáš, Beneš, Novák, Kysela - Zoubele (63. Kopic), Loučka, Čížek (68. Vaněk), Piták (89. Jablonský), Kovařík - Lafata

Branky: 58. Čišovský - 85. Beneš Rozhodčí: M. Zelinka - K. Mencl, E. Marek ŽK: 86. Darida - 40. Piták

Diváci: 10280

Jedenácté kolo Gambrinus ligy svedlo v Doosan aréně dohromady dva nejproduktivnější celky jejího dosavadního průběhu a zároveň i celky, které bojují o čelo její tabulky. Zápas tak sliboval atraktivní podívanou a nutno podotknout, že hráči obou týmů své fanoušky v mrazivém počasí opravdu vychladnout nenechali.

Jedenácté kolo Gambrinus ligy svedlo v Doosan aréně dohromady dva nejproduktivnější celky jejího dosavadního průběhu a zároveň i celky, které bojují o čelo její tabulky. Zápas tak sliboval atraktivní podívanou a nutno podotknout, že hráči obou týmů své fanoušky v mrazivém počasí opravdu vychladnout nenechali.

Před zápasem viselo nad sestavou Viktorky hned několik otazníků. Nejistý byl start zejména kapitána Pavla Horvátha a stopera Václava Procházky. Ti se ale k nesmírné radosti plzeňských fanoušků postavili na hřiště již od začátku zápasu. Další příjemnou zprávou je návrat Daniela Koláře, který se po dlouhém zranění vrací do sestavy Viktorie. Důležitý zápas však začal na lavičce náhradníků.

Veledůležitý zápas o první místo v tabulce začala za mrazivého podzimního počasí aktivněji Viktorka. Již ve čtvrté minutě dokázali její hráči vybojovat na pravé straně míč, ale Michal Ďuriš z dobré pozice branku Michala Špita netrefil. Hned vzápětí pálil po výborném uvolnění na straně levé Jakub Hora, ale ani jeho střela se mezi tyče hostujícího brankáře nevešla. Hnáni vynikajícími fanoušky se viktoriáni tlačili na svého soupeře čím dál tím více. V sedmnácté minutě pálil ze střední vzdálenosti Vladimír Darida a jen decimetry ho dělily od úvodní branky zápasu. Do té doby největší šanci zápasu měl Marek Bakoš, který ve dvacáté minutě hned nadvakrát střílel z vyložené pozice, ale Michal Špit, dvěma fantastickými zákroky, uchránil čisté konto Jablonce. První opravdu vážnou příležitost měli jablonečtí na svých kopačkách až ve dvaatřicáté minutě, kdy se po nedorozumění mezi obránci Viktorky a brankářem Kozáčikem dostal k míči kapitán Jablonce Karel Piták, ale skvělým zákrokem proti střele do již odkryté branky, dokázal domácí brankář své zaváhání napravit. Několik dalších náznaků slibných šancí měli viktoriáni před koncem poločasu, ale jejich centrované míče nenacházely své adresáty. Obrovskou šanci měli hosté v jednačtyřicáté minutě, kdy už uvnitř vápna pálil David Lafata, ale Matúš Kozáčik s vypětím všech sil vyrazil míč na roh. Viktoriáni byli v prvním poločase jednoznačně lepším týmem, ale i přes několik velmi slibných šancí se jim nepodařilo zlomit odpor hostující obrany.

Hned v úvodu druhého poločasu unikl domácím obráncům jablonecký TomᚠČížek a jen včasným vyběhnutím dokázal Matúš Kozáčik zabránit pohromě. Hned vzápětí měl na druhé straně jedinečnou šanci František Rajtoral, který si dokázal zaběhnout za obranu hostů, ale namísto střely volil přihrávku na obsazeného Marka Bakoše. Co se nepodařilo viktoriánům v prvním poločase, podařilo se v padesáté osmé minutě, kdy si na nakrátko rozehraný rohový kop a následný centr Pavla Horvátha naběhl Marián Čišovský a lehkou tečí umístil míč za Špitova záda 1:0. A viktoriáni byli hladoví po dalších gólech. Z rychlého protiútoku se v šedesáté čtvrté minutě centrovaný míč snesl na hlavu Jakuba Hory. Bohužel pro viktoriány, jím výborně umístěný míč, dopadl pouze na břevno Špitovy branky. Tlak Viktorky pak na několik minut přerušila série střídání, kdy se na hřiště za mohutného potlesku domácích fanoušků podíval i navrátilec Daniel Kolář. Hned vzápětí si fantastický zákrok proti střele Marka Bakoše z bezprostřední blízkosti připsal toho večera vynikající Michal Špit, který tak nadále držel šance Jablonce na vyrovnání nad vodou. To se bohužel stalo skutkem v osmdesáté páté minutě, kdy se po závaru před domácí brankou dostal k hlavičce obránce hostů Vít Beneš a hlavou zmrazil Doosan arénu 1:1. Viktoriáni se však vyrovnávací brankou nenechali rozhodit a napnuli všechny síly k tomu, aby ještě zvrátili skóre zápasu na svou stranu. Bohužel i přes všechnu snahu se viktoriánům druhou branku vsítit nepodařilo a tak se oba celky rozešly nerozhodně 1:1

FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 1:1 (0:0)
Branky: 58. Čišovský – 85. Beneš
Rozhodčí: Zelinka – Mencl, Marek – Kalenda
Žluté karty: 40. Piták,
Počet diváků: 10 280