Michael Krmenčík gólem rozhodl o výhře 1:0 v Karviné

5. kolo / Neděle 19. 8. 2018, 15:00 / Městský stadion

6. Krmenčík

MFK Karviná

Berkovec – Čolič, Panák, Janečka (C), Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak, Lingr (60. Smrž), Letič (80. Galuška) – Wágner (63. Ramírez).

Kozáčik – Řezník, Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – Petržela (68. Ekpai), Hořava (78. Čermák), Zeman – Krmenčík (88. Řezníček).

Branka: 6. Krmenčík, ŽK: Janečka, Budínský – Zeman, Rozhodčí: Orel – Kubr, Myška.

Diváci: 3942

Trenér Pavel Vrba udělal oproti poslednímu utkání dvě změny. Místo vykartovaného Jana Kopice se do základní sestavy znovu podíval Milan Petržela, za Aleše Čermáka nastoupil střelec vítězného gólu v Olomouci Roman Procházka. Díky nasazení slovenského záložníka se TomᚠHořava posunul na pozici podhrotového hráče. A Viktoria i čtvrtý duel v řadě zvládla poměrem 1:0, gólem rozhodl Michael Krmenčík!

Viktoriáni poprvé zahrozili v páté minutě. Milan Petržela našel přihrávkou pod sebe Patrika Hrošovského, jehož střelu za vápnem musel domácí brankář vyrazit na roh. A právě z výhodné standardní situace už se Západočeši radovali. Michael Krmenčík si na centr Hrošovského vyskočil nejvýše a díky tomu se už v úvodní fázi utkání měnilo skóre.

Pětadvacetiletý kanonýr měl v 18. minutě obrovskou šanci ještě navýšit vedení Plzně. Po faulu ve vápně na Radima Řezníka rozhodčí odpískal penaltu, jenže Martin Berkovec vystihl stranu a Krmenčíkův pokutový kop vyrazil. Po půlhodině hry měli červenomodří další obrovskou příležitost ke skórování. Hořava výborně vysunul Petrželu, který měl před sebou otevřený prostor a vedle sebe Krmenčíka. Hbitý záložník se rozhodl vzít celou akci na sebe, avšak jeho střelu po zasekávačce doleva zblokoval jeden z obránců Karviné.

Do konce poločasu si oba týmy ještě vypracovaly velké šance. Nejprve se po nakrátko rozehraném rohu ke střele ve vápně dostal Luděk Pernica, levačkou ale zamířil těsně vedle. Na úplném konci to byli naopak domácí, kteří mohli vyrovnat. Míč propadl až k dobře postavenému Tusjakovi, ale Kozáčik stál naštěstí na svém místě. Stav tak zůstával 1:0 pro Plzeň.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala opět aktivitou Viktorky. Hned zkraje zkoušeli své štěstí Petržela a Hrošovský zpoza vápna, oba pokusy ale mířily kousek mimo. Na opačné straně se do rychlého protiútoku řítil kapitán Marek Janečka. Ten se z pozice stopera vydal na výlet až před plzeňskou šestnáctku, na jeho pokus levačkou byl ale Kozáčik připraven.

V 72. minutě měla Karviná svou největší šanci zápasu. Letičův centr od rohového praporku doletěl až k úplně osamocenému Smržovi, na kterého číhala prakticky prázdná brána. Domácímu záložníkovi se ale zamotal míč mezi nohy a následně vystřelil tak slabě, že Kozáčik stihl jeho pokus vykopnout. Z rychlého protiútoku pak zakončoval z levé strany Martin Zeman, ale Berkovec si s jeho křižnou střelou poradil.

Závěr zápasu už si Plzeňané zkušeně pohlídali. Viktoria tak v čtvrtém duelu v řadě zvítězila nejtěsnějším gólovým rozdílem, jedinou trefou rozhodl Michael Krmenčík, který proti Karviné odehrál stý ligový duel. Západočeši navíc i nadále drží stoprocentní bodovou bilanci ve FORTUNA:LIZE.