Náskok se ztenčil, Viktoria podlehla Slavii 0:2

27. kolo / Sobota 5. 5. 2018, 18:30 / Eden Aréna

2:0

(1:0)

Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil – Hromada (80. Danny) – Stoch, Hušbauer, Sýkora, Zmrhal (C) (87. Kúdela) – Tecl (76. Škoda)

Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský (76. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman, Čermák (81. Chorý), Kopic – Bakoš (46. Krmenčík)

Branky: 16. Řezník (vl.), 58. Tecl, ŽK: Frydrych, Hušbauer, Sýkora – Bakoš, Hubník, Havel, Hořava, Limberský, Rozhodčí: Franěk – Kubr, Kříž

Diváci: 15 674

Zatímco v západočeské metropoli vrcholily v sobotu 5. dubna v podvečer oslavy k výročí osvobození Československa, v pražském Edenu se v 18:30 rozhořel nelítostný boj o ligové body. Pro oba týmy by případný zisk měl cenu zlata.

V úvodu utkání byli aktivnějším týmem domácí, když nejdříve střílel Stoch a z následného útoku vedeným Teclem nebylo kromě vzrušení v ochozech nic. Na druhé straně vracel před branku dlouhý nákop Zemana Radim Řezník, ale Havel přímo před Kolářem nedokázal zakončit přesně. V deváté minutě znepříjemňoval Marek Bakoš rozehrávku domácímu brankáři natolik důrazně, až přišlo od rozhodčího Fraňka žluté napomenutí. Po uplynutí první čtvrthodiny se dostali sešívaní k rozehrávce rohového kopu. Ten rozehrál Miroslav Stoch tak, že na něj nedosáhl nikdo z plzeňských obránců. Od nabíhající dvojice Radim Řezník a Michael Ngadeu se míč odrazil za brankovou čáru. Gól byl nakonec označen jako vlastní a domácí šli do vedení. V úvodní půlhodině byla Slavia silnější především ve středu hřiště, kde se jí dařilo likvidovat plzeňské útoky a sama naopak zakládala akce, které nezřídka končily zakončením. Ve 36. minutě jednu takovou brzdil za cenu žluté karty Roman Hubník. Velkou šanci zaznamenali domácí ve 44. minutě, kdy se s míčem ve vápně otočil Stanislav Tecl, jeho nedůrazná střela se prošourala metr kolem Kozáčikovy tyče. O poločase se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro Viktorii.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky už nenastoupil Marek Bakoš, kterého na trávníku nahradil Michael Krmenčík. Úvod druhé z polovin si pro sebe chtěli uzmout viktoriáni, když se střeleckým pokusem přispěchal Jan Kopic, v 52. minutě ale přišel zvrat. Po faulu na Stanislava Tecla přisoudil Pavel Franěk sešívaným pokutový kop. Jeho exekutor Miroslav Stoch si ale vylámal zuby na Matúši Kozáčikovi, který bravurně vystihl směr jeho střely. V následujících minutách plály na trávníku emoce, žlutou kartu ukázal sudí Milanu Havlovi s Tomášem Hořavou. V 56. minutě musel Kozáčik znovu prokázat skvělé čtení hry, když zklividoval Teclův centr před branku. O dvě minuty později už ale domácí na plzeňskou obranu vyzráli. Po rohovém kopu Viktorie se dostali do rychlého protiútoku, který Tecl vyřešil kličkou plzeňskému gólmanovi a střelou do prázdné brány. Rozdíl tak byl dvougólový. V 66. minutě znovu podržel svůj tým Matúš Kozáčik, který skvěle vyrazil Frydrychovu hlavičku. O několik okamžiků později Plzeňané dopravili míč do branky, nicméně rozhodčí za pomoci videa gól neuznal. V 74. minutě stíhal David Limberský unikajícího Tecla a na hranici rizika šel ve velkém vápně do skluzu. Sudí nejdříve nařídil pokutový kop, ale po poradě s videorozhodčím svůj verdikt změnil a došlo pouze na odkop od Kozáčikovy svatyně. Limberský ovšem zaplatil za obětavý zákrok zdravím, když s bolestivou grimasou odkulhal z hrací plochy. Na hřišti ho nahradil Jan Kovařík. Na poslední minuty přišel svému týmu pomoci TomᚠChorý, jenž vystřídal Aleše Čermáka. Do závěru utkání ale viktoriáni s výsledkem nepohnuli a Slavii tak podlehli 0:2.