Plzeň remizovala s Brnem, výhru ztratila až v závěru

13. kolo / Pondělí 2. 11. 2009, 17:30 / Doosan Aréna

(0:0)

FC Zbrojovka Brno

Daněk - Bystroň, Limberský, Navrátil, Rajtoral (70. Střihavka), Ševínský, Horváth, Kolář (84. Jiráček), Rada, Bakoš (89. Mlika), Rezek

Bureš - Čoupek, Dvorník, Dostálek, Fabricio (76. Inacio), Křižko, Mareček, Sus, Došek, Rabušič, Šural (62. Polách)

Branky: 52. Bakoš – 83. Sus. Rozhodčí: J. Bílek - E. Ubias, M. Urban ŽK: 69. Došek

Diváci: 2032

Fotbalisté Viktorie Plzeň v televizní dohrávce 13. kola Gambrinus ligy remizovali doma s Brnem 1:1. Vedoucí gól vstřelil v 51. minutě domácí Bakoš, jenže v 83. minutě vyrovnal Sus....

Fotbalisté Viktorie Plzeň v televizní dohrávce 13. kola Gambrinus ligy remizovali doma s Brnem 1:1. Vedoucí gól vstřelil v 51. minutě domácí Bakoš, jenže v 83. minutě vyrovnal Sus. Plzeň pošesté v řadě neprohrála, ale propásla možnost předstihnout Spartu na čtvrté příčce tabulky.

Souboj po celý zápas doprovázel hustý d隝, trávník byl promočený. Na těžkém terénu se nejprve zastřeloval domácí Rezek. Ale v obou případech ze standardní situace minul branku. V 11. minutě tak nečekaně zatrnulo plzeňské obraně. Šural poslal z levé strany centr do šestnáctky a zcela osamocený hlavičkář Rabušic míč jen o milimetry minul. Viktoriáni byli aktivnější, ale na šanci si museli počkat až do 22. minuty. Horváth po rohovém kopu našel v šestnáctce Bystroně, jeho hlavičku mířící k pravé tyči však bravurně vytlačil konečky prstů brněnský brankář bureš. Ve 28. minutě byl blízko gólu Ševinský. Při rohovém kopu číhal u vzdálenější tyči, míč až k němu skutečně proletěl, jenže plzeňský obránce v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal ho usměrnit do sítě.  Brněnský gólman byl i nadále v permanenci, bezchybně zkrotil střely Bystroně i Rezka. Při další rychlé akci měl štěstí, když znovu Rezek pohotovou hlavičkou mířil těsně vedle levé tyče. Paradoxně tak mohli jít do vedení hosté. Ve 41. minutě si explzeňský útočník Došek na prsou zpracoval míč v šestnáctce, přistrčil jej Rabušisovi a ten \"nabil\" nabíhajícímu Dostálkovi. Jeho přízemní ránu z 15 metrů skvěle vykopl gólman Daněk na roh. Výborné zákroky předváděli oba gólmani. Vzápětí po šanci Dostálka přišla akce Horvátha. Ten pronikl do šestnáctky a levačkou krotil míč do pravé \"šibenice\", ale Bureš se zavěsil do vzduchu a Brno podržel.

I po přestávce Plzeň pokračovala v útočné hře a brzy se dočkala vedoucího gólu. V 51. minutě našel Rajtoral v šestnáctce Bakoše, ten vyhrál souboj se Susem a zblízka pověsil balon pod horní tyč - 1:0. V 57. minutě dostali domácí míč do sítě podruhé po hlavičce Ševinského, jenže ještě předtím sudí zamávali ofsajd. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. V 61. minutě aktivní Bakoš zkoušel pozornost Bureše povedenou ranou z úhlu, ale gólman byl pozorný. Na druhé straně pálili Došek s Rabušicem, ale oba nepřesně. To Plzeň předváděla pohledné kombinace. V 64. minutě si vyměnili míč Rajtoral s Limberským, ale druhý jmenovaný ve výhodné pozici vysoko přestřelil. Za další dvě minuty si s brněnskou obranou pro změnu pohráli Kolář s Rezkem, jenže střela Rezka těsně minula levou tyč. A v 76. minutě neskončila  druhým gólem ani šance Koláře. Ten z pravé strany běžel sám na brankáře, ale Bureš včasným vyběhnutím šanci zmařil.

Plzeň neproměněné šance litovala. V 83. minutě sice roh střídajícího Polácha plzeňská obrana odvrátila, ale následný centr stejného hráče se snesl až před branku, kde hlavičkoval nekrytý Sus. Gólmanovi Daňkovi míč prošel mezi nohama, bylo vyrovnáno. Viktoria se ještě nadechla k závěrečnému náporu. V 87. minutě byl blízko gólu Rezek, který uvnitř šestnáctky v pádu pálil bez přípravy, jenže Bureš předvedl další výtečný zákrok. A když v nastaveném čase brněnský brankář vyrazil i prudkou střelu Horvátha, mohli se hosté radovat ze získaného bodu.

Viktoria mohla mít tři, i tak však protáhl sérii bez porážky na šest zápasů. Příští pondělí se představí na hřišti mistrovské Slavie.

Plzeň - Brno 1:1
Branky: 51. Bakoš (1:0), 83. Sus (1:1). ŽK: Došek. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Urban. Diváků: 2032. Poločas: 0:0.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rajtoral (71. Střihavka), Rada, Horváth, Kolář (86. Jiráček) - Rezek, Bakoš (90. Mlika). Trenér Vrba.
Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Sus, Čoupek - Šural (63. Polách), Mareček, Dostálek, Léo (78. Dalmo) - Rabušic, Došek. Trenér Beránek.