Plzeň v prvním přípravném zápase porazila FK Tachov 3:1

1. kolo / Sobota 10. 1. 2015, 11:00 / Luční

FK Tachov

Kozáčik (46. Bolek) – Řezník (46. Medvěděv), Hejda (46. Baránek), Procházka (46. Chramosta), Hubník – Pilař (46. Rajtoral), Hrošovský (46. Hradecký), Kolář (46. Kratochvíl), Kovařík – Mahmutovič (46. Hrdlička), Tecl (46. Holenda)

FK Tachov

Houdek (83. Žipaj) – Viterna, Tušl, Knakal, Habart – Matas, Stružka (59. Ruda), Sadílek (56. Žemlička), P. Šácha (73. Földeši), Folejtar (78. Stružka) – Hudec

Branky: 4. Mahmutovič, 55. Hradecký, 82. Chramosta – 37. Folejtar ŽK: ČK: Rozhodčí:

Nikoli jako v tréninkovém areálu v Luční ulici, ale jako na Větrné hůrce si museli připadat hráči i diváci úvodního přípravného zápasu Viktorie v roce 2015. Se silným větrem se lépe popasovali zástupci červeno-modrých barev, kteří dokázali svého soupeře přehrát.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, konkrétně Aidin Mahmutovič, který svůj první kontakt s míčem přetavil ve vstřelenou branku. Ve čtvrté minutě se dostal bosenský útočník do samostatného úniku a s vyběhnutým Houdkem si dokázal poradit. Do další šance se viktoriáni propracovali v 15. minutě. To Řezník našel Tecla, který se opřel do míče v nebezpečné pozici. Brankář Tachova ale vyrazil jeho střelu na rohový kop, stejně jako pokus Hrošovského ze střední vzdálenosti. Tachov spoléhal především na svou defenzivní fázi, ve které uplatňoval sílu v osobních soubojích. Právě po jednom z nich se podařilo Folejtarovi dostat až před Kozáčika a umístěnou střelou určit poločasový stav utkání.

Do druhého poločasu poslal trenér Koubek odlišnou jedenáctku hráčů a na umělém pažitu se objevila i druhá zimní posila - Jan Baránek. Obraz hry se s příchodem čerstvých hráčů změnil a Viktoria míč se pohyboval především kolem pokutového území hostů, kteří si ovšem dávali pozor na zbytečné chyby. Jednu takovou ovšem využil po deseti minutách na hřišti Hradecký a tvrdou střelou z prostoru pokutového území nedal Houdkovi šanci. V 70. minutě se k pokusu zpoza vápna odhodlal LukᚠHejda, jenž se v průběhu poločasu vrátil do hry, ale branku netrefil. Ještě blíže brance byl o několik okamžiků později Jan Holenda, na jehož hlavu se snažil posadit míč Vítězslav Hrdlička. Jakkoli je ale plzeňský útočník robustní, centrovaný míč ho před odkrytou brankou o centimetry minul. Když už to vypadalo, že rozdíl ve skóre bude jednogólový, přepustil Holenda ve velkém vápně míč Chramostovi a ten se tváří v tvář brankáři Tachova nemýlil.

Sedm stovek diváků tak mohlo svým oblíbencům poděkovat za první fotbalové představení v roce 2015. Viktoria Plzeň porazila FK Tachov 3:1.