29. kolo / Sobota 10. 5. 2008, 15:00

SK Dynamo Č. Budějovice

1:1

(1:1)

Góly: 16. Horejš – 41. Varadi Žluté karty: Šíma, Ondrášek – Sylvestre, Krbeček Rozhodčí: Adámek – Filgas, Ubias Diváci: 2 060

Plzeňská Viktorka veze z jihu Čech bod po remíze 1:1. Vyrovnaný zápas, který mohl jen těžko nadchnout dvě tisícovky diváků na Střeleckém ostrově, přinesl minimum...

Plzeňská Viktorka veze z jihu Čech bod po remíze 1:1. Vyrovnaný zápas, který mohl jen těžko nadchnout dvě tisícovky diváků na Střeleckém ostrově, přinesl minimum šancí, zato ale hodně nepřesností. Obě mužstva měla před utkáním jistotu záchrany. České Budějovice si další účast v soutěži definitivně zajistily v minulém kole v Liberci, kde cenný bod získaly po bezbrankové remíze, plzeňská Viktoria zase ve 28. kole Gambrinus ligy domácím vítězstvím nad Jabloncem prolomila desetizápasovou šňůru bez vítězství. Kdo ale očekával bezstarostný a především útočný fotbal, musel být zklamán.

Vše důležité se odehrálo v prvním poločase. Z první vážné příležitosti a zároveň z první střely na bránu se v 16. minutě ujali vedení domácí po přesné hlavičce Horejše. Ten naskočil na Šímův rozehraný roh a z prostoru mezi malým vápnem a penaltou nedal Ticháčkovi v brance hostí šanci. Domácí  byli trochu aktivnější, ale před koncem poločasu zahřmělo na druhé straně..Ve 41. minutě zahrávala plzeňská Viktoria po faulu Horejše na Krbečka standardní situaci na hranici velkého vápna. Rozehraný míč se nejdřív  odrazil od zdi, do chumlu hráčů ve vápně ho vrátil Petr Trapp. Balón byl ještě tečovaný, nakonec však dorazil k správnému adresátovi, Adam Varadi ho zblízka neomylně uklidil do sítě. Na konci poločasu ještě stačili domácí nasbírat dvě žluté karty. Nejdřív obdržel žluté varování ve 45. minutě explzeňský Šíma, další kartu za chvíli viděl za simulování Ondrášek.

Čekání na útočnou smrš  ve druhé půli bylo marné. Pokusy domácích  srážely nepřesnosti v rozehrávce, nebezpečné byly jen centry nebo dlouhé autové hody do vápna od aktivního Šímy. Hosté se více soustředili na obranu, nebezpečí pro domácího Kučeru znamenaly jen dalekonosné střely Jana Lecjakse. Náznak plzeňské šance v 64. minutě utnul domácí gólman Kučera, který ukopl míč Varadimu po přihrávce Trappa. A když v nadějné situaci Horejš v 71. minutě nedosáhl v pádu na míč, utkání v poklidu dokráčelo k závěru.

Plzeň tak znovu na jihu Čech neprolomila domácí krunýř neporanitelnosti ve vzájemných duelech, nyní už v desíti ligových zápasech na Střeleckém ostrově neokusila Viktoria chu výhry. Tentokrát to Viktorii ale nemusí mrzet, veze z Českých Budějovic cenný, i když nudný, ligový bod.

SK Dynamo České Budějovice – FC Viktoria Plzeň  1:1 (1:1)

Góly: 16. Horejš – 41. Varadi

Žluté karty: Šíma, Ondrášek – Sylvestre, Krbeček

Rozhodčí: Adámek – Filgas, Ubias

Diváci: 2 060
SK Dynamo České Budějovice: Kučera – Hunal, Horejš, Homoláč, Leština (46. Šmíd), Ondrášek (62. Mrkvička) – Šíma, Hílek, Mezlík (29. Vozábal), Plocek - Svátek

FC Viktoria Plzeň: Ticháček – Rada, Navrátil, Malcharek – Trapp, Lecjaks, Petržela (89. Psohlavec), Sylvestre, Róth (79: Borek) – Krbeček (76. Smola), Varadi

Ostatní výsledky:

Sparta - Ostrava 1:2, Mladá Boleslav - Slavia 0:2, Jablonec 97 - Žižkov 3:0, Brno - Liberec 2:0, Most - Zlín 0:1, Bohemians 1905 - Teplice 0:2, Kladno - Olomouc 1:0.