23. kolo / Neděle 30. 3. 2008, 10:15

FK Viktoria Žižkov

0:0

Bartalský - Besta, Labant, Kušnír, Šastný - Xavier, Tinga Da Silva, Koukal, Demjan (72. Blaha) - Kalod, Švancara

Žluté karty: 0-3 ( 24.T. Krbeček, 69. Smola, 89. Psohlavec) Rozhodčí: Jech - Wilczek, Gallo

Plzeň vyválčila po čtyřzápasovém půstu remízu na pražském Žižkově. V nudném zápase s minimem šancí byli blíže k vítězství domácí, ti však dvě...

Plzeň vyválčila po čtyřzápasovém půstu remízu na pražském Žižkově. V nudném zápase s minimem šancí byli blíže k vítězství domácí, ti však dvě velké příležitosti neproměnili. Hosté branku Bartalského za celý zápas vážněji neohrozili.

Hosté nastoupili s některými změnami v sestavě. Na hřiště se od začátku nedostal TomᚠRada, kapitánskou pásku převzal Petr Trapp. Zranění vystavilo stop i Milanu Petrželovi. Aktivněji do zápasu vstoupili žižkovští fotbalisté, už ve 3. minutě zatřásl břevnem plzeňské svatyně Kušnír. Sluncem prozářený žižkovský stadion viděl především boj ve středu hřiště se spoustou osobních souboj. Hosté přečkali čtvrthodinový nápor domácích bez újmy, poté se hra vyrovnala. Plzeň zahrozila poprvé v 15.minutě, střela Trappa z 30metrů však Žižkov příliš neohrozila.V 35.minutě zkoušel štěstí plzeňský Sylvestre, jeho střela z 25metrů však pouze trefila domácího Kaloda. Ke konci prvního poločasu domácí znovu převzali iniciativu, průnik Kušníra z 37.minuty zlikvidoval LukᚠKrbeček.

Do druhého poločasu vstoupila obě mužstva beze změn v sestavě. Žižkov zahájil druhou část velkým náporem. První hrozbou pro plzeňskou bránu byla přízemní střela Šastného z 18metrů v 53.minutě. V 55.minutě vznikl ve velkém vápně hostí velký závar po centru Kušníra, Švancara se ale do zakončení na malém vápně nedostal. V 58.minutě hosté poprvé střídali,  Lecjakse nahradil Ondřej Vrzal. Po hodině hry se osmělili i hosté. Sylvestre vyzval dlouhým kopem ke skórování Borka, ten hlavou ale Bartalského nepřekonal. V 69.minutě napřáhl ke střele z velké vzdálenosti Varadi, trefil ale jen střed branky. V té samé minutě se podruhé zažlutilo, kartu obdržel za faul hostující Smola.72.minutě vyběhl na trávník místo Demjana žižkovský Blaha, který o dvě minuty déle střelou z otočky vystrašil Krbečka. V 75.minutě hosté podruhé zahýbali sestavou. Ze hřiště odešel Borek, na hrot útoku přišel Psohlavec a Varadi se posunul do záložní řady.

Poslední desetiminutovka přinesla nápor domácích, kteří toužili prodloužit třízápasovou domácí jarní sérii bez ztráty bodu. Z hranice pokutového kopu se dostal do šance Koukal, jeho střelu ale plzeňští obránci ale stačili zblokovat. V 87.minutě se snesla ze vzduchu největší šance domácích, Labantovo zakončení hlavou však těsně minulo hostující branku. Poté ještě Plzeň provedla třetí, taktické střídání. Odpočinout si šel Sylvestre, defenzivu týmu vyztužil Rada. V 89.minutě rozhodčí Jech rozdal ještě třetí žlutou kartu, na své konto si ji připsal plzeňský Psohlavec po srážce s gólmanem Bartalským.

Mezi čtyřmi tisícovkami diváků bylo i 50 věrných plzeňských fandů, kteří měli vstup zdarma.

Na žižkovském stadiónu proběhla po zápase malá slavnost, poblíž VIP prostor byla slavnostně odhalena pamětní desky Vlasty Buriana, který v roce 1917 za žižkovský klub hrál. I proto se v hledišti objevilo dnes více diváků v bekovkách. Tito diváci, pokud si vzali oblíbenou pokrývku hlavy krále komiků, také nemuseli platit vstup.

Plzeňskou Viktorku čeká v příštím týdnu další pražský soupeř, ve Štruncových sadech přivítá pražskou Slavii.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV – FC VIKTORIA PLZEŇ  0:0