7. 11. 2018    Zápas - poháry

Real Madrid v Plzni ukázal svou kvalitu, viktoriáni prohráli rozdílem pěti branek

67. Kroos

Hruška – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Procházka, Hrošovský – Havel (38. Petržela), Čermák (61. Hořava), Kopic – Chorý (80. Řezníček)

Courtois – Odriozola, Ramos (C) (59. Javier Sánchez), Nacho, Reguilón – Kroos (73. Isco), Casemiro, Ceballos – Lucas Vázquez, Benzema (62. Vinícius Júnior), Bale

Branky: 21. Benzema, 23. Casemiro, 37. Benzema, 40. Bale, 67. Kroos, ŽK: Nacho, Rozhodčí: Aytekin – Beitinger, Foltyn (všichni Německo)

Diváci: 11 483

Oproti utkání v Madridu udělal Pavel Vrba v základní sestavě jen dvě změny. Zraněného Krmenčíka nahradil od úvodních minut TomᚠChorý, místo Milana Petržely pak naskočil na levém kraji Jan Kopic. Hlavní slovo si ale vzali hosté, kteří si hned v prvním poločase vybudovali čtyřgólový náskok. Viktoriáni měli ještě po pauze pár náznaků šancí, Kroosova branka ale nakonec stanovila konečný výsledek na 5:0 pro úřadující šampiony.

Viktoriáni začali výborně a hned po několik minutách byli blízko k otevření skóre. Patrik Hrošovský centroval do malého vápna z levé strany pokutového území a málem balon odrazem o Nacha dostal až do sítě – hosty z Madridu zachránilo břevno. Krátce poté byl ve vápně v ostrém souboji odstaven TomᚠChorý, rozhodčí Aytekin se ale rozhodl nechat pokračovat ve hře.

K neštěstí domácích krátce nato udeřil Real a to navíc hned dvakrát. Nejdřív se ve 21. minutě krásně uvolnil Karim Benzema a ve střelecké pozici ukázal svůj zabijácký instinkt, o dvě minuty později pak navyšoval hlavou po Kroosově centru od rohového praporku Casemiro.

Krátce před poločasem opět zaúřadovala ve vzduchu síla v podobě Balea s Benzemou. První jmenovaný vracel míč zpět na malé vápno a Karim Benzema už neměl problém míč usměrnit za Hrušku – 0:3. A opět to trvalo jen tři minuty a hosté se prosadili počtvrté. Gareth Bale si počkal v pokutovém území na propadnutý balon a levačkou jej bez přípravy uklidil k vzdálenější tyči.

Po změně stran se dostal do zakončení z rychlého brejku Kopic a jeho rána zpoza vápna nebyla vůbec špatná. Courtois s ní měl plné ruce práce a jen tak tak ji dokázal přizvednout nad břevno.

Viktoriáni se ještě dostali k pár náznakům, třeba když pálil po chybě v rozehrávce Realu Hrošovský, ten ale branku netrefil. Lépe už si počínal na druhé straně Toni Kroos, který zakončil přečíslení Madridu precizním lobem přes Hrušku. Zhruba čtvrt hodiny před koncem poslal do pokutového území dobrý centr Kopic, Petržela se ale nedokázal protlačit k pořádnému zakončení.

V Plzni tak Real Madrid potvrdil svou kvalitu a zvítězil suverénně 5:0.