Sezona 2018/19 končí, Viktoria se s ní rozloučila remízou s Baníkem

N5 / Neděle 26. 5. 2019, 15:00 / Doosan Arena

FC Baník Ostrava

66. Procházka

Kozáčik – Limberský, Pernica, Brabec, Kovařík – Hrošovský – Petržela (75. Štursa), Kayamba, Kolář (88. Hejda), Kopic – Beauguel (67. Bakoš)

Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (88. Mešaninov), Granečný (60. Kuzmanovič) – Hrubý, Diop (84. O. Šašinka)

Branky: 5. Pernica – 66. Procházka, ŽK: Petržela, Beauguel – Fillo, Rozhodčí: Nenadál – Horák, Vodrážka.

Diváci: 7787

A je konec... Viktoriáni se s vědomím jistoty druhého místa rozloučili s ročníkem 2018/19 domácí remízou 1:1 s Baníkem Ostrava. Domácí šli sice brzy do vedení, ale stav utkání srovnal v druhém poločase Václav Procházka, a zápas tak skončil dělbou bodů.

Červenomodří začali tak, jak si přála asi většina lidí na stadionu. Po milimetrovém centru Honzy Kovaříka se už v 5. minutě trefil Luděk Pernica a připsal si tak svůj první ligový gól v dresu Viktorie. A chvíli nato už to mohlo být o dvě branky. Joel Kayamba ve středu hřiště předvedl parádní manévr, poté ještě vysunul Milana Petrželu a ten z první přízemní přihrávkou našel ve vápně Jeana-Davida Beauguela. Francouzský snajpr ale nezamířil přesně.

Západočechům patřily veškeré důležité momenty. V další velké příležitosti se po elegantním obloučku Kopice objevil Petržela, avšak navázal na Beauguela a svůj pokus nasměroval mimo. Pětatřicetiletý záložník se neradoval ani po střele z první na hranici velkého vápna, ta zase letěla kousek nad břevno. Závěrem poločasu ještě neproměnil své dvě šance Kayamba, a tak Plzeňané odcházeli do kabin s nejtěsnějším možným vedením.

Konžský šikula se do nadějné pozice dostal i začátkem druhé půle, ale ani potřetí nemohl zvednout své ruce nad hlavu, vystřelil totiž těsně nad Laštůvkovu svatyni. Půl hodiny před koncem zahrozil také Baník, dalekonosnou ránu Adam Jánoše zastavilo až břevno plzeňské branky. Na druhé straně se nedlouho poté předvedl zkušený gólman Ostravy, jenž vyrazil povedený pokus Kopice na roh.

V 66. minutě hosté srovnali. Střelu Dameho Diopa sice ještě Matúš Kozáčik pohotově vytěsnil, jenže míč se vrátil zpátky na kopačky Baníku a Václav Procházka nadvakrát dostal balon do branky. Další možnosti Ostravané naštěstí nevyužili. Nejprve si Jánoš nepočíhal na Kozáčika, pak zase střídající Kuzmanovič z nebezpečné pozice netrefil hlavu mezi tři tyče.

Do konce utkání už ani jedna strana nevypracovala žádnou další příležitost. Viktoriáni tak zakončili sezonu 2018/19 remízou 1:1 s Baníkem Ostrava.