21. kolo / Neděle 17. 2. 2019, 17:00 / Doosan Arena

(1:0)

SK Slavia Praha

Hruška – Havel, Pernica, Hubník, Limberský – Procházka, Hrošovský – Kayamba (68. Petržela), Hořava (89. Bakoš), Kovařík – Chorý (58. Beauguel).

Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu Ngadjui, Bořil – Hušbauer, Souček – Stoch, Ševčík (46. Král), Zmrhal (71. van Buren) – Olayinka (76. Škoda).

Branky: 45. Chorý, 82. Beauguel, ŽK: Limberský, Hubník – Ševčík, Hušbauer, Olayinka, Rozhodčí: Franěk – Moláček, Kříž.

Diváci: 11 140

Pavel Vrba sáhl před jarním šlágrem opět k několika změnám. V útoku nastoupil TomᚠChorý, který trenérovi tuto důvěru ještě před pauzou splatil vedoucí brankou. Slávisté dostali viktoriány pod tlak zejména ve druhé půli, Plzeňští se ale ubránili a navíc dokázali před koncem ještě jednou udeřit. První domácí trefu zaznamenal Jean-David Beauguel.

Hned zkraje utkání v šesté minutě se ocitl ve velké šanci domácí kapitán Roman Hubník. Ten si naskočil na centr Hrošovského z přímého kopu, hlavou ale těsně minul vzdálenejší tyčku. Na druhé straně pak pálil z hranice vápna Stoch, jeho tečovaný pokus skončil také mimo.

Ve dvacáté minutě to zkoušel po vyhraném souboji na ose hřiště střelou ze střední vzdálenosti TomᚠChorý, jeho dělovku však dokázal brankář Kolář vyrazit před sebe. O chvíli později pak vysoký útočník ve vápně zastavil balon pro Hubníka, ten ale z těžkého voleje ve spěchu nezamířil přesně. Další příležitost Plzně vytvořil Joel Kayamba, který se na vlastní polovině dostal k balonu a rychlým sprintem přes celé hřiště jej zavedl až do pokutového území soupeře. Následnou přihrávku do náběhu ale Hořava netrefil ideálně.

Skóre tak otevřel až minutu před koncem první půle TomᚠChorý. Hrošovský našel krásným lobem přes obranu ve vápně volného Limberského, který balon předložil zpět právě před Chorého a ten už si při zakončení věděl rady!

Slávisté se málem dočkali vyrovnání ve dvaapadesáté minutě, kdy Souček dorážel za Hrušku Bořilův střílený pas na malé vápno, tento gól ale kvůli ofsajdu neplatil. I nadále měli ve druhém poločase herní převahu zejména co do držení míče slávisté, obrana Viktorie ale úspěšně odolávala.

Nakonec se prosadil střídající útočník Jean-David Beauguel, který hlavou zakončoval výbornou akci po ose Petržela – Havel. Právě Milan Havel předložil francouzskému dlouhánovi výborný centr před malé vápno a Beauguel si mohl vychutnat první trefu před domácími fanoušky. Navíc tím zpečetil veledůležité vítězství v poměru 2:0.