Těžký zápas v Mladé Boleslavi rozhodl hattrickem fantastický Tecl

11. kolo / Neděle 19. 10. 2014, 15:45 / Městský stadion Mladá Boleslav

0:3

(0:1)

Hruška – Bořil, Hůlka, Navrátil, Kysela – Tavares, Ščuk (C) – Bartl, Zahustel (66. Magera), Skalák (75. Mehanovič) – Lalkovič (75. Pajer). Trenér: K. Jarolím

Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (79. Kovařík), D. Kolář (57. Hořava), Pilař - Tecl (83. Holenda). Trenér: M. Koubek

Branky: 12., 78., 81. Tecl , ŽK: 17. Skalák, 20. Kysela, 74. Hůlka, 76. Navrátil – 21. Limberský, 29. Procházka, 77. Hejda , Rozhodčí: Bílek – Mencl, Pilný ,

Viktoria Plzeň se v rámci 11. kola Synot ligy utkala o ligové body s Mladou Boleslaví. Západočeši těžké utkání zvládli a díky hattricku Stanislava Tecla vyhráli 0:3!

Viktoriáni po reprezentační přestávce hráli v rámci 11. kola Synot ligy v Mladé Boleslavi. Zápasy se středočeským týmem v minulosti přinášely atraktivní souboje, které nenechaly snad jediného fanouška v klidu. I v neděli 19. října 2014 se odehrálo útočně laděné utkání. FC Viktoria Plzeň nastoupila ve stejné sestavě jako naposledy doma proti Teplicím.

O tom, že oba týmy budou chtít vyhrát, se diváci přesvědčili už v první minutě zápasu. Po patnácti sekundách musel skokem vyrazit nebezpečný centr domácích Kozáčik, na druhé straně ihned z protiútoku zahrozil levačkou Petržela. Jeho pokusu, ale chyběla tvrdost. To ve dvanácté minutě už se Plzeň radovala. David Limberský vyvezl míč na útočnou polovinu, krásně do strany vyslal Petrželu, který ve vápně přesnou přihrávkou našel Stanislava Tecla. Plzeňský útočník, už pak neměl těžkou pozici pro skórování – 0:1!.

O chvíli později zahrozili domácí. Lalkovič zprava centroval k penaltovému puntíku na Bartla, který nabíhal sám před Kozáčika. Na poslední chvíli se zezadu přiřítil Řezník a po souboji se Bartl poroučel k zemi. Bartl na míč nedosáhl a stejně jako diváci se dožadoval penalty. Ve 27. minutě byl opět v akci Tecl, který dostal přihrávku do běhu od Vaňka. Nebýt včasného vyběhnutí domácího brankáře Hrušky, zakončoval by Tecl do prázdné branky. Minutu na to se zaskvěl také Kozáčik, který vychytal hodně nebezpečnou hlavičku Ščuka. V závěru první půle měli ještě velkou šanci hosté. Po centru míč ve vápně propadl až ke Kolářovi. Ten před sebou neměl prostor pro střelu a tak nalil na velké vápno Hrošovskému. Slovenský záložník ale orazítkoval pouze břevno. I tak šla ale do kabin spokojenější Plzeň, vedla totiž 0:1.

V úvodu druhého poločasu si dobrou příležitost vytvořila Mladá Boleslav. Tavares nacentroval, Zahustel se vyšrouboval do vzduchu nad Limberského a posunul hlavou před bránu, kam si naběhl Lalkovič. Ten ve skluzu zasáhl míč, jeho šance ze tří metrů nakonec skončila vedle plzeňské branky. V 56. minutě byl ve velké šanci také Daniel Kolář. K němu se balon dostal poté, co Pilař ve vápně našel Tecla, který patičkou poslal míč právě Kolářovi. Záložník Viktorie ale mířil nad. V 68. minutě bylo neuvěřitelné dusno před domácím brankářem. Procházka ve vápně prodloužil na Tecla, který zakončoval v bezprostřední blízkosti, jenže Hruška ukázal fantastický reflex a míč vytěsnil. Tecl se ještě dostal ke dvěma dorážkám, ale ty zblokovali obránci. Potom ještě střílel z 10 metrů Hořava, ale opět orazítkoval pouze mladoboleslavskou obranu. O čtyři minuty později mohla jít Viktoria zcela jasně do dvoubrankového vedení. Po faulu na Pilaře rozhodčí písknul penaltu, na kterou si věřil Vaněk. Při střele sice poslal brankáře Hrušku na opačnou stranu, ale svůj pokus poslal mimo branku. Mladá Boleslav se snažila útočit, ale narážela na dobře postavenou obranu Viktorie, postupně otevírala obranu a tlačila se dopředu a to se jí krutě nevyplatilo. V 78. minutě totiž Patrik Hrošovský přihrávkou z půlky hřiště našel v náběhu Stanislava Tecla, který chladnokrevně zakončil. To ale nebylo vše. V 81. minutě se podobná akce opakovala znovu. Opět se Tecl dostal sám před brankáře Hrušku a opět mu nedal šanci. Stanislav Tecl tak završil hattrick, dal všechny góly a Viktoria vedla v Mladé Boleslavi 0:3! Chvíli na to hvězda utkání vystřídala a poprvé v plzeňském dresu se ukázala nová posila Viktorie – Jan Holenda.

V závěrečných minutách byli k čestnému gólu dvakrát blízko domácí. Matúš Kozáčik ale ukázal proč je jasnou brankářskou jedničkou Plzně. Robinzonádou vyrazil pokus Magery a v 87. minutě zlikvidoval také dalekonosnou střelu Bartla.

Západočeši si ale zbytek zápasu pohlídali a po hattricku Stanislava Tecla v Mladé Boleslavi vyhráli 0:3. Opět se tak vrátili na první místo v tabulce před pražskou Spartu.