VIDEO | Viktoria na úvod přípravy vyhrála jasně nad Domažlicemi.

1:8

(1:3)

Šiman – Čihák, Bauer, Hamerník, Javorský, Vojtko, Domabyl (46´ Hradecký), Vnuk (79´ Lucák), Mužík (68´ Holý), Špírek, Bezděk (68´ Buršík).

Bolek (46´ Pavlík) - Rajtoral (67´ Hrubý), Řezník, Hubník, Kovařík (68´ Lukeš) - Hrošovský, Horváth (46´ Chrien) - Vaněk, Hora, Stratil - Chramosta (59´ Hrdlička).

Branky: 15´ Mužík – 17´ a 59´ Vaněk, 23´, 32´ a 78´Stratil, 66´ vlastní, 69´ a 80´ Hora.

Diváci: 1150

V polovině týdne začala pro hráče Viktorie Plzeň příprava před novou sezonou a v sobotu sehrál výběr trenéra Dušana Uhrina první přátelský zápas. Proti Jiskře Domažlice si plzeňští hráči s chutí zastříleli a zápas jasně vyhráli. Hattrick vstřelil LukᚠStratil, po dvou gólech dali Ondřej Vaněk a Jakub Hora.

Do Postřekova, který se nachází jedenáct kilometrů od hlavního města Chodska, Viktoria nedorazila s kompletním kádrem. Reprezentanti totiž naskočí do přípravy až na začátku dalšího týdne. I tak měl ale trenér Uhrin k dispozici silný tým, který Domažlice od začátku zápasu tlačil.

Do vedení šla ale jako první Jiskra, Mužík se dostal na velkém vápně k míči a jeho střela skončila za zády brankáře Bolka. Plzeň odpověděla bleskově, už za dvě minuty bylo vyrovnáno. Na centr Hory si naběhl Vaněk a hlavičkou srovnal stav na 1:1. Ve 23. minutě se Viktoria dostala do vedení, když se prosadil Stratil a stejný hráč po dalších deseti minutách zvýšil hlavičkou po rohu už na 3:1.

Tlak Viktorie pokračoval i po změně stran. Hřiště v Postřekově hráčům Plzně sedělo a v 59. minutě zvýšil na 4:1 svým druhým gólem v utkání nováček v týmu Ondřej Vaněk. Domažlice se snažily co nejlépe bránit, ale v 66. minutě už prohrávaly 1:5, když si vstřelily vlastní gól. Viktoria Plzeň mířila za jasným vítězstvím a už bylo pouze otázkou, kolik domácím nasází gólů. Početná skupinka červenomodrých fanoušků si znovu zajásala v 69. minutě, po trefě Jakuba Hory. Sedmý gól Viktorie v souboji s Domažlicemi dal opět LukᚠStratil, který tak završil hattrick. V 80. minutě pak ještě uzavřel na konečných 8:1 pro Plzeň Jakub Hora a Plzeň si tak na úvod přípravy připsala jasné vítězství.

„Byl to první přípravný zápas, takže bych to nějak víc nerozebíral. Nechci dělat žádné závěry, nicméně utkání se nám povedlo a výsledek zcela odpovídá dění na hřišti. Ve druhém poločase jsme Domažlice vůbec k ničemu nepustili,“ hodnotí zápas trenér Dušan Uhrin.

„Se startem v Plzni jsem spokojený, dát v prvním zápase dva góly je příjemné, ale to hlavní teprve přijde. Důležité bude, aby se mi takto dařilo i v první lize a v bojích o Evropskou ligu. Zápisné myslím, že zatím platit nebudu, to se snad dává až při mistrovských utkáních,“ popisuje s úsměvem své první trefy v Plzni Ondřej Vaněk.