VIDEO | Viktoriáni s německým FC Ingolstadt 04 remizovali 2:2

FC Ingolstadt

2:2

(1:1)

Kozáčik(46. Bolek) – Rajtoral (46. Řezník), Hubník, Procházka, Limberský? - Horváth, Hrošovský – Petržela(67. Stratil), Kolář(46. Vaněk), Kovařík – Tecl(46. Bakoš)

Branky: 21. Lex, 69. Mijatovič – 35. Kolář (pen.), 74. Hubník Karty: 77. Cohen – 68. Vaněk a 78. Hubník

Ke třetímu a zároveň poslednímu zápasu v ramci soustředění v rakouském Westendorfu nastoupili fotbalisté Viktorie Plzeň v Sobotu 12. Července 2014 od 16h. Utkání se hrálo v nedalekém Wörglu proti týmu z 2. Bundesligy FC Ingolstadt 04. Německý tým skončil v posledním ročníku 2. Bundesligy na desátém místě. Zajímavostí je, že předchůdce klubu FC Ingolstadt založený v roce 1919 se jmenoval FC Viktoria.

V samotném utkání, zahrozila jako první Viktoria Plzeň, kdy Stanislav Tecl trefil hlavou břevno. Poté však vystčil Ingolsadt růžky a začal obraně Viktorie zatápět. V 19. minutě dostal Ingolstadt výhodu pokutového kopu po faulu Hubníka. Kozáčik byl ovšem proti a penaltu bravůrně vyrazil na tyč. Jenže co nepodařilo z pokutového kopu napravili fotbalisté Ingolsadtu v 21. Minutě, kdy si zaběhl za obranu Viktorie Lex, zpracoval si dlouhý pas, podél Kozáčika otevřel skóre utkání a poslal Ingolstadt do vedení 1:0. Viktoria po obrdženém gólu převzala iniciativu a odměnou ji bylo vyrovnání v 39. Minutě, kdy Daniel Kolář bezpečně proměnil pokutový kop a vyrovnal tak na 1:1. Stejné skóre svítilo na světelné tabuli i po 45. Minutách hry.

Do druhého poločasu udělal trenér Dušan Uhrin čtyři změny v sestavě Viktorie. Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velmi opatrně z obou stran. Za zmínku stojí jen hlavička střídajícího Bakoše, která skončila nad a hezká střela Patrika Hrošovského, která jen těsně minula pravou tyč branky Ingolstadtu. V 70. minutě ovšem dostal příliš prostoru Mijatovič a po přesném centru překonal Petra Bolka v brance Plzně a poslal opět Ingolstadt do vedení 2:1. Poté Ingolstadt hromadně vystřídal 5 hráčů a Viktoria v zápětí zahrozila, když Stratil tváří v tvář brankáři trefil pouze jeho nohy. Z následného rohu ovšem Viktorie vyrovnali na 2:2, kdy špatné vyběhnutí německého brankáře potrestal Roman Hubník. Další šanci měl v 84. Minutě Kovařík, kdy střelou z 18 metrů těsně minul branku. Ten samý hráč měl na kopačce vítěznou trefu v 89. Minutě, ovšem z blízka v těžké pozici přestřelil. Jelikož se už nic jiného v utkáni neudálo, zápas tak skončil zaslouženou remízou 2:2