(0:0)

FK Mladá Boleslav

Kozáčik – Řezník, Hubník (53. Tecl), Limberský, Kovařík – Hrošovský, Horváth (C), Kolář (81. Wágner), Hořava, Končal (73. Petržela) – Ďuriš.

Diviš – Bartl, Kúdela, Dosoudil, Bořil – Zahustel (75. Nešpor), D. Jarolím (C), Magera, Ščuk, Koreš (65. Štohanzl) – Chramosta (65. Šultes).

Branky: 53. Končal, 84. Tecl. Rozhodčí: Příhoda – Blažej, Gallo. ŽK: Hořava – Ščuk.

Diváci: 9744

Předposlední představení před domácím publikem v sezóně 2013/14 čekalo na viktoriány druhou květnovou neděli. Plzeňané se střetli s celkem z Mladé Boleslavi, kterému náleží třetí příčka v tabulce Gambrinus ligy.

V klání 28. ligového kola se musel Dušan Uhrin obejít bez několika stálic základní jedenáctky, a tak se netypicky na pozici stopera objevil David Limberský. Jeho místo na levém kraji obrany následně patřilo Janu Kovaříkovi. V řadě záložní ke svému prvnímu ligovému zápasu v základní jedenáctce nastoupil Matěj Končal. Na hrotu útoku se pak pohyboval Michal Ďuriš, dva nejlepší střelci Viktorie – Stanislav Tecl a TomᚠWágner – utkání začali na lavičce náhradníků.

Jako první zahrozili hosté z Mladé Boleslavi. Ve čtvrté minutě podskočil Jan Kovařík centr soupeře a Ondřej Zahustel mohl na malém vápně okamžitě zakončovat. Nicméně se rozhodl míč zpracovat a hledat své spoluhráče. V tuto chvíli už plzeňská defenzíva pracovala na jedničku a střelecký pokus Mladé Boleslavi nedovolila. O dvě minuty později měl velkou příležitost ke skórování Jan Chramosta, jenž běžel sám na Matúše Kozáčika. Jednička Viktorky situaci ustála a Chramostův pokus o přehození vytěsnila na rohový kop. Po něm byl znovu v akci rychlonohý mladoboleslavský hráč, ale jeho pokus z malého vápna Matúš Kozáčik vykopl mimo bránu. Ve 14. minutě po bleskurychlém protiútoku Mladoboleslavských střílel po centru z pravé strany hřiště Štěpán Koreš. Z první balón napálil vedle pravé tyčky. V dalších minutách se hrálo většinu času mezi šestnáctkami a ani jeden z celků se ke střelecké příležitosti nepropracoval. Viktorka byla v těchto minutách aktivnějším týmem, nicméně prvního zakončení v duelu se dočkala až ve 38. minutě. To vyzkoušel po přihrávce Michala Ďuriše své střelecké štěstí Patrik Hrošovský. Jakub Diviš v mladoboleslavské brance zasahovat nemusel. Otěže zápasu drželi v závěrečných minutách prvního poločasu viktoriáni, kteří vybojovali několik rohových kopů. Do zakončení je však pozorná obrana hostů nepustila. Na poločasovou přestávku se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V 53. minutě se napřáhl ke střele z rohu velkého vápna Matěj Končal. Rána dvacetiletého hráče zapadla přesně ke vzdálenější tyči a zaplněná Doosan Aréna explodovala nadšením. 1:0 pro Viktorku! Ve stejnou chvíli opustil hrací plochu Roman Hubník, jehož donutily vystřídat potíže z první poloviny. Nahradil ho Stanislav Tecl, který naskočil na hrot útoku. Na post stopera se tedy stáhnul Radim Řezník a pravého beka hrál od tohoto okamžiku Michal Ďuriš. O deset minut později napřáhl ke střele z necelých pětadvaceti metrů Pavel Horváth. Jakub Diviš musel plachtit vzduchem, aby nemusel míč lovit ze své sítě podruhé. Robinsonáda gólmana Mladé Boleslavi byla efektní i efektivní, a tak kapitán Viktorie další gól Plzeňanů nepřidal. V 74. minutě byl velmi blízko ke skórování Daniel Kolář. Středopolař Viktorky ale z bezprostřední blízkosti odmítl gólovou pobídku od Milana Petržely, jenž na hřišti nahradil Matěje Končala. Dvě minuty nato se podobná situace opakovala, tentokrát „Kolda“ na Petrželovu přihrávku na malé vápno nedosáhl. V 84. minutě Michal Ďuriš nahrál míč rozběhlému Milanu Petrželovi, který si obhodil Radka Dosoudila a následně předložil naprosto ideální přihrávkou balón do brankové příležitosti Stanislavu Teclovi. Kanonýr Viktorky se nemohl mýlit, potvrdil svou pověst kanonýra a nechytatelnou ranou z první přidal druhý zásah Viktorky. 2:0 pro Západočechy! O vyrovnání se vzápětí pokusil Pavel Šultes, ale jeho skákaný pokus Matúš Kozáčik vyrazil mimo tři tyče. V poslední minutě se proháčkoval do zakončení také další střídající hráč, TomᚠWágner. Mířil nepřesně. Prakticky vzápětí si připsal vysoký útočník Viktorky svůj druhý střelecký pokus. Tentokrát mu brankovou radost pokazila pravá tyčka. Tato akce byla nakonec také poslední v utkání.

Viktorka ve 28. ligovém kole porazila třetí Mladou Boleslav v poměru 2:0, když obě branky zaznamenala ve druhé polovině. Příští víkend si bere Gambrinus liga dovolenou, plzeňští fanoušci ale o fotbalové zážitky nepřijdou. Na programu je totiž finále Poháru České pošty proti pražské Spartě.