6:2

(4:1)

Mostecký fotbalový klub

Ticháček - Malchárek, Rada, Navrátil, Lecjaks - Petržela (74. Borek), T. Krbeček, Trapp, Sylvestre, Róth (71. Smola) - Varadi (84. Vrzal).

Fotbalisté Viktorie Plzeň se rozloučili se sezonou a vlastními fanoušky parádním vítězstvím nad sestupujícím Mostem. Odevzdaného soupeře ve Štruncových sadech deklasovali ve 30. kole...

Fotbalisté Viktorie Plzeň se rozloučili se sezonou a vlastními fanoušky parádním vítězstvím nad sestupujícím Mostem. Odevzdaného soupeře ve Štruncových sadech deklasovali ve 30. kole Gambrinus ligy v poměru 6:2 a udrželi si devátou příčku v tabulce. Dva góly si připsali útočník Varadi a záložník Sylvestre, po jednom přidali Navrátil a Petržela.

Od začátku zápasu bylo jasné, že oba týmy budou myslet především na útočné kousky. Úvodní minuty patřily Mostu. V šesté minutě pálil Stožicky vedle levé tyče, vzápětí ránu Schuta zastavila náruč brankáře Ticháčka. V 9. minutě už se hosté dočkali. Schut si zpracoval míč a krásnou střelou z 22 metrů trefil pravý horní roh plzeňské branky. Viktorku inkasovaný gól na chvíli zmrazil, ale na nohy jí postavila hned první úspěšná akce. Ve 14. rozehrál Róth standardní situaci z levé strany a v šestnáctce si nejvýše ze všech vyskočil stoper Navrátil. Jeho hlavička zamířila přesně k pravé tyči mostecké branky - 1:1.

Plzeň zařadila ještě vyšší rychlost a rychle si vynutila převahu. Ve 22. minutě se za obránci ocitl sám Varadi, obešel i vyběhnuvšího brankáře Svobodu a pod padajícím obráncem dopravil míč do sítě. Pak si spolupráci zopakovala dvojice Róth - Navrátil a hlavičku druhého jmenovaného musel mostecký gólman vyrážet pod horní tyčí. Ve 28. minutě přišla pro hosty další pohroma. Trapp pronikal do šestnáctky a byl faulován, míč na značku penalty si postavil francouzský záložník Sylvestre. Vybral si pravý dolní roh branky a udělal dobře, míč potřetí zapadl do sítě. Hosty se snažil vrátit do utkání snaživý Schut, ale jeho další dalekonosná střela skončila v náručí Ticháčka. Brankář Viktorie vyrazil i následný pokus Onyanga z velkého úhlu. Ještě do poločasu přidali domácí čtvrtý gól. Sylvestre skvělým pasem vysunul kupředu sprintujícího Rótha, který načechral centrovaný míč k nohám Petržely. Plzeňský záložnik nejprve trefil blokujícího obránce, měl však dost času na dorážku a bylo to 4:1! Úvodní dějství zakončila nepřesná hlavička mosteckého Bogdanova, která jen dokreslila útočný ráz zápasu.

Pokud se mostečtí hráči domlouvali v šatně na lepší obranné činnosti, museli být zklamaní hned zkraje druhého poločasu. Ve 49. minutě dostal Varadi další přesnou přihrávku za obranu Mostu, běžel sám na Svobodu a akci zakončil tvrdou ranou k pravé tyči - 5:1. Mostecký trenér Žák by nejraději hodil na hřiště ručník, ale kalich hořkosti ještě nebyl naplněn. V 54. minutě zatáhl míč po levé straně opět Varadi a před brankou našel Sylvestreho. Ten předvedl nejhezčí kousek utkání. Oklamal obránce a technickou "šajtlí" poslal míč napříč brankou k pravé tyči. Zkoprnělý Svoboda vůbec nestačil zareagovat.

Až za stavu 6:1 domácí brankostroj zastavil a ke slovu se dostali i hosté. Aktivní byl především Bogdanov. V 63. minutě jeho střelu z pravé strany reflexivně vyrazil Ticháček. Za dalších osm minut už byl ale mostecký útočník úspěšný. Hosté bleskurychle rozehráli standardní situaci, Bogdanov se dostal do brejku a tentokrát Ticháčka dokázal prostřelit - 6:2. Zbytek utkání se už dohrával v poklidném tempu. Blízko hattricku byl Sylvestre, kterého našel přesný centr střídajícího Borka. Záložník Viktorie však hlavičkoval těsně vedle levé tyče. Brankář Svoboda zanedlouho musel zasáhnout proti pohotové dorážce Vrzala, míč dokázal vyrazit mimo tyče. Poslední akci  Viktorie v této sezoně symbolicky předvedl kapitán Rada. S míčem prošel přes celé hřiště, obešel tři protihráče a pak vystřelil levačkou. Svoboda byl připravený.

Plzeň před 1582 diváky naprosto zaslouženě rozdrtila Most 6:2 a napravila si tak reputaci s nepříliš vydařenou jarní částí sezony. Nakonec v tabulce udržela devátou pozici.

FC Viktoria Plzeň - FK Siad Most 6:1

Branky: 14. Navrátil, 22. Varadi, 28. Sylvestre z pen., 41. Petržela, 49. Varadi, 54. Sylvestre - 9. Schut, 71. Bogdanov. ŽK: Horský (Most). Rozhodčí: Hrubeš - Hojšík, Jiřík. Diváků: 1582. Poločas: 4:1.

Plzeň: Ticháček - Malchárek, Rada, Navrátil, Lecjaks - Petržela (74. Borek), T. Krbeček, Trapp, Sylvestre, Róth (71. Smola) - Varadi (84. Vrzal).

Most: Svoboda - Da Silva (58. Hofamnn), Stožický, Loos, Brandon (69. Šisler), Hrechishka (37. Horský), Schut, Jamrich, Onyango, Bogdanov, Čermák.