4. kolo / Neděle 16. 8. 2009, 17:00 / Doosan Aréna

(0:1)

FC Slovan Liberec

Daněk - Bystroň, Limberský, Ševínský (77.Rajtoral), Horváth, Jiráček (52.Lecjaks), Kolář (45.Bakoš), Petržela, Rada, Rýdel, Střihavka

Hauzr - Dejmek, Theodor Gebre, Holeňák (45. Kerić R.), Nezmar (63. Blažek), Vulin, Čorić (81.Vácha), Dočkal, Gecov, Liška, Kerić A.

Branky: 70. Bakoš, 90. Horváth - 22. Čorić, 53. Čorić, 78.Blažek Rozhodčí: J. Jílek - P. Hojsík, L. Kovařík ŽK: 11.Petržela, 40.Kolář, 78.Bystroň - 19. Holeňák, 69. Theodor Gebre, 89. Dočkal.

Diváci: 4750

Ve 4. kole Gambrinus ligy přivítaly Štruncovy sady Slovan Liberec. Libereckým se zatím v probíhajícím ročníku v české nejvyšší soutěži určitě nedaří podle představ, nebo jim...

Ve 4. kole Gambrinus ligy přivítaly Štruncovy sady Slovan Liberec. Libereckým se zatím v probíhajícím ročníku v české nejvyšší soutěži určitě nedaří podle představ, nebo jim před dnešním výkopem patřila až 14. pozice. Viktorka je v tabulce postavená o sedm příček výše, ale v posledním kole nestačila na Bazalech na ostravský Baník. Také proto se trenér viktoriánů Pavel Vrba rozhodl udělat dvě změny v základní jedenáctce viktoriánů, když od prvních minut nastoupil František Ševinský a poprvé se v dresu Plzeňských představil David Bystroň, čerstvá posila z Levski Sofia. Zvláštní byl pak dnešní duel pro Davida Limberského, který odehrál svůj stý zápas v Gambrinus lize.

Od prvních minut hry byl aktivnější domácí tým. Po třech minutách zápasu se odhodlal k první střele klání Rýdel, ale mířil vysoko nad. Následný střelecký pokus Horvátha si sice našel cestu mezi tři tyče, ale Hauzr míč schoval ve své náruči. Po sedmi minutách se viktoriáni dostali do vážnější příležitosti. Petržela hodil rychle aut na Koláře, který poté přihrál volnému Jiráčkovi. Dlouhovlasý záložník střílel nad břevno. Chvíli poté se v podobné příležitosti objevil plzeňský štírek Petržela. I on však zacílil mimo tři tyče. To samé platilo o hlavičce Rýdela, která přišla po centru Horvátha. Když zůstaly tyto příležitosti neproměněny, přišel trest. Kerić poslal zpětnou přihrávkou míč na Ćoriće, který nechytatelnou střelou pod břevno Daňkovy brány poslal Slovan do vedení. Ve 34. minutě byla Viktorka blízko vyrovnání. Rýdelovi chyběly jen centimetry k tomu, aby po dalším z nebezpečný centrů dosáhl na míč, který doputoval před Hauzrovu svatyni. Pět minut před koncem poločasu se pokusil vyrovnat Horváth. Jeho střelu k pravé tyči z 25 metrů Hauzr zastavil. V posledních minutách první půle na sebe opozornil kapitán Viktorky chytrým lobem, kterým se pokusil přehodit vyběhnuvšího Hauzra. Bohužel zamířil vedle.

Druhý poločas začal stejně jako první. Viktorka svého soupeře přitlačila, ale branky se nedočkala. Naopak znovu udeřilo na druhé straně. Kerić zakličkoval a předal míč Ćorićovi. Mladý fotbalista zamířil k pravé tyči a poslal Liberec do dvoubrankového vedení. Viktoria následně přitlačila Slovan k jejich pokutovému území. Petržela se proháčkoval až před Hauzra, ale liberecký gólman ho vychytal. Po Lecjaksově centru se do míče vzápětí opřel Bakoš, ale Hauzr byl znovu na místě. O zakončení se pokusil také Bystroň. Jeho hlavička skončila v náruči brankáře Slovanu. V 70. minutě se nejprve dostal ke střele Ševinský, který nastřelil pravou tyč. Následně se míč odrazil k Bakošovi, který ho uložil do odkryté branky Liberce. Slovenský útočník tak zaznamenal svou premiérovou branku v plzeňských barvách. O osm minut později byl však znovu liberecký odstup dvoubrankový. Do míče se opřel Blažek a střelou k pravé tyči zvýšil vedení Slovanu na 1:3. Viktorka poté svého soupeře ze severu Čech znovu přitlačila k pokutovému území. Nádhernou střelu vyslal Limberský, ale Hauzrovi se proti jeho pokusu z 25 metrů podařilo úspěšně zasáhnout. V posledních minutách zápasu dostala Viktorka výhodu pokutového kopu. K míči se postavil Horváth a nechytatelnou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Jednalo se však o poslední možnost, kterou dostal plzeňský klub ke skórování, a tak skončilo dnešní utkání výhrou Libereckých 2:3.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 2:3