Viktoria otočila utkání se Sokolovem a před odjezdem do Rakouska zvítězila

3. kolo / Pondělí 29. 6. 2015, 17:00

2:1

(0:1)

FK Baník Sokolov

1. poločas: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Hrošovský, Hořava – Kopic, Kolář, Vůch – Holenda --- 2. poločas: Bolek – Petržela, Hejda, Baránek, Matějů – Hrošovský, Kučera – Vůch, Ďuriš, Kovařík – Mahmutovič

Beláň – Blažek, Vondráček, Kucalas, Dřížďal, Kosak, Kratochvíl, Vrtělka, Pouček, Dvořák, Procházka

Branky: 47. Baránek, 85. Mahmutovič – 20. Kosak ŽK: 72. Baránek , 82. Kučera – 84. Drobílek ČK: 40. Kozáčik

V pondělí 29. června nastoupili hráči Viktorie Plzeň k prvnímu přípravnému zápasu v domácích podmínkách areálu v Luční ulici. Soupeřem se jim stal druholigový celek FK Baník Sokolov. Trenér Miroslav Koubek využil v utkání většinu hráčů, které měl k dispozici.

První velkou šanci zápasu si připsal Jan Kopic, sám před brankářem ale neuspěl a z pravé strany malého vápna poslal míč jen vysoko nad. Ačkoli měl v úvodu zápasu více práce brankář Sokolova, gólově se urodilo na druhé straně. Míč z rohového kopu prodloužili Sokolovští na vzdálenější tyč, odkud neměl problém Jan Kosak otevřít ve 20. minutě skóre utkání. Odpovědět se snažil Jan Holenda, ale nejdřív mu míč v poslední chvíli odskočil od nohy a za několik okamžiků později našel střelou pouze rukavice brankáře Beláně. Stejně úspěšný byl i v 37. minutě střílející Procházka, který vyplul za hranicí velkého čtverce hostů. Pět minut před koncem poločasu byl nucen brankář Matúš Kozáčik odehrát míč rukou mimo velké vápno. V mistrovském utkání by jistě přišla červená karta, v přípravě ovšem rozhodčí sice kartu Kozáčikovi přiznal, dovolil však domácím hrát dál v jedenácti. Plzeňskou jedničku nahradil mezi třemi tyčemi ve 40. minutě Petr Bolek.

Ve druhé půli vyběhla na trávník obměněná sestava a hned od úvodních minut soupeře přehrávala. Nejdříve Kopic odrazil míč pouze o rukavice brankáře Dvořáka, pak ale už přišlo vyrovnání. Petrželovu střelu vyrazil Dvořák pouze k Baránkovi, který dostal bez problémů míč do sítě – 1:1. Následně se hlavičkou pokoušel zvýšit Mahmutovič, míč ovšem mezi třemi tyčemi neskončil. V 61. minutě se do šance dostal znovu Mahmutovič, když se prohnal na pravé straně až před hostujícího brankáře. Lobem se snažil uklidit míč ke vzdálenější tyči, o centimetry však netrefil. Na branku čekali fanoušci v Luční ulici až do 85. minuty, to Mahmutovič dokázal využít nesprávného postavení Sokolovských a tváří v tvář Dvořákovi uspěl – 2:1. V přípravném utkání tak Viktoria Plzeň dokázala porazil Baník Sokolov 2:1, když otočila vývoj utkání z nepříznivého stavu.