Přátelák / Sobota 22. 6. 2019, 17:00 / Štadión Okoličné

62. Pačinda

64. Janošek

69. Čermák

Gábriš (65. Mikušiak) – Vacovský, Krčík (77. Porubän), Gerat (77. Václavík), Káčerík (65. Žákovič), Staš (57. Líšivka), Čery, Laura (72. Tiganj), Bartoš, D. Andrić (72. Svetlušiak), Kucharčík

1. poločas: Hruška – Řezník, Hejda, Pernica, Limberský – Mihálik, Kalvach, Herc, Kovařík – Krmenčík, Beauguel
2. poločas: Sváček – Havel, Hubník, Hájek, Hloušek – Janošek, Čermák – Kayamba, Šulc, Pačinda – Chorý

Branky: 19. D. Andrić – 53. Chorý, 62. Pačinda, 64. Janošek, 69. Čermák, Rozhodčí: Rojček – Tomčík, Považan.

Diváci: 1850

Netradiční přátelský zápas sehrála Viktoria Plzeň v sobotu 22. června v Liptovském Mikuláši. Druholigový slovenský celek slavil 85. výročí od založení klubu a k této příležitosti si pozval právě celek ze západočeské metropole. Trenér Pavel Vrba měl k dispozici dvě kompletní jedenáctky, poprvé v přípravě nastoupili mládežníčtí reprezentanti Dominik Janošek a Pavel Šulc. A prvně jmenovaný dokonce svůj debut ozdobil gólem.

Úvod střetnutí v Liptovském Mikuláši patřil nadšeně bojujícímu domácímu týmu, jenž se v 19. minutě ujal vedení. Po kolmici za obranu postupoval sám na Aleše Hrušku Dragan Andrić a svoji šanci proměnil. O chvíli později už ale začaly přicházet šance Viktorky – po centru Kovaříka netrefil míč ideálně na malém vápně Michael Krmenčík. Tentýž hráč to následně zkoušel i hlavou, i tento pokus však skončil vedle branky domácích. Své příležitosti neproměnili ani Jean-David Beauguel s Janem Kovaříkem. Náznaky šancí měli i domácí, ale skóre se v úvodní pětačtyřiceti minutovce již neměnilo.

Do druhého poločasu vyslal trenér Pavel Vrba kompletně novou jedenáctku, jak je tomu v přípravných duelech obvyklé. A brzy se Viktorka dočkala vyrovnání – TomᚠHájek poslal do vápna centr, odražený míč se dostal k Tomáši Chorému a vytáhlý útočník hlavou srovnal. Po čtvrt hodině vytáhl povedený zákrok i Dominik Sváček proti střele z přímého kopu a jeho spoluhráči krátce poté dokonali obrat. Na druhé brance Viktorie mě opět podíl TomᚠChorý, v 62. minutě nahrál ideálně Eriku Pačindovi a bylo to 2:1. O dvě minuty později navýšil vedení svým premiérovým gólem, a dokonce v premiérovém startu za Viktorku, záložník Dominik Janošek.

I následující minuty už ovládal tým kouče Vrby. V 69. minutě se povedenou trefou po přihrávce Pavla Šulce prosadil Aleš Čermák.

Po utkání, na přání domácího klubu, došlo i na bonusový penaltový rozstřel. Jak dopadl? Opět vyhrála Viktorka – v poměru 3:1.

PŘEJEME TÍMTO LIPTOVSKÉMU MIKULÁŠI MNOHO ÚSPĚCHŮ A POVEDENÝCH ZÁPASŮ V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH A DĚKUJEME ZA POZVÁNÍ.

Ihned po zápase se Viktoriáni vracejí leteckým speciálem domů, ve středu je čeká odjezd na herní kemp do rakouského Westendorfu, kde budou ladit formu na ostrý start sezony.