22. kolo / Sobota 18. 4. 2009,   /

22. kolo / Sobota 18. 4. 2009,

1.FC Slovácko

0:2

Po osmi dnech, kdy se na Letné hrál pohárový zápas pražské Sparty s plzeňským klubem, se viktoriáni vrátili, aby zde znovu se Spartou změřili síly. Tentokrát šlo o zápas 24....

Po osmi dnech, kdy se na Letné hrál pohárový zápas pražské Sparty s plzeňským klubem, se viktoriáni vrátili, aby zde znovu se Spartou změřili síly. Tentokrát šlo o zápas 24. kola Gambrinus ligy. Základní sestava Viktorky zaznamenala oproti poslednímu vzájemnému zápasu pouze jednu jedinou změnu, když se do ní vrátil David Limberský. Plzeňský odchovanec tak poprvé po návratu do Štruncových sadů odehrál zápas proti Spartě. V základní jedenáctce spolu s ním nastoupila další čtveřice hráčů, kteří v minulosti oblékali rudý dres.

Střelecký účet zápasu otevřel v 6.minutě utkání sparanský záložník Vacek, ale nezamířil přesně. Viktorka odpověděla vzápětí, ale střela Limberského byla tečována a žádné nebezpečí pro branku Letenských nakonec neznamenala. Minutu poté si chtěl zopakovat svou výstavní trefu z Českých Budějovic Lecjaks, ale po Horváthově přiuknutí nepropálil hradbu těl před sebou. Velkou šanci skórovat měla Viktorka pár okamžiků po Lecjaksově pokusu. Na rohu vápna se uvolnil Limberský, ale místo střely volil nahrávku na nabíhajícího spoluhráče. V následné mlýnici před Blažkem se marně pokusil dostat míč za sparanského gólmana Krbeček. Skóre tak zůstalo nezměněno. Střelecké štěstí vyzkoušeli ve 23. minutě hry Vacek na jedné straně s Horváthem na druhé, ale oba pálili nepřesně. Po faulu Lecjakse na Holendu měla Sparta výhodu přímého kopu z 25ti metrů. K míči se postavil levák Zeman. Jeho skvěle zahraný přímý kop nakonec jen těsně minul Daňkovu branku. Minutu na to vystřelil z "voleje" sparan Holenda. Ani on však míč nenasměroval do plzeňské branky. Ve 40.minutě poslal pasem Horváth do brejku Limberského, ale u balonu byl před "Limbou" dříve Blažek, který míč odkopl do zámezí. Tři minuty před koncem prvního poločasu předvedli nádherný fotbalový moment Horváth s Blažkem. Horváthova střela zpoza šestnáctky by nebýt výstavní Blažkovy robinsonády vymetla růžek sparanské svatyně! První poločas tak skončil bez branek.

Už po čtyřech minutách druhé půle zkusil otevřít skóre hry Pamić. S jeho technickým pokusem, který mířil do středu branky, si Daněk bez problémů porazil. V 52. minutě výrazněji zahrozili opět domácí. Po Kuličově přiuknutí na Holendu a jeho následném zakončení se zachvěla pouze boční sí plzeňské branky. V 59. minutě hry měla obrovskou šanci Viktorie. Kolář se prodral do vápna a pokusil se místo střely najít přihrávkou Varadiho. Před ním míč odkopla sparanská obrana, ale pouze ke Kolářovi, který ho vzápětí poslal zpět na malé vápno. Tam byl volný Krbeček. Dlouhovlasý útočník rozmrzel téměř zaplněný sektor fanoušků Viktorky, když nastřelil břevno! Minutu na to nevyužitou šanci Viktorky Sparta potrestala. Z přímého kopu se dělovou ranou prosadil Kucka a poslal Letenské do jednobrankového vedení. O šest minut později měla Viktoria výhodu rohového kopu. Horváth míč nakroutil do malého vápna, Blažek ho podskočil a tísněný dlouhán Hájovský nedokázal balon usměrnit do prázdné branky. V 76. minutě znovu zkusil vystřelit mladík Lecjaks, ale tentokrát se proti jeho perfektní střele vytáhl brankář Blažek neméně kvalitním zákrok. Pět minut před koncem druhého poločasu vyslal svou navštívenku na Blažka i novic na hřišti Jiráček. Jeho střela směřovala přímo na sparanského brankáře. Velkou šanci na vyrovnání měl vzápětí i další střídající hráč. Mlika po přihrávce Koláře zamířil tvrdou střelu těsně nad břevno. Naději Viktorie na vyrovnání uhasila penalta pro Spartu, která byla nařízena po ruce jednoho z viktoriánu. K míči se postavil Kladrubský, který poslal Daňka na druhou stranu branky a zakončil k pravé tyči. Sparta navýšila skóre na 2:0 a chvíli poté již rozhodčí dnešní utkání ukončil.

Viktorii čeká další utkání se Spartou již za čtyři dny, kdy ji přivítá ve Štruncových sadech v odvetě čtvrtfinále Poháru ČMFS.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:0