21. kolo / Pátek 18. 3. 2011, 20:15

2:1

(1:0)

SK Dynamo Č. Budějovice

Branky: 43. Ďuriš, 67. Bakoš - 57. Nitrianský ŽK: Neuwirth, Limberský - Nitrianský, Mezlík Rozhodčí: Jech - Mencl, Štěrba Diváci: 5 672

Ve 21. kole Gambrinus ligy nastoupila Viktoria Plzeň proti Českým Budějovicím, které před zápasem dělil jen bod od sestupových příček. Pohled na tabulku tak jasně ukazoval, kdo byl v páteční předehrávce favoritem i přesto, že se Plzeň musela v utkání obejít bez Pavla Horvátha, jenž pykal za čtvrtou žlutou kartu v sezóně. Kapitánskou pásku od něj převzal David Limberský.

Ve 21. kole Gambrinus ligy nastoupila Viktoria Plzeň proti Českým Budějovicím, které před zápasem dělil jen bod od sestupových příček. Pohled na tabulku tak jasně ukazoval, kdo byl v páteční předehrávce favoritem i přesto, že se Plzeň musela v utkání obejít bez Pavla Horvátha, jenž pykal za čtvrtou žlutou kartu v sezóně. Kapitánskou pásku od něj převzal David Limberský.

Už po dvou minutách hry se po střílené nahrávce do šestnáctky dostal do zakončení Bakoš. Slovenský kanonýr však nezamířil přesně a branku Kučery netrefil. O pět minut později vystrčili své růžky Jihočeši. Odražený balon napálil zpoza vápna na plzeňskou svatyni Laštovka. Střelecký pokus obránce hostů byl ale tečován a skončil jen těsně vedle pravé tyče. Na další zajímavou situaci před českobudějovickou brankou si museli fotbaloví příznivci ve Štruncových sadech počkat až do 26. minuty. Po centru Limberského se k hlavičce dostal Bakoš, ale v následné skrumáži před Kučerovou brankou kralovala jihočeská defenzíva. Po půlhodině hry vyzkoušel Pavlíka Ondrášek. Jeho technickou střelu z hranice vápna ukryl plzeňský gólman v rukavicích. Vzápětí pálil nebezpečně Rezek. Jeho zakončení z dvaceti metrů však skončilo nad břevnem. Ve 39. minutě se blýsknul vynikajícím zákrokem Kučera, jenž zneškodnil střelu Ďuriše, která mířila do „šibenice“. O tři minuty později byl ale již budějovický brankář proti Ďurišovi krátký. Jiráčkova střela byla obranou Dynama zblokována, balon se však odrazil ke slovenskému mladíkovi, který vystřelil do protipohybu Kučery k levé tyči. Viktoria se ujala vedení 1:0. V závěrečných vteřinách první půle se do zakončení protlačil po centru Jiráčka Kolář. Míč po Kolářově rybičce si ale cestu do Kučerovy sítě nenašel.

Ve 49. minutě donutil Kučeru k tomu, aby vytáhl další úspěšný zákrok, Rezek. Přízemní střelu českého reprezentanta z patnácti metrů stáhl jihočeský gólman do své náruče. O čtyři minuty později vyprášil Kučerovy rukavice aktivně hrající Ďuriš. Jeho tvrdý střelecký pokus z levého rohu vápna českobudějovický brankář vyrazil. V 57. minutě bylo vyrovnáno. Po dvou rohových kopech Dynama se odrazil míč na šestnáctku, odkud ho nekompromisně napálil na branku Viktorie Nitrianský a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za deset minut se podařilo viktoriánům ztrhnout vedení zpět na svou stranu. Z přímého kopu z pětadvaceti metrů se prosadil parádní střelou přes zeď Bakoš. O pár chvil později hlavičkoval Fillo, Kučerovu branku ale neohrozil. Patnáct minut před koncem utkání centroval před branku Plzně Benát, Pavlík na jeho centr nedosáhl, ale nováčkovi na hřišti Stráskému se naštěstí nepodařilo balon usměrnit do odkryté brány. V 77. minutě se Pavlík vytáhl proti zakončení Lengyela, když předvedl učebnicovou robinsonádu. České Budějovice se vzápětí dostaly do další střelecké příležitosti. Stránského střela z otočky však mezi tři tyče nesměřovala. V následných minutách hry se ani viktoriáni, ani fotbalisté Dynama do nějaké výraznější brankové šance nedostali, a tak Viktoria získala také ve třetím jarním utkání hraném na domácí půdě plný počet bodů.

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 2:1