2. kolo / Čtvrtek 28. 9. 2017, 19:00 / Doosan Arena

Hapoel Beer-Sheva FC

69. Nwakaeme

Hruška – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (C) (73. Ivanschitz), Kopic – Krmenčík (85. Bakoš)

Goresh – Broun (80. Ohana), Taha, Elhamed – Elo, Radi, Ogu, Melikson (C) (80. Cuenca), Korhut – Sahar (62. Nwakaeme), Pekhart

Branky: 29. Petržela, 75. Kopic, 89. Bakoš – 69. Nwakaeme, ŽK: Havel – Sahar, Taha, Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyán (všichni Maďarsko)

Diváci: 10 314

První domácí představení v rámci základní skupiny Evropské ligy se odehrálo ve čtvrtek 28 září ve Štruncových sadech. Viktoria v něm přivítala izraelský celek Hapoel Beer-Sheva. Oba týmy měly odlišný vstup do základní skupiny. Zatímco Plzeň prohrála v Bukurešti, Hapoel zvítězil nad Luganem.

Už ve čtvrté minutě zafungovala spolupráce Petržely s Řezníkem, po které plzeňský obránce vyplul v pokutovém území. Jeho prudká ale přece umístěná střela orazítkovala pouze pravou tyč gólmana Goreshe. Na druhé straně se na Hrušku řítil osamocený TomᚠPekhart, bývalý reprezentant ale svou střelu vyslal vysoko nad branku. O sedm minut později líznul Řezníkův centr před brankou Krmenčík, míč minul tyč o několik decimetrů. Plzeň byla aktivním mužstvem, ale Krmenčíkova, Kopicova ani Kolářova zakončení brankou neskončila. Vše se ale obrátilo ve 29. minutě, kdy Kopic skvěle připravil míč do náběhu Milanu Petrželovi, ten střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu – 1:0! Ve 37. minutě skvěle vytáhl Saharovu střelu z hranice pokutového území Aleš Hruška. První poločas skončil za jednogólového vedení Viktorie.

Jak první půle končila, tak druhá začala. K míči z levé strany se dostal v pokutovém území hostující záložník Ogu, jeho střelu ale bravurně vytáhl z růžku branky Hruška. Pěkně vypálil i před hostující bránou Hořava, jeho táhlou střelu vyrazil Goresh na roh a práci měl i s utěšenou ranou Hrošovského. V 62. minutě vystřídal na hřišti střelce jediné branky Milana Petrželu Martin Zeman. V 70. minutě se po Elově přihrávce prosadil střídající Anthony Nwakaeme – 1:1. Trenér Vrba reagoval střídáním, v 73. minutě zamířil ze hřiště Daniel Kolář, kterého nahradil Andreas Ivanschitz. A byl to právě Rakušan s třiatřicítkou na zádech, jenž vyslal před bránu Jana Kopice. Ten vrátil křižnou střelou Viktorii vedení – 2:1! Devět minut před vypršením předepsané devadesátiminutovky střílel znovu Kopic a opět to nebyla špatně mířená rána. Gólman Goresh ale zůstal pozorný. V 84. minutě vystřídal Pavel Vrba naposledy, Krmenčíkovo místo na hrací ploše zaujal Marek Bakoš, který několik okamžiků nato vyzval ke skórování Radima Řezníka. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale hostující brankář s vypětím všech sil vyškrábl nad břevno. V 89. minutě střídající slovenský útočník své představení ozdobil brankou. Martin Zeman na pravé straně hřiště vykouzlil pohádkový centr, který si našel Bakoš přesně za obranou. Hlavičkou zvýšil plzeňské vedení na 3:1. Zápas se v závěrečných chvílích pouze dohrával, Plzeňané si ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy připsali důležité vítězství.