Viktoria zvítězila v Mladé Boleslavi 2:0, obě branky padly v úvodní čtvrthodině

8. kolo / Sobota 23. 9. 2017, 18:00 / Adidas Aréna

3. Krmenčík
14. Krmenčík

Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Hubínek, Matějovský (C) – Přikryl (83. Vukadinovič), Chramosta (61. Komličenko), Mareš – Magera (71. Mebrahtu)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (80. Havel) – Hořava, Hrošovský – Petržela (67. Zeman), Kolář (C), Kopic – Krmenčík (88. Bakoš)

Branky: 3. Krmenčík, 14. Krmenčík, ŽK: Mareš, Magera, Fleišman – Limberský, Hrošovský, Petržela, Rozhodčí: Franěk – Antoníček, Caletka

Diváci: 3098

V sobotu 23. září zavítali hráči Viktorie Plzeň na hřiště Mladé Boleslavi k utkání 8. kola HET ligy. Neporažený lídr soutěže chtěl i na půdě soupeře z města automobilů uspět, navzdory tomu, že domácí modro-bílí po nevýrazném úvodu sezóny zvládli v posledních dvou kolech zvítězit.

Domácí začali aktivně, jenže střely Matějovského ani Chramosty zpoza pokutového území nebyly přesné. Plzeň odpověděla nejlepším možným způsobem. Po ose Petržela – Limberský se míč dostal k Michaelu Krmenčíkovi, jemuž nedělalo problém otevřít skóre utkání – 1:0 pro Plzeň! O několik okamžiků později oslovil Hrošovský Kopice, jenž elegantně přehodil brankáře Vejmolu. Radost viktoriánů přerušil zdvižený praporek pomezního rozhodčího značící ofsajd. Chu si Plzeňané spravili ve čtrnácté minutě, kdy znovu Limberský posílal míč do vápna ke Krmenčíkovi. Ten si i ve své druhé konfrontaci s domácím gólmanem věděl rady – 2:0 pro Viktorii! V pětadvacáté minutě zkrotil Kozáčik Marešův pokus z nebezpečného prostoru. Viktoriánům se při přechodu do útoku dařily rychlé kombinační akce, nejdříve po Petrželově přistrčení pálil Řezník, poté postupoval na branku sám Milan Petržela. Ani jedna z akcí ovšem brankou neskončila. O poločasové přestávce se šlo do kabin za dvojbrankového vedení Viktorie.

V úvodu druhé půle, kdy se nad boleslavským trávníkem hustě rozpršelo, pokračovala Viktoria v rychlé kombinační hře. Boleslavští se ovšem s výsledkem nechtěli smířit, jejich útoky ovšem končily buď před pokutovým územím nebo střelami z dálky, které Kozáčik jistě likvidoval. V 67. minutě utkání odešel ze hřiště Milan Petržela, kterého nahradil Martin Zeman. Na šance chudý druhý poločas zpestřila spolupráce Kopice s Krmenčíkem. Po přesně rozehraném rohovém kopu ale plzeňský střelec pálil prudce mimo. V 79. minutě absolvoval tvrdý souboj s domácím Magerou David Limberský. Ze hřiště musel být odnesen na nosítkách a ze střídačky byl narychlo povolán Milan Havel. Na závěrečné minuty se na hrací plochu dostal i Marek Bakoš, opačným směrem putoval střelec všech branek v zápase Michael Krmenčík. V zápase, který nabídl lepší podívanou ve své úvodní pětačtyřicetiminutovce, zvítězila Viktoria Plzeň nad Mladou Boleslaví 2:0.