23. kolo / Neděle 8. 4. 2018, 18:00 / Ďolíček

37. Kocič (vl.)
41. Kopic

Fryšták – Dostál, Šmíd, Hůlka, Kocič – Reiter (86. Záviška), Jindřišek (C), Mašek, Hašek, Bartek (90. Nečas) – Tetteh (79. Kabajev)

Hruška – Limberský, Hubník (C), Hájek, Kovařík – Hořava (64. Ivanschitz), Hrošovský – Kopic, Čermák (41. Bakoš), Zeman (77. Petržela) – Chorý

Branky: 11. Šmíd, 23. Reiter, 36. Mašek, 38. Mašek, 56. Tetteh – 37. Kocič (vl.), 41. Kopic, ŽK: Tetteh – Hořava, Kovařík, Hrošovský, Hájek, Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Vlasjuk

Diváci: 5000

Viktoriáni v dalším kole HET ligy zavítali na hřiště Bohemians 1905, kteří na jaře doma drželi před zápasem stoprocentní bilanci bez inkasování branky. Trenér Pavel Vrba nemohl počítat s vykartovaým Radimem Řezníkem a zraněnými Michaelem Krmenčíkem s Lukášem Hejdou, alespoň na střídačku už se po zranění vrátil Milan Havel. Zápas však Plzeňanům vůbec nevyšel...

Plzeň měla pomalejší vstup do zápasu, čehož zelenobílí dokonale využili. V 11. minutě si na přesný centr Martina Haška naskočil Michal Šmíd a Aleš Hruška se jen bezmocně otočil za svá záda – 1:0 pro domácí. Bohemians si vytvořili i další velkou příležitost. Benjamin Tetteh z pravé strany upaloval sám na branku Hrušky, kterou ale o nějaký metr minul. Klokani ale přeci jen náskok navýšili. Po chybě ve středu pole se k míči dostal Dominik Mašek, ten vysunul Rudolfa Reitera a bylo to 2:0 pro hráče z Ďolíčku. První šanci si Viktoria vypracovala ve 28. minutě. Přesný centr Martina Zemana našel Jana Kopice, jenž z voleje vypálil k tyči. TomᚠFryšták ale jeho pokus stačil vyrazit vedle sebe. Kopic měl i další možnost, střelu plzeňského záložníka ale domácí gólman bez problémů schoval do rukavic. V poslední desetiminutovce se s góly roztrhl pytel. V 36. minutě sebral odražený balón ve vápně Tetteh, naservíroval míč úplně volnému Maškovi a domácí vedli už o tři branky. Prakticky z rozehrávky ale Plzeňané snížili. Ve vlastním vápně zazmatkoval Milan Kocić, když si hlavou poslal míč do vlastní sítě. Minutu na to se ale klokani opět dostali do vedení o tři góly. Do pokutového území hostů přiletěl další přesný centr. První pokus Davida Bartka ještě Hruška dokázal vyrazit do břevna, míč se ale odrazil zpátky před bránu a Mašek tak neměl těžkou práci. Západočeši ale dokázali opět snížit. Aleš Čermák roztáhl míč na pravou stranu na Patrika Hrošovského, ten přihrál přesně na Kopice a skóre zápasu se změnilo na divokých 4:2. Tímto výsledkem nakonec bláznivý první poločas skončil.

Úvodní akci druhé pětačtyřicetiminutovky předvedli červenomodří. Martin Zeman namířil svůj centr milimetrově na hlavu Marka Bakoše, zkušený útočník ale trkl vedle. Na druhé straně to byl aktivní Tetteh, který mohl znovu zvýšit náskok domácích. Hruška ale jeho střelu z úhlu jistil na roh. Ghanský útočník se nakonec přeci jen gólu dočkal. Dlouhý aut proskákal až do pokutového území, Tetteh z první vypálil přesně pod břevno a Ďolíček explodoval radostí. Viktoriáni se mohli opět rychle dostat zpátky na dvě trefy, jenže Martin Zeman z dobré šance netrefil prostor mezi třemi tyčemi. V 81. minutě se ke střele za hranicí vápna odhodlal Hrošovský, ale Fryšták byl připraven. Ke konci zápasu měl ještě slušnou příležitost z volného přímého kopu Jan Kovařík, domácí branku ale přestřelil. Viktoria tak nestačila na Bohemians 1905, z Prahy si odváží nelichotivou prohru 2:5.