12. kolo / Neděle 26. 10. 2008,   /

12. kolo / Neděle 26. 10. 2008,

Podolí Praha

2:0

V utkání 11. kola první Gambrinus ligy porazila Viktoria Plzeň v Praze na Žižkově Bohemians 2:0 brankami Horvátha a Mliky a zaznamenala tak v letošním ročníku po devíti...

Zápas 12. kola prolomení remizové klatby domácí Viktorii nepřinesl. Na svém stadionu ve Štruncových sadech pouze dotahovala náskok soupeře a nakonec může být ráda za remízu. Kdyby ve více než stoprocentní šanci neselhal na začátku druhého poločasu hostující Michálek, nejspíš by si Jablonečtí odvezli z Plzně plný bodový zisk. Viktoria tak svého souseda z tabulky nepředstihla a  až do zítřka, kdy se hrají další zápasy 12. kola, zůstává na 10. pozici s 13 body, které vyválčila také díky sedmi remízám!

Plzeň přitom do zápasu vstupovala sebevědomě, pod vedením nového kouče Vrby třikrát za sebou v soutěžním zápase neprohrála, naopak Bauxit měl přesně opačnou historii, třikrát v řadě nepoznal vítězství. Domácí byli proto favority, na začátku  utkání se snažili kolmými nahrávkami překonat jabloneckou obranu. První šanci měl ale hostující Lafata, který z levé strany křižnou střelou jen těsně minul Ticháčkovu bránu. Viktorii pak trápily nepřesnosti v rozehrávce, největší příležitost jim připravili sami hosté. Pavlík v pozici posledního jen nastřelil míč do Koláře, který se ve 20. minutě zcela sám řítil na Špita ve svatyni Jablonce. Únik ale řešil domácí hráč nedůraznou střelou, tu ještě gólman stačil vytěsnit vedle branky.

A tak zahřmělo na druhé straně. Po nenápadné akci Klapka zklepnul míč Zábojníkovi a ten obstřelil Ticháčka, 0:1. Viktoria sice Jablonec přimačkla na jeho polovinu, kopala za první půli neuvěřitelných 11 rohů, ty však pro hostující obranu nepředstavovaly vážné ohrožení.

Do druhého dějství nastoupily obě jedenáctky v nezměněných sestavách. Hned na začátku mohl vyjasnit situaci jablonecký Michálek, který dostal míč jako na podnosu před prázdnou bránu ve 48. minutě, nepochopitelně dal ale vedle a tak ještě domácím poskytl šanci.

Plzeň ji využila záhy. Horváth v 51. minutě poslal napravo Petrželu, který v průniku prokázal svoji kvalitu. Dostal se až do vápna, kde zpětnou přihrávkou našel volného Trappa a ten se nemýlil, 1:1. Potom se začalo na trávníku jiskřit a brzy nato i žlutit. Od 59. do 66. minuty rozdal hlavní arbitr Adam čtyři žluté karty, na obou stranách po dvou. Domácí v cestě za vítězstvím srážely podobně jako v prvním poločase nepřesnosti v kombinaci a malý důraz v pokutovém území hostí, tam jablonečtí beci především v hlavičkových soubojích jasně vládli. A tak byl ke konci nebezpečnější Baumit, který však naštěstí pro Plzeň některé slibné akce nedokázal dotáhnout do konce. V nastavení mohl ještě strhnout tři body na stranu Viktorie Varadi, s jeho pokusem si ale Špit poradil.

Ve 13. kole zajíždí Viktoria do Brna, pak je ve Štruncových sadech čeká jeden z lídrů soutěže, tým Mladé Boleslavi.

12. kolo: FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 1:1 (0:1)

Góly: 51. Trapp – 26. Zábojník

ŽK: 2:2 (Jiráček, Petržela – Zábojník, Eliáš)

Diváci: 3060

Plzeň: Ticháček – Limberský, Rada, Navrátil (81. Krbeček), Jiráček – Petržela, Kolář, Trapp, Horváth – Rezek (72. Vaculík), Mlika (62. Varadi), trenér Vrba

Jablonec: Špit – Zábojník, Pavlík, Huber, Hamoun,  Michálek, Eliáš, Loučka , Žofčák, Klapka (81. Valenta), Lafata (89. Hesek)

Rozhodčí: Adam, Filgas, Vysloužil