Výhru juniorů nad Bohemians zařídili Tecl s Chramostou

33. kolo / Neděle 3. 5. 2015, 11:30 / Luční ulice

(2:1)

Bohemians Praha 1905

Šiman – Šíša, Čihák, Hradecký, Baránek, Kule (88. Skála), M. Hejda (88. Denk), Mlynařík, Ruml, Tecl, Chramosta

Dočekal – Žaloudek, Košata, Pechr, Kᚠ(61. Kubec), Koštíř (77. Šum), Hubínek, Havel, Bratanovič, Gajič, Krch

Branky:6. Tecl, 17. a 86. Chramosta – 43. Bratanovič ŽK: Tecl, M. Hejda – Hubínek, Žaloudek Rozhodčí:Kožár – Hock, Šlapák

Junioři FC Viktorie Plzeň se netradičně v neděli utkali v Luční ulici s Bohemians Praha 1905. Trenér Jiří Kohout mohl pro těžký souboj využít i trojici hráčů z „A“ týmu, celý zápas odehráli Jan Baránek, Stanislav Tecl a Jan Chramosta. Oba útočníci byli v utkání hodně nebezpeční a zařídili výhru 3:1. Tecl se trefil jednou, Chramosta dvakrát.

Zápas mezi Plzní a Bohemians začal lépe pro domácí, kteří se už v šesté minutě dostali do vedení. Rychlý brejk po přihrávce Rumla zakončil přesně Stanislav Tecl – 1:0.

Na druhé straně o sobě dával hodně vědět další prvoligový hráč - Elvis Bratanovič. Domácí obraně dělal velké problémy a už ve dvanácté minutě mohl útočník Bohemians vyrovnat. Bratanovič vypálil z hranice vápna do břevna, od kterého se střela odrazila do země, do tyče a zpět do hřiště.

Viktoriáni se v první půli spíše bránili, ale dokázali využívat příležitosti. Po faulu na hranici vápna si míč postavil Jan Chramosta a přesnou ranou do pravého dolního rohu nedal brankáři šanci – 2:0.

Hostům se podařilo snížit ještě před koncem první půle. Košatův centr prodloužil na bližší tyči Kᚠaž k volnému Bratanovičovi, který hlavou zakončil přesně – 2:1.

Po změně stran mohl stejný hráč vyrovnat, ale brankář Šiman vytáhl skvělý zákrok. Viktoriáni drželi hubené vedení, a když hosté postupně začali otevírat obranu, vyráželi do rychlých brejků. Šance Hradeckého ani Tecla v brance neskončily. V 86. minutě se ale Jan Chramosta zbavil obránce, udělal kličku i brankáři a zvýšil na konečných 3:1.

„Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře. Měli jsme hned na začátku velké šance a přišly i dva góly. Bohemka postupně převzala inciativu a těsně před pauzou dokázala snížit. Druhou půli se hosté hnali za vyrovnáním. My jsme hrozili spíše z brejkových příležitostí a nakonec jsme jednu z nich proměnili a rozhodli. Dnes ale byla Bohemka minimálně vyrovnaným soupeřem,“ hodnotí utkání trenér Kohout.