(2:0)

FK Mladá Boleslav

Juraši - Kule, Brožík, Novák, Ruml – Petr, Kopřiva (87. Svoboda), Provod (84. Skála), Debellis (63. Matějka) - Sedláček, Hašek (75. Ritschel) Trenéři: J. Žilák, R. Růžička, J. Havránek, M. Ticháček

Branky: 7. Hašek, 38., 91. Sedláček

FC Viktoria Plzeň U19 porazila v Luční ulici výběr Mladé Boleslavi. Dvěma góly se blýsknul Sedláček, Viktoria vyhrála 3:1.

Do zápasu Viktoria vstoupila velice dobře a již v 7. minutě se ujala vedení. Kule vysunul průnikovou přihrávkou Haška, který se trefil přesně. Dobrá kombinace, pohyb bez míče a také aktivita po ztrátě míče přinesly Viktorii několik dalších příležitostí na navýšení náskoku. Sedláček však mířil těsně vedle a Kopřivova střela přes hlavu také neskončila v brance. Ve 38. minutě výběr do devatenácti let zvýšil na 2:0. Sedláček se prosadil v pokutovém území a po individuálním průniku prostřelil brankáře hostů.

Úvod druhého dějství byl ze strany Plzně nepřesný. Po nepřesné rozehrávce nás při šanci Boleslavi podržel brankář Juraši. Od 60. minuty si však Viktoria znovu začala vytvářet šance. Provod svoji tutovku nevyužil a Kopřiva trefil tyč. V 79. minutě dokázali hosté po chybě obrany snížit, závěr zápasu tedy nebyl zcela komfortní. Nicméně vítězství pojistil v poslední minutě svým druhým gólem Sedláček.

„K vítězství jsme došli kvalitní hrou. Zápas jsme mohli rozhodnout již dříve, což je drobná kaňka při celkovém hodnocení utkání. V závěru jsme však po inkasované brance nedovolili hostům žádnou další příležitost, naopak dobře hrající Sedláček nᚠnáskok pojistil,“ hodnotí utkání trenér Jiří Žilák.