25. kolo / Sobota 21. 4. 2018, 20:15 / Srbská

32. Čermák
48. Čermák

Melichárek (C) – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák, Sedlák (65. Růsek) – Acosta, Pilík, Ashiru – Škoda (72. Bazeljuk)

Kozáčik – Havel, Hubník (C), Řezník, Limberský (61. Kovařík) – Hořava, Hrošovský – Zeman (87. Petržela), Čermák (76. Chorý), Kopic – Bakoš

Branky: 81. Ashiru – 26. Čermák, 32. Čermák, 48. Čermák, ŽK: Sukup, Melichárek, Škoda – Kozáčik, Havel, Rozhodčí: Orel – Moláček, Dobrovolný

Diváci: 5137

Ve 25. kole HET ligy nastoupili viktoriáni na půdě poslední Zbrojovky Brno. Kvůli zranění chyběli LukᚠHejda, Daniel Kolář a Michael Krmenčík. Do základu se tak například dostal Aleš Čermák, jenž byl nakonec hlavním hrdinou duelu – vstřelil hattrick a Viktoria díky němu vyhrála 3:1.

Jako první se podařilo zahrozit domácím hráčům, konkrétně Janu Polákovi. Jeho střela z osmé minuty ale mířila přesně na připraveného Matúše Kozáčika. O pár vteřin později vyzkoušel Martin Zeman na druhé straně pozornost Dušana Melichárka, i on ale vypálil pouze doprostřed brány. Západočechy to nemuselo dlouho mrzet, protože z další šance už se poprvé zaradovali. Ve 26. minutě se do akce na velkém vápně se zapojilo hned několik hráčů, Milan Havel následně přiukl Alešovi Čermákovi a ten umístěnou ranou na zadní tyč otevřel skóre. O šest minut později šli zelenožlutí viktoriáni už do dvoubrankového náskoku. Trojúhelníkovou akci na jeden dotyk Marek Bakoš – Jan Kopic zakončil do odkryté brány opět Čermák a svou druhou trefou v zápase dal fotbalistům ze západočeské metropole větší klid na kopačky. Těsně před koncem první půle měla Zbrojovka obrovskou šanci na snížení. Milimetrový centr z pravé strany našel přesně hlavičku Petra Pavlíka, brněnský záložník však svatyni slovenského gólmana přestřelil. Úvodní pětačtyřicetiminutovka tak skončila dvougólovou výhodou Plzeňanů.

Lepší vstup do druhé půle si Plzeň ani nemohla vysnít. Tři minuty po příchodu z kabin Kopic nastřelil dělovkou tyč, na dorážku byl ale připraven Čermák a ten tak ve 48. završil hattrick. Brno se mohlo prvního gólu dočkat v sedmapadesáté minutě utkání, jenže přihrávku Rafaela Acosty pod sebe skvěle přečetl Roman Hubník. Trenér Pavel Vrba byl nucen poprvé střídat v 61. minutě, kdy za zraněného Davida Limberského přišel do hry Jan Kovařík. O několik chvil později mohl být rozdíl ve skóre už čtyřgólový. Kopic rychle a chytře rozehrál rohový kop, jenže Patrik Hrošovský nevyužil přesné přízemní přihrávky do pokutového území a svou křížnou střelu poslal těsně vedle. Nakonec se čestného snížení dočkali domácí fotbalisté. Musefiu Ashiru utekl od půlky hřiště až před velké vápno, kde na nic nečekal, hodil si míč do středu pole a přesnou střelou nedal Kozáčikovi sebemenší šanci. Viktorii obdržený gól ale nemusel tolik trápit. Plzeňané se totiž po čtyřech ligových zápasech bez výhry konečně dočkali a z druhého největšího města v republice si odváží tři body za výsledek 3:1.