Převahu nad Příbramí vyjádřili viktoriáni jednou brankou

17. kolo / Sobota 18. 2. 2017, 18:45 / Doosan Arena

(0:0)

FK Viagem Příbram

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (74. Kopic), Ivanschitz (65. Krmenčík), Kovařík – Poznar (86. Hromada)

Hruška – Lupták, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Tregler, Rezek – Bazal (82. P. Pilík), T. Pilík, Kukec (85. Ayong) – Linhart (71. Krameš)

Branky: 70. Krmenčík, ŽK: Ivanschitz – Tregler, Bazal, Ayong, Rozhodčí: Franěk – Wilczek, Koval

Diváci: 8876

V sobotu 18. února se ligový fotbal vrátil po více než dvou měsících zpátky do plzeňské Doosan Areny, kde domácí Viktoria přivítala v rámci 17. kola ePojisteni.cz ligy celek 1. FK Příbram. Úvodnímu hvizdu předcházely dvě slavnostní chvíle. Při první z nich si celá Doosan Arena připomněla životní jubileum plzeňské fotbalové legendy a nyní už osmdesátníka Jiřího Lopaty, o chvíli později obdržel gratulace i trenér Viktorie Roman Pivarník, jenž v uplynulém týdnu oslavil 50. narozeniny.

První šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. Na začátku třetí minuty se po rohovém kopu pokoušel zasáhnout míč LukᚠHejda. Jeho pokus ale obrana hostí ve spolupráci s brankářem Hruškou dokázala zneškodnit. V následujících minutách sice Plzeň často měla balón ve svém vlastnictví a udržovala těžiště hry na soupeřově polovině, k bezprostřednímu ohrožení příbramské branky se ale nedostala. Petrželova střela z 18. minuty sice Hrušku zaměstnala, výraznější problémy mu ale nenadělala. O deset minut později předvedli Petržela s Řezníkem pohlednou dynamickou akci po pravé straně hřiště. Po centru plzeňského obránce hlavičkoval osamocený TomᚠPoznar pouze do rukavic Aleše Hrušky. Osmatřicátá minuta nabídla plzeňskému publiku další šanci, ve které se ocitl novic v červeno-modrém dresu Andreas Ivanschitz. Svou střelu z první ale poslal mimo tři tyče příbramské branky. O několik okamžiků později se za Hrušku pokusil lobovat Kovařík. V těžké pozici ale přestřelil. První půle se odehrávala jednoznačně v režii viktoriánů. Z několika gólových příležitostí však domácí branku vstřelit nedokázali.

První půle Kovaříkovou šancí končila, ta první jí začala. Pokus viktoriána s devatenáctkou na zádech ale Hruška zneškodnil. O několik vteřin později se Kovařík znovu hnal do vápna hostů, aby předložil ideální přihrávku Andymu Ivanschitzovi. Jeho důrazná střela prohnula břevno za Alešem Hruškou. Po padesáti minutách hry se musel činit Matúš Kozáčik, který stíhal ne až tak malou domů od Radima Řezníka. Poté, co uhasil bezprostřední nebezpečí, si ještě pohrál s dotírajícím útočníkem Příbrami. Uběhla zrovna hodina hry, když viktoriáni evidentně dostali pokyn týkající se zvýšeného úsilí v zakončení. Kovaříkova ani Ivanschitzova střela ze střední vzdálenosti se ale neujala. V 65. minutě sáhl trenér Pivarník k prvnímu střídání. Místo záložníka Ivanschitze poslal na hřiště čistokrevného útočníka Krmenčíka. A trvalo to pět minut, než se Krmenčík prosadil. Milan Petržela našel před bránou Příbrami hned trojici svých spoluhráčů, z nichž právě útočník s patnáctkou zasáhl míč přesně. Příbramská ofsajdová past sklapla naprázdno – 1:0! O dvě minuty později se z ničeho nic zjevil před bránou Plzně bývalý viktorián Jan Rezek, prudkou střelu ale vyrazil Kozáčik hrudníkem. V 74. minutě vystřídal Milana Petrželu na hrací ploše Jan Kopic. Po dalších deseti minutách hry se neujalo ani oslovení Jana Kovaříka z levé strany. Roman Pivarník sáhl do sestavy naposledy v 86. minutě, kdy vyměnil Tomáše Poznara za Jakuba Hromadu. V poslední šanci zápasu se do míče opřel právě čerstvý Hromada, ale Hruška jeho pokus vyrazil. Viktoria porazila 1. FK Příbram 1:0.