Vikoriáni zůstávají v přípravě neporaženi, po gólech Poznara zdolali Odense

16. kolo / Středa 8. 2. 2017, 16:00 / Algorfa, Španělsko

Odense BK

Bolek – Matějů, Vacovský, Hájek, Janža – Kopic, Hlavatý, Hromada, Zeman – Bakoš (C) – Poznar.

Odense BK

Grytebust – Desler, K. Petersen (C) (67. Laursen), Tingager, Pereira (67. Jönsson) – Nielsen (46. Thrane), Thomasen (67. Jensen), Tverskov (46. Uzochukwu), Greve Petersen (81. Veber) – Edmundsson (67. Welbeck-Maseko), Jacobsen (81. Eskesen).

Branky: 18. Poznar, 68. Poznar, ŽK: 41. Vacovský, 57. Matějů – 45+1. K. Petersen.

Viktorii se v zimní přípravě i nadále daří, s dánským Odense si v resortu La Finca v Algorfě poradila 2:0. O oba gólové zásahy se postaral TomᚠPoznar.

V úvodu utkání se musel činit gólman Petr Bolek, dařilo se mu to ale velmi dobře. V sedmé minutě totiž mimo střelecký úhel vytlačil Edmundssona a krátce nato vyrazil dobrou ránu Caspera Nielsena. Na druhé straně přišlo první nebezpečí po 11 minutách hry, kdy ale Poznar hlavičkoval nad branku. O chvíli později už se ovšem TomᚠPoznar mohl s Viktorií radovat, nebo gólově zakončil přečíslení dva na jednoho s Martinem Zemanem.

Další parádní zákrok ze svého repertoáru vytáhl Petr Bolek proti Edmundssonovi, pár chvil poté zakončoval z hranice pokutového území Jan Kopic mimo tři tyče. Odense mohlo srovnat krok pár minut před koncem první půle, ránu Nielsena ale zastavilo břevno.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Plzeň, když rychlý protiútok zakončoval Kopic, nicméně gólman Sten Michael Grytebust jej dokázal vychytat. V 68. minutě dostal od Jakuba Hromady míč za obranu TomᚠPoznar a pěkným zakončením podél obránce navýšil vedení červenomodrých na dvoubrankové.

Definitivně mohl pak rozhodnout Marek Bakoš, který střílel z otočky po centru od Erika Janži, ale pozorný brankář dánského celku jej vychytal. Plzeňští tak v Algorfě porazili Odense 2:0 a v zimní přípravě jsou stále neporaženi!