Viktoria dvakrát vedla, přesto v zápase s Libercem pouze remizovala 2:2

20. kolo / Neděle 11. 3. 2018, 17:15 / Doosan Arena

38. Pulkrab
74. Breite

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (C) – Zeman (78. Petržela), Hořava, Čermák (86. Bakoš), Kovařík – Chorý (64. Kolář), Krmenčík

Hladký – Coufal (C), Kačaraba, Mikula, Kerbr – Oscar (80. Ševčík), Folprecht, Breite, Potočný (56. Da Silva) – Pulkrab (90+2. Havelka), Bosančić

Branky: 19. Chorý, 40. Krmenčík – 38. Pulkrab, 74. Breite, Rozhodčí: Marek – Hájek, Černý

Diváci: 9245

V neděli 11. března se šlo ve Štruncových sadech podruhé v jarní fázi sezóny na fotbal. Od úvodní minuty zápasu proti Liberci kooperovali v útoku poprvé v sezóně Krmenčík s Chorým, na levý kraj zálohy se nově postavil Jan Kovařík.

Plzeňané od začátku ukazovali, kdo chce být v utkání pánem. Už ve čtvrté minutě oslovil TomᚠChorý před brankou Slovanu Martina Zemana. Ten míč netrefil vůbec ideálně, Krmenčíkovu následnou dorážku vyrazil brankář Hladký mimo branku. V sedmé minutě zafungovala spolupráce Chorého s Krmenčíkem, menší z vytáhlých útočníků ale nedokázal balón propasírovat mezi Hladkého nohama. Na začátku 18. minuty ideálně odcentroval Martin Zeman a Michael Krmenčík hlavou zamířil pouze do náruče hostujícího gólmana. To, k čemu se od začátku zápasu schylovalo, došlo naplnění v 21. minutě. Jan Kovařík poslal milimetrový centr do míst, kde kraloval TomᚠChorý. A ten se hlavou nemýlil – 1:0 pro Plzeň! Následně se hra opticky vyrovnala a ani jeden z týmů si nevypracoval vyloženější šanci. To platilo až do 38. minuty, kdy střílený centr z levé strany vhodně tečoval Matěj Pulkrab a ve Štruncových sadech bylo vyrovnáno – 1:1. Viktoriáni si ale vedení vzali rychle zpátky, když o dvě minuty později vyslal TomᚠChorý do samostatného úniku Michaela Krmenčíka. Ten střelou mezi Hladkého nohy rozjásal tribuny – 2:1! Za tohoto stavu skončil první poločas.

V úvodu druhé půle pálil z otočky uprostřed pokutového území Krmenčík, jeho pokus zblokoval jeden z domácích obránců. S Libereckou odpovědí přispěchal v 55. minutě obránce Mikula, jenž si našel Kozáčikem vyražený míč. Za malým vápnem ale mířil příliš vysoko. O dvě minuty pálil těsně vedle levé plzeňské tyče Oscar. V 64. minutě odešel ze hřiště střelec prvního plzeňského gólu TomᚠChorý, kterého nahradil Daniel Kolář. Liberec se v následujících minutách stále více přibližoval Kozáčikově brance, až se v 74. minutě dočkal vyrovnání. Plzeňským vápnem proletělo několik centrovaných míčů, ten poslední uklidil do brány hlavou Radim Breite – 2:2. Několik okamžiků poté se pokusil okysličit ofenzivní fázi svého týmu Pavel Vrba střídáním. Ze hřiště zamířil Martin Zeman, opačným směrem Milan Petržela. A byl to právě viktorián s jedenáctkou na zádech, kdo se propracoval do dvou příležitostí. Ani jednu z nich ale neproměnil. Čtyři minuty před vypršením předepsané devadesátiminutovky přišel na hrací plochu i Marek Bakoš, ze hřiště zamířil Aleš Čermák. V nastaveném čase se Viktorii nabídla možnost zahrávání přímého volného kopu těsně za velkým vápnem. Jan Kovařík nastřelil břevno.