Viktoria nevyužila svou převahu, se Slováckem remizovala 2:2

3. kolo / Neděle 9. 8. 2015, 18:00 / Doosan Arena

45+2. Došek
73. Daníček

Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský – Vaněk, Hořava (73. Ďuriš) – Kopic, Kolář, Kovařík (55. Vůch) – Holenda

Heča – Chvátal, Hofmann, Košút, Reinberk – Šumulikoski – Hlúpik (57. Rada), Valenta (90.+1 Prajza), Havlík, Diviš (70. Daníček) – Došek

Branky: 21. Hořava, 75. Ďuriš – 45.+2 Došek, 73. Daníček, ŽK: Valenta, Heča, ČK: 53. Hofmann, Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kříž

Diváci: 10126

V neděli 9. srpna přivítali hráči Viktorie Plzeň v utkání 3. kola Synot ligy celek Slovácka. V zápase se soupeřem z jihu Moravy chtěli Západočeši napravit pošramocenou reputaci z posledních utkání. Před úvodním hvizdem totiž svěřencům trenéra Koubka patřila až 8. příčka v tabulce.

První šanci si viktoriáni vypracovali na konci 4. minuty. David Limberský skvěle přenesl míč napříč útočnou polovinou, Janu Kopicovi střelu na přední tyč vykopl pohotový brankář Heča. V první čtvrthodině téměř nepustili viktoriáni svého soupeře před vlastní branku, výjimkou byl únik Hlůpika, ze kterého ovšem vážnější ohrožení Kozáčikovy branky nevzešlo. Stejně tak pouze zahrozil před Hečou nabíhající Holenda, jenž nezasáhl Kovaříkův centr. V jednadvacáté minutě si našel odražený míč kopačku Tomáše Hořavy, jenž se z více než dvaceti metrů nerozpakoval vystřelit. Odvážný Hořavův pokus skončil nádhernou brankou – 1:0! Po půlhodině hry nařídil rozhodčí přestávku na občerstvení, kterou jistě uvítali všichni aktéři na rozpáleném trávníku. Ta zřejmě přišla Západočechům vhod, nebo v 35. minutě skvěle hlavičkoval ve velkém pokutovém území Ondřej Vaněk. Jeho pokus Heča s vypětím všech sil zneškodnil. Nutno dodat, že viktoriáni se více než kdy dřív snažili využít každou příležitost ke vstřelení branky. Střelami zpoza vápna se prezentovali Daniel Kolář nebo Ondřej Vaněk, který rozezněl břevno za brankářem Hečou. I přes převahu ale Západočeši inkasovali. V poslední možný okamžik dorazil míč za dezorientovaného Kozáčika Libor Došek. Na výsledku nic nezměnila ani následná strkanice ve vápně Viktorie, rozhodčí Jílek ukončil poločas za stavu 1:1 hned vzápětí.

Ve druhém poločase se před bránu tlačili opět domácí. Nejdřív Vaněk vyslal ve 49. minutě na zteč Kovaříka, ale ten, stejně jako Kopic o několik okamžiků později, neuspěl. V 54. minutě plály na trávníku emoce. To když hostující Hofmann fauloval unikajícího Koláře a za svůj zákrok si vysloužil červenou kartu. Z následného přímého kopu z hranice velkého vápna zamířil Kovařík vedle levé tyče. Trenér Koubek využil první možnosti ke střídání v 55. minutě, kdy nahradil Jana Kovaříka Egonem Vůchem. Právě ten se pokoušel v 61. minutě překvapit Heču střelou na přední tyč, gólman Slovácka ale zůstal pozorný. Stejně jako o tři minuty později, kdy ve vápně střílel Hořava. Viktoria převyšovala svého soupeře snad ve všech fotbalových ukazatelích, nerozhodný stav ovšem ne a ne zlomit. Pokus zvrátit vývoj zápasu na svou stranu zaznamenali Kopic i Baránek, ale zadařilo se až na druhé straně Daníčkovi. Křižnou střelou dokázal v 73. minutě hostující záložník zcela otočit vývoj utkání – 1:2. O dvě minuty zmírnil rozčarování v Doosan Areně střídající Michal Ďuriš, jenž procedil míč do branky a srovnal na 2:2. V posledních minutách Západočeši napřeli všechny síly směrem do útoku, v 86. minutě stříleli Vaněk s Ďurišem, ale Heča čaroval. Slovácko remízový stav ubránilo a oba celky si tak rozdělily po bodu.