Viktoria odváží z Jablonce tři body, zvítězila 1:0

15. kolo / Pondělí 30. 11. 2015, 17:15 / Střelnice

32. Baránek

FK Jablonec

Hrubý – Romera, M. Kysela, Pernica, Karavajev – Greguš (56. Wágner), Hübschman (C) – Tecl (64. Masopust), Pospíšil, Mingazov (84. Matěj Hanousek) – Doležal

Kozáčik – Matějů, Hejda, Baránek, Limberský – Hrošovský, Hořava – Kopic (88. Rajtoral), Kolář (C) (74. Procházka), Kovařík – Ďuriš (90+1. Holenda)

Branka: 32. Baránek, ŽK: Mingazov, Doležal, Wágner – Matějů, Hořava, Ďuriš, Rozhodčí: Zelinka – Blažej, Kotík

Diváci: 3022

Viktoriáni se po nezdaru v Borisově, kde prohráli s Dinamem Minsk 0:1 a ztratili tak možnost bojovat o účast v Evropské lize i na jaře, museli opět přepnout na boj v SYNOT lize. V rámci 15. kola cestovali svěřenci Karla Krejčího na hřiště Jablonce, kde se Viktorii v poslední době velmi daří. V Jablonci v rámci nejvyšší české soutěže Viktoria zvítězila pětkrát z posledních šesti zápasů.

Karel Krejčí pro duel s nebezpečným a ambiciózním Jabloncem sáhl k osvědčené základní sestavě z vítězného ligového zápasu s Mladou Boleslaví. Do utkání lépe vstoupili domácí. V 10. minutě Pospíšil z pravé strany nebezpečně centroval, míč našel Romeru, ale ten blízko brance Kozáčika netrefil přesně. O sedm minut později už Matúš Kozáčik musel řešit závar ve vápně. Greguš ale měl zakončení velmi složité. Ve 24. minutě se do první nebezpečně šance dostal Ďuriš, který dokázal dát gól. Ten ovšem pro těsný ofsajd rozhodčí neuznal. O minutu později byl blízko gólu Mingazov, ale Kozáčik výborným zákrokem Viktorii zachránil. Ve 32. minutě rozehrávala Plzeň standardní situaci, odražený míč se dostal k Limberskému, ten patičkou chytře přihrál Hořavovi, který poslal centr do vápna. Na něj nejlépe vyskočil Jan Baránek a Hrubý stihl míč pouze tečovat za vlastní záda - 0:1. Poslední ohrožení branky v prvním poločase si připsali domácí. Tecl našel Pospíšila, jeho střelu k tyči ovšem vyrazil opět skvělý Kozáčik.

I do druhého dějství vstoupili lépe svěřenci Jaroslava Šilhavého. V 51. minutě nikým nehlídaný Mingazov ve vápně hlavičkoval v dobré pozici pouze nad břevno. Uklidnění pro Viktorii mohl přidat o pár minut později nejlepší střelec ligy Michal Ďuriš. Poté, co mu Hořava chytře prostrčil míč mezi obránce, ale slovenský útočník nedokázal přesné zamířit. Jeho střela skončila jen na boční síti. O pár minut později byl blízko ke gólu bývalý hráč Jablonce Jan Kopic. Ale ani on nedokázal trefit branku. Ke konci zápasu se hra hodně kouskovala. I když se oba týmy snažily být stále aktivní, k výraznějšímu ohrožení jak jedné, tak druhé branky nedošlo.

Viktoria poslední venkovní zápas SYNOT ligy pro rok 2015 zvládla a odváží si tak ze severu Čech velmi důležité tři body za výhru 1:0.