Viktoria porazila Slovácko 2:0 a připsala si další důležité tři body

24. kolo / Neděle 16. 4. 2017, 18:15 / Doosan Arena

(1:0)

1.FC Slovácko

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (23. Hájek), Janža – Hořava, Hrošovský – Petržela, Bakoš (85. Ivanschitz), Zeman (73. Kovařík) – Krmenčík

Daněk – Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič – Šumulikoski – Navrátil, Daníček, Machalík, Havlík (75. Rezek) – Zajíc (85. Kubala)

Branky: 35. Krmenčík, 67. Bakoš (pen.), ŽK: Řezník – Daněk, Rozhodčí: Orel – Blažej, Vlček

Diváci: 10 231

Na Boží hod velikonoční zavítal do Doosan Areny celek Slovácka, kterému měli Plzeňané co vracet. Na podzim bylo totiž mužstvo z Uherského Hradiště jedním z týmů, který dokázal obrat Viktorii o body. Utkání mělo také charitativní podtext, právě prostřednictvím duelu se Slováckem pomáhala Viktoria Plzeň ve spojení s pivovarem Gambrinus fanouškům z řad vozíčkářů.

První šanci zápasu si připsal hostující Navrátil, jenž se řítil do pokutového území Viktorie. Jeho střelu ale ve skluzu zblokoval LukᚠHejda. Oba týmy se snažily v úvodu utkání prezentovat dynamickým a kombinačním fotbalem. Důraz Slovácka poznal také plzeňský kapitán Roman Hubník, jenž musel nuceně střídat. Po souboji s Navrátilem ze čtrnácté minuty trápila obránce Viktorie záda. Jeho místo na trávníku zaujal ve 23. minutě TomᚠHájek. Viktoria se dostala k několika zajímavým centrům, ale ani jeden neznamenal bezprostřední ohrožení branky bývalého viktoriána Michala Daňka. To a ještě více se ale podařilo v 35. minutě zápasu. Po Petrželově centru se do míče položil Michael Krmenčík a hlavou otevřel skóre – 1:0! Do kabin tak šla veselejší domácí Viktoria.

Druhou půli načala Zemanova střela ze střední vzdálenosti, která minula Daňkovu branku pouze o centimetry. Excelentní protiútok předvedla v 62. minutě dvojice Petržela – Zeman. Viktorián s jedenáctkou na zádech potáhl po Janžově přiklepnutí hlavou míč přes tři čtvrtiny hřiště, aby následně předložil balón jako na zlatém podnose Zemanovi. Jeho umístěnou střelu ale dokázal konečky prstů vyškrábnout nad břevno Daněk. V 66. minutě se dral do hostujícího pokutového území Martin Zeman, kterého zastavila obrana Slovácka jen za cenu pokutového kopu. K penaltě se postavil Marek Bakoš a vstřelil vskutku jubilejní branku. Den po svých 34. narozeninách si totiž Bakoš připsal padesátou branku v dresu Viktorie Plzeň a celkově stou ve své kariéře – 2:0 pro Plzeň! V 73. minutě trenér Bečka poprvé vystřídal. Za Zemana poslal na hřiště Kovaříka. Možná i vinou tvrdého souboje musel ze hřiště za mohutného aplausu tribun odejít Marek Bakoš, opačným směrem putoval Andreas Ivanschitz. Rozhodčí Orel ukončil utkání za plzeňského vedení a Viktoria Plzeň si tak díky tomu připsala další důležité tři body do tabulky ePojisteni.cz ligy.