5. kolo / Sobota 30. 8. 2008, 17:00 / Doosan Aréna

FK Teplice

Poštulka - Limberský, Rada, Navrátil, Smola - Rezek, Horváth (72. Vaculík), Trapp, Jiráček (81. Rodrigues) - Tatanašvili (67. Mlika), Varadi.

FK Teplice

Belic - Vidlička, Lukáš, Klein, Hanzlík - Doležal (83. Vondrášek), Ljevakovič, Sabou, Štohanzl (60. Stožický) - Smejkal (68. Vachoušek), Jun.

Branky: 29. Horváth - 42. Smola (vl.). Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Varadi, Horváth - Hanzlík, Doležal, Belic.

Diváci: 7155

Poslední srpnovou sobotu hostila Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech severočeské Teplice. Přinášíme vám klubový zpravodaj věnovaný tomuto utkání.     Jak to vidím já:...

Plzeňská Viktoria sehrála s Teplicemi nešastné utkání. Přestože vstřelila obě branky, na zisk tří bodů to nestačilo. Rozhodl o tom nešastný vlastní gól Marka Smoly. Na konto domácích se tak připsaly mínusové body.  Po nerozhodném výsledku doma se Slávií a v Liberci je to pro Viktorii v pořadí už třetí remíza 1:1 v řadě.

V Plzni se od první minuty začal hrát svižný fotbal. Hosté překvapili aktivní hrou, agilní byl zejména bývalý plzeňský hráč Smejkal. Akcím na obou stranách však scházelo zakončení. Po patnácti minutách převzali taktovku domácí a zatlačili hosty na jejich polovinu.  Paradoxně první příležitost měli Teplice, když ve 24 minutě  Jun zblízka hlavou nepřekonal  Poštulku. O dvě minuty se dostal do šance domácí Varadi. Přešel přes Kleina, ale jeho tečovanou střelu Belic s námahou vyrazil.  Ve 30. minutě byl faulován těsně před pokutovým územím Limberský  a z trestného kopu ze 17 metrů Pavel Horváth přesnou střelou poslal Viktorii do vedení.   O pět minut později z dobrých 30 metrů střílel Trapp, jeho tvrdou střelu Belic s námahou vyrazil a dorážející Varadi v tísni těsně minul branku.  Ve 42 minutě přišla pro domácí sprcha. Hostující Doležal centroval z přímého kopu a obránce Smola zasáhl hlavou míč tak nešastně, že ho usměrnil do sítě Pštupky.  Po přestávce přišla v 50 minutě další obrovská šance domácích. Po ose Varadi – Rezek – Varadi nepovedená střela plzeňského útočníka sice překonala v brankce Belice, ale Klein ji z brankové čáry vykopl. Hra se pak rozdrobila a ztratila plynulost. V posledních patnácti minutách se Plzeň nadechla k náporu, ale pět minut před koncem měla štěstí.  Střídající Vondrášek přesně nacentroval na Vachouška, ale jeho gólovou hlavičku Poštulka zneškodnil.  Zbytek utkání se dohrával už jen na polovině Teplic, ale střely Vaculíka a Limberského  rozhodnutí nepřinesly. Určitě spokojenější budou z bodového zisku na severu Čech. Plzeň dřela, byla lepší, ale štěstěna se tentokráte od ní odvrátila. Viktorii bohužel nepomohlo ani povzbuzování komentátorské legendy Karola Poláka, který se stal hlasatelem střetnutí.

FC Viktoria Plzeň – FK Teplice 1:1