25. 10. 2014    Zápas

Viktoriáni zvládli těžký zápas a porazili 1. FC Slovácko 1:0. Gól dával Hořava

12. kolo / Sobota 25. 10. 2014, 20:15 / Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

12. kolo / Sobota 25. 10. 2014, 20:15
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

1.FC Slovácko

0:1

(0:0)

Heča – Reinberk, Rada, Břečka, Kuncl – Šumulikoski – Trávník, Kalouda, Valenta (86. Mezlík), Havlík (86. Koštůr) – Kerbr.

Kozáčik - Řezník, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (83. Kovařík), Kolář (46. Hořava), Pilař - Tecl (57. Holenda)

Branky: 62. Hořava ŽK: Kuncl - Vaněk Rozhodčí: Orel - Kordula, Blažej

Diváci: 5408

FC Viktoria Plzeň ve 12. kole Synot ligy zavítala na hřiště v Uherském Hradišti, kde sídlí 1 . FC Slovácko. Těžký zápas výběr trenéra Miroslava Koubka zvládl a vyhrál díky brance Tomáše Hořavy 1:0.

Pouze bez vykartovaného Lukáše Hejdy, kterého v obraně nahradil Roman Hubník, jinak ve stejné sestavě jako z posledních vítězných zápasů nastoupila FC Viktoria Plzeň k utkání 12. kola Synot ligy na hřišti 1. FC Slovácka. Na útulném stadionu v Uherském Hradišti to byl od začátku vyrovnaný souboj, Plzeň musela dobývat dobře připravenou obranu domácích, kteří chtěli favorita utkání obrat o body jako například Teplice nebo Duklu Praha.

Po úvodní zahřívací čtvrthodince začal zápas nabírat na obrátkách, jako první zahrozili v 17. minutě domácí. Havlík zkusil vypálit z velkého vápna, Matúš Kozáčik ale zasahovat nemusel, střela totiž mířila nad. Viktoriáni se před domácího brankáře dostávali hodně těžko, Pilař se sice ve vápně uvolnil, ale pálil vedle. Dva centry v rychlém sledu na Tecla a po chvíli na Koláře sice byly oku lahodící, ale akce zmařil zdvižený praporek pomezního sudího.

Velkou šanci měla Plzeň ve 32. minutě. Hrošovský z přímého kopu poblíž rohového praporku našel na opačné straně vápna volného Vaňka, který to hezky zkusil z první, tvrdou střelou ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů.

Pět minut před koncem první půle šel Hrošovský středem hřiště úplně sám, nikým neatakovaný se dostal až k velkému vápnu, a proto zkusil vystřelit. Jeho pokus ovšem mířil vysoko nad. V posledních vteřinách se ještě Tecl snažil procpat z brankové čáry balon do pokutového územím, jenže neuspěl, protože pozorná obrana domácího celku míč odvrátila do zámezí. Úvodní pětačtyřicetiminutovka tak skončila bez branek.

Pro druhé dějství udělal trenér Miroslav Koubek jednu změnu v plzeňské sestavě, místo Daniela Koláře nastoupil TomᚠHořava, který se hned zapojil do kombinace. Na levé straně našel Pilaře, který odcentroval do vápna. Domácí obrana vrátila k Vaňkovi, ten ho přihrál k Hrošovskému, ale jeho pokus šel pouze do obránců. V 54. minutě napřáhl z velké dálky Procházka, míč sice před Hečou skočil, ale výrazněji brankáře Slovácka neohrozil. Plzeňský tlak ale postupně sílil a stále více se hrálo před brankou týmu z Uherského Hradiště.

V 62. minutě se Petržela ze své krajní pozice dostal s míčem až na střed hřiště, vyslal do vápna Hořavu, který si pohrál s obráncem a přesnou střelou do růžku poslal Viktorii do vedení, gólman se za míčem pouze ohlédl - 0:1!

Slovácko tak opět muselo začít útočit, nebezpečně vypálil Kerbr, v brance Viktorie byl připravený Kozáčik. Chvíli na to zahrávali domácí fotbalisté dva rohové kopy za sebou. Při druhém po centru Kaloudy střílel Valenta nad branku. Největší šanci Slovácka měl 5 minut před koncem Kalouda, který pálil z velkého vápna. Střelu ale kryl skokem brankář Plzně. Západočeši v závěru utkání hlídali cenné vítězství, a i když odehráli poslední vteřiny na vlastní polovině, domácí už do žádné šance nepustili. FC Viktoria Plzeň tak vyhrála na hřišti 1. FC Slovácko 0:1.