23. kolo / Neděle 12. 4. 2009, 15:00 / Doosan Aréna

(1:0)

FC Trinity Zlín

Daněk – Ševinský, Hájovský, Rada, Lecjaks – Petržela (77. Presl), Kolář, Horváth, Jiráček – Varadi (83. Mlika), T. Krbeček (67. Tatanašvili)

Baránek (17. Kořínek) – Čelůstka, Kroča, Kořínek, Trubila – Malcharek, Rýdel, Šmahaj, Lukaštík (46. Musil) – Žůrek (60. Kroupa), Bača

Branky: 50. a 86. Ševinský, 14. Jiráček, 52. Horváth, 64. Varadi, ŽK: Kroča, Malcharek, Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Teuber

Diváci: 3360

Pořádný velikonoční výprask si ze Štruncových sadů odvezli fotbalisté Zlína. Pokud si ve 23. kole Gambrinus ligy chtěli v Plzni vylepšit záchrannářské práce, museli být hodně...

Pořádný velikonoční výprask si ze Štruncových sadů odvezli fotbalisté Zlína. Pokud si ve 23. kole Gambrinus ligy chtěli v Plzni vylepšit záchrannářské práce, museli být hodně zklamaní. Viktorka na hřišti excelovala a soupeře rozdrtila vysoko 5:0. Dva góly vstřelil obránce Ševinský, po jednom přidali Jiráček, Horváth a Varadi.

Už první minuta naznačila směr utkání. Za zlínskými obránci se ocitl osamocený Krbeček a odstartoval sérii šancí Plzně. Navíc se po ostrém střetu s ním těžce sbíral ze země hostující brankář Baránek, což mělo na další události důležitý vliv. Zlín ještě stihl odpovědět. Dalekonosná rána Rýdela proletěla těsně vedle levé tyče plzeňské branky. To však bylo na dlouhé minuty všechno. Plzeň se dočkala první branky ve 14. minutě. Kolář obloučkem poslal míč za obranu, Ševinský odcentroval a Jiráček hlavou překonal Baránka. Zlínský gólman navíc při zákroku zavadil kolenem o brankovou konstrukci a vzápětí se nechal vystřídat náhradníkem Kořínkem. Jenže zdravotní trably hostujících brankářů tím neskončily. Ve 31. minutě se na Kořínka řítil osamocený Kolář a střet obou hráčů odnesl zlínský náhradník bolestivým "koňarem".  Zbytek utkání tak mezi tyčemi spíše odkulhal. A Plzeň se stále valila do útoku. Varadi už pálil do odkryté branky, ale Kořínka na poslední chvíli na brankové čáře zastoupil obránce Kroča a míč vykopl do bezpečí. Další vyloženou šanci si domácí vypracovali ve 44. minutě. Rada si narazil míč s Krbečkem a byl sám před brankářem, místo střely však volil ještě přihrávku na volného Varadiho. Ten však na míč nedosáhl.

Druhý poločas na dění na hřišti nic nezmnil. Viktorka měla citelnou převahu, šance střídala šanci. Pár vteřin po přestávce se mezi obránci protáhl Varadi, ale pálil těsně vedle levé tyče. Ale v 50. minutě už Plzeň svůj tlak zúročila. Kapitán Horváth přetaženým centrem z rohového kopu našel u vzdálenější tyče připraveného Ševinského, který hlavou zvýšil na 2:0. Za dvě minuty nastala téměř identická situace. Horváth se postavil k exekuci rohového kopu, tentokrát však levačkou poslal míč od tyče rovnou do sítě! Zdrcení hosté se do vyložené šance nedostali, jen po třetím inkasovaném gólu vystrašil Daňka střídající Musil. Z 20 metrů vyslal tvrdou ránu a gólman se musel hodně natahovat, aby míč zkrotil v rukavicích.

V 64. minutě přišla pro hosty další pohroma. Varadi se důrazně prodral do šestnáctky, zasekl si míč před stoperem Trubilou a levačkou prostřelil Kořínka - 4:0. Plzeň nadále s chutí útočila a závěr zápasu proměnila v exhibici. V 75. minutě po dalším rohu Horvátha se po závaru dostal míč k Hájovskému, který z 10 metrů trefil pravou tyč. Pak se dvakrát ukázal gruzínský útočník Tatanašvili. Nejprve z brejku těsně minul levý horní roh zlínské branky, vzápětí si u pravé tyče zpracoval centr Koláře, ale tvrdou ranou trefil pouze padajícího Kořínka. Přesto hosté nezůstali ušetřeni páté brance. V 86. minutě si pohrál s obránci Horváth, jeho střelu sice brankář vyrazil, ale pouz k nohám Ševinského. Ten udělal kličku a v pádu poslal míč do opuštěné branky.

Viktoria naprosto zaslouženě pokořila Zlín 5:0 a svůj bodový zisk v Gambrius lize navýšila na 30 bodů.