Vzájemné zápasy s Duklou pohledem archivu a řečí čísel

20. kolo / Neděle 17. 3. 2013, 18:05 / Doosan Aréna

(1:0)

FK Dukla Praha

Kozáčik – Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský – Horváth, Darida (88. Končal) – Ďuriš (86. Zeman), Bakoš (70. Adamov), Kovařík – Tecl

Rada – Romera, Vorel, Vrzal, Štětina – Hašek, Kalouda (70. Božič), Gedeon, Berger (46. Přeučil) – Borek, Pospěch (78. Marek)

Branky: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov Rozhodčí: D. Drábek - J. Košec, T. Kovařík (M. Paták) ŽK: 6. Procházka, 59. Bakoš, 90. Rajtoral ČK: 1. Vorel

Diváci: 8754

V novodobé historii českého fotbalu se oba týmy tak často nepotkávaly. Až doposud se tak stalo ve čtyřech sezonách, přičemž v té poslední dokázali Pražané Viktorku obrat o jeden bod. Do výčtu vzájemných zápasů lze také započítat zápas domácího poháru. Stalo se tak v sezoně 2009/10, kdy na plzeňské fotbalisty čekala Dukla ve třetím kole. Viktoria pod vedením trenéra Pavla Vrby zvítězila 4:1 a postoupila do čtvrtého kola, kde ji čekalo Kladno.

Další krásné utkání mohli fanoušci vidět v Doosan aréně, kam tentokrát dorazila, v tabulce šestá, Dukla Praha. Utkání hrané v mrazivém večerním chladu nabídlo gólovou podívanou, plnou krásných fotbalových momentů.

Ti z diváků, kteří se ke svým sedadlům nestihli do začátku utkání dostat, mohli jednoznačně litovat. Viktoriáni na svého soupeře vlétli hned z kraje a už v první minutě byli diváci v Doosan aréně svědkem nevídané situace. Po výborné narážečce s Markem Bakošem se do úniku dostal Stanislav Tecl, kterého na poslední chvíli zastavil hostující stoper Vorel, který za svůj zákrok viděl červenou kartu. Dukla tak od první minuty hrála oslabena o jednoho hráče. Červená karta pak výrazně určila ráz utkání, kdy se hráči Dukly stáhli do hluboké obrany a vyráželi k nebezpečným brejkům. Viktoriáni se naopak snažili jejich obranu prolomit. To se podařilo už v patnácté minutě, kdy se na pravé straně přes dva hráče nádherně uvolnil Michal Ďuriš a přes celé poslal míč na volného Marka Bakoše, který již neměl problém poslat míč do odkryté branky 1:0! Po vstřelené brance viktoriáni začali naprosto kontrolovat hru a do vápna Dukly létal jeden nebezpečný míč za druhým. V třicáté druhé minutě ale všem na stadionu zatrnulo. To když po centru do vápna Viktorky rukou v pádu zahrál Stanislav Tecl a sudí Drábek nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Zbyněk Pospěch, ale Matúš Kozáčik proti jeho střele vytáhl fantastický zákrok a udržel čisté konto. Ve čtyřicáté první minutě se k centru z pravé strany dostal František Rajtoral, který přihrával pod sebe do vápna, kde našel Michala Ďuriše. Jeho střelu však domácí obrana zblokovala, stejně jako následný pokus Pavla Horvátha. To byla poslední výraznější šance prvního poločasu a oba týmy tak šly do šaten za stavu 1:0 pro Viktorku.

I do druhého poločasu vstoupili viktoriáni aktivně. Ale ani hráči Dukly nehodlali zůstat po zbytek zápasu jen před vlastním vápnem a aktivním způsobem se snažili o vyrovnání. V padesáté deváté minutě posílal nebezpečný míč za obranu Patrik Gedeon, Zbyňka Pospěcha naštěstí jeho balón nenašel. O minutu později na druhé straně nebezpečně pálil Pavel Horváth, ale jeho pokus letěl nad branku. V šedesáté druhé minutě se však již fanoušci Viktorky dočkali. Poté co do vápna v krátkém časovém úseku letěl již několikátý nebezpečný centr, pro tentokrát jeden z nich nalezl svůj cíl v podobě hlavy Mariána Čišovského, který poslal Viktorku do dvougólového vedení 2:0! V šedesáté sedmé minutě pálil opět z dálky Pavel Horváth, jehož jedovatou střelu dokázal brankář Rada jen vyrazit před sebe. K dorážce se však již žádný viktorián neprobojoval. V sedmdesáté druhé minutě měl obrovskou příležitost střídající Roman Adamov, ale zblízka Radu nepropálil. V této fázi již viktoriáni jednoznačně kontrolovali hru a směřovali utkání k jednoznačnému vítězství. To mohl v osmdesáté první minutě definitivně potvrdit svou dalekonosnou střelou Vladimír Darida, ale ta letěla několik centimetrů nad branku Filipa Rady. Na 3:0 tak zvyšoval až osmdesáté šesté minutě Jan Kovařík, který po centru z pravé strany doslova dotlačil míč do branky a definitivně tak pojistil vítězství Viktorky. Hned vzápětí přidal další branku Viktorie po rychlém brejku Roman Adamov, který tak vstřelil svou první branku v dresu Viktorie v soutěžním utkání, 4:0! Stadionem se po čtvrté brance neslo tradiční „Dejte jim bůra,“ ale pátého gólu se již fanoušci v Doosan aréně nedočkali. Krásný zápas tak po výborném výkonu Viktorky skončil 4:0

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 4:0