Profesionální fotbal

Úspěch klubu se měří především úspěchy A týmu mužů, který bojuje hned na několika frontách. Triumfy na domácí scéně otevřely Viktoriánům bránu na evropskou fotbalovou scénu. Po získání prvního titulu čekala Plzeňany vůbec poprvé obrovská výzva v podobě kvalifikace do Ligy mistrů. Uspěli na jedničku, vítězně prošli všemi předkoly, aby pak v základní skupině narazili na tehdejší nejlepší klub planety – Barcelonu. Během nezapomenutelného tažení senzačně remizovali s AC Milán a díky vítězství nad běloruským mistrem Bate Borisov poprvé zakusili, jak chutnají zápasy ve vyřazovací části Evropské ligy.

Ve stejné soutěži dokázali v dalším ročníku vyhrát základní skupinu, když porazili mimo jiné finalistu Ligy mistrů Atlético Madrid. V jarní části pak dokázali po souhrnném vítězství 5:0 vyřadit také italskou Neapol, a premiérově se tak představit mezi nejlepšími 16 celky prestižní soutěže.

Druhý domácí titul v historii a další suverénní postup kvalifikací bez ztráty jediného bodu vedl opět k losu základní skupiny Ligy mistrů. Ten přiřadil Viktorii dalšího giganta sportovního světa současnosti - FC Bayern Mnichov. Obrovským zážitkem byly i duely proti věhlasnému Manchesteru City a zvládnutý dvojzápas proti celku CSKA Moskva, který Viktoriánům už potřetí v řadě umožnil sehrát zápasy vyřazovací části Evropské ligy. Na jaře 2014 pak Viktoria pokořila ukrajinský Šachtar Doněck a v osmifinále sahala po dalším postupu přes tradiční francouzský celek Olympique Lyon.

V následující sezóně sice Západočeši pohárově klopýtli, když si vylámali zuby na rumunském celku Petrolul Ploješ. Počáteční neúspěch si Plzeňané vynahradili v domácí soutěži, kterou potřetí v historii opanovali. Ročník 2015/2016 tak byl opět ve znamení evropských pohárů. Navzdory vypadnutí z předkol Ligy mistrů se viktoriáni probojovali do základní skupiny Evropské ligy, kde se jejich soupeři stali španělský Villarreal CF, rakouský Rapid Vídeň a Dinamo Minsk z Běloruska.

V ročníku 2016/2017 se viktoriáni ve skupině Evropské ligy potkali s AS Řím, Austrií Vídeň a Astrou Giurgiu.

Díky sportovním úspěchům i jedinečnému regionálnímu postavení na fotbalové mapě se klub těší velkému zájmu médií. Zápasy plzeňského týmu jsou stále častěji vybírány do přímých přenosů českých televizních stanic, osobnosti týmu jsou již tradičními hosty rozhlasových i televizních pořadů, informace o klubu najdou fanoušci také v respektovaných denících a zpravodajských webových serverech.

Fotbalisté Viktorie jsou navíc pravidelnou součástí reprezentačních týmů Česka i Slovenska a důležité úlohy zastávaly i na dvou uplynulých evropských šampionátech v Polsku a Francii.