Současnost

Viktoria Plzeň se již pevně usídlila mezi českou fotbalovou špičkou. Jako jediný západočeský zástupce v nejvyšší české fotbalové soutěži má fanoušky v celém regionu, příznivci červenomodrých prožívají se svým týmem v poslední době hodně radosti. Vedle sportovních výsledků, množství osobností v kabině a atraktivního herního pojetí může Plzeňany těšit také dlouholetá ekonomická stabilita klubu.

Velkým plusem je výborná spolupráce s městem Plzeň, Plzeňským krajem i všemi obchodními partnery v čele s generálním partnerem – strojírenským gigantem Doosan Škoda Power.

Z nenápadného týmu s regionálním rozměrem se stal špičkový český klub s naplněným evropským potenciálem, jehož renomé zdaleka překračuje hranice města Plzně a České republiky. Opakovaná účast Viktoriánů v Lize mistrů a Evropské lize tento trend maximálně podpořila. Díky zápasům s velkokluby v čele s AC Milán, Barcelonou, Manchesterem City nebo Bayernem Mnichov se o klubu ze západu Čech rázem začalo mluvit po celém fotbalovém světě. Mezi fotbalovými příznivci i odbornou veřejností si vydobyl zasloužený respekt.

FC Viktoria Plzeň se stala v uplynulých letech fenoménem. Velkolepý příběh malého klubu, který dokázal hned několikrát po sobě prorazit do nejprestižnější kontinentální soutěže a obstát proti fotbalovým gigantům, prožívaly, a stále ještě prožívají, desetitisíce obyvatel nejen v západních Čechách.