Život v klubu

Nejen na fotbalovém hřišti dělají viktoriáni čest své tradici a dobrému jménu. Plzeňský fotbal se zapojuje do společenského dění v regionu a daří se mu stávat se součástí běžného života Západočechů. Právě proto stojí fotbalisté u zrodu mnoha akcí, které baví celý region. Velkou odezvu vzbudilo v západočeské metropoli velkoplošné promítání přímých přenosů domácích i venkovních zápasů Viktorie v evropských pohárech. Při utkáních s Neapolí, Fenerbahce Istanbul nebo Mariborem se na náměstí Republiky vytvořil pravý fotbalový kotel. Další zápasy byly fanouškům zprostředkovány v tradičních prostorech plzeňské restaurace Na Spilce.

FC Viktoria se může pochlubit také navyšujícím se počtem permanentních vstupenek, zároveň svým nejvěrnějším příznivcům nabízí množství benefitů a výhod. Vedle standardních slev v rozsáhlé síti obchodních partnerů si držitelé permanentek mohli jen v posledním období užít speciální prohlídku rekonstruované Doosan Areny, VIP návštěvu kina společně s hráči Viktorie nebo unikátní nahrávání klubové hymny s Plzeňskou filharmonií. Pro všechny fanoušky sportu pak Viktoria pravidelně chystá množství akcí se společenským přesahem. Klub zorganizoval mimo jiné zábavné odpoledne pro děti s Fotbalovou školkou Viktorie, nebo speciální akci, během které si děti z celého regionu mohly vyzkoušet odpoledne profesionálního fotbalisty. Viktoria stojí také za rozsáhlým projektem ´Sportujme s FCVP´, který si dává za cíl přivést děti předškolního věku ke sportování a fyzickým aktivitám.

V zimě 2015 se uskutečnilo už druhé předvánoční setkání s fanoušky přímo na tribuně stadionu ve Štruncových sadech. Do Doosan Areny dorazilo zhruba 15 stovek fanoušků a fotbalovým stadionem zněly netradičně koledy. Do zpívání se mimo jiné zapojil i Pavel Horváth, který podpořil dětský sbor Andílci. V rámci předvánočního setkání se vybíraly dárky pro Dětský domov Domino a také pro plzeňskou ZOO.

Po sezoně 2016/2017, kdy Viktoria obsadila druhé místo v lize, proběhlo setkání všech členů týmu na nádvoří plzeňského pivovaru. 90 minut se točilo pivo zdarma a sezona tak byla symbolicky zakončena.