Osmifinále 2 / Středa 26. 3. 2014, 16:00 / Doosan Arena

Osmifinále 2 / Středa 26. 3. 2014, 16:00

(0:0)

TJ Jiskra Domažlice

Bolek – Lukeš, Hubník, Chocholoušek, Kovařík (46. Ďuriš) – Štípek, Veselinovič, Hořava (46. Rezek), Končal – Wágner (58. Bakoš), Hrdlička

Ticháček – Petráček (73. Bláha), Bauer, Bezděk, Javorský (81. Buršík) – Mužík, Braun, Pyrka, Růžička – Bárta, Leitl (77. Vojtko)

Branky: 50. Rezek, 57. Hrdlička, 69. a 72. Ďuriš, ŽK: Lukeš, Veselinovič, Rozhodčí: Berka – Kubr, Fišer

Diváci: 2038

V rámci osmifinálové odvety poháru České pošty zavítaly do západočeské metropole třetiligové Domažlice. Dušan Uhrin s vědomím třígólového náskoku z prvního střetnutí udělal v sestavě hned několik překvapivých změn. Svůj debut v soutěžním utkání si odbyli hráči mládežnických týmů Vítězslav Hrdlička a Michal Lukeš.

V rámci osmifinálové odvety poháru České pošty zavítaly do západočeské metropole třetiligové Domažlice. Dušan Uhrin s vědomím třígólového náskoku z prvního střetnutí udělal v sestavě hned několik překvapivých změn. Svůj debut v soutěžním utkání si odbyli hráči mládežnických týmů Vítězslav Hrdlička a Michal Lukeš.

Začátek zápasu byl o vzájemném otrkávání obou celků s občasným ohrožením soupeřova vápna z rychlých protiútoků. V 9. minutě poprvé zahrozila Viktorka, když se k zakončení hlavou dostal Mladen Veselinovič, ale v pádu těsně minul branku soupeře. První půlhodina se odehrávala především ve středu hřiště. Domácí favorit měl pouze pár nenápadných šancí. Nejprve po přesné kombinaci ve středu hřiště sklepl Hrdlička balón pro Tomáše Hořavu, ale ten se díky skluzu jednoho z obránců k zakončení nedostal. Po rohu Matěje Končala se k hlavičce probojoval TomᚠWágner, ale ani on branku Martina Ticháčka neohrozil. Ve 24. minutě se Hrdlička po individuální akci dostal ke střele z hranice šestnáctky, ale brankář Jiskry byl připraven. Domažlice si první velkou šanci prvního poločasu šetřily do 32. minuty, kdy se do šestnáctky Viktorie prosmýkl bývalý hráč Viktorie Marek Bauer a tvrdě vypálil. Bolek však jeho ránu vyrazil. Hostujícím to nestačilo a zatlačili domácí do vlastního vápna. Ve 35. minutě se k zakončení dostal znovu Braun a jeho nebezpečný pokus musel házenkářským zákrokem pomocí nohou vytěsnit na tyč.

Do druhé poloviny vstoupily oba týmy s mnohem větším nasazením. Už ve 47. minutě se domažlický útočník LukᚠBezděk prosmýkl kolem Romana Hubníka, ale z bezprostřední blízkosti strážce plzeňské svatyně Bolka neprostřelil. Chvíli nato musel gólman Viktorky opět zasahovat. TomᚠPetráček se ho pokusil technicky obstřelit, ale ani tentokrát se hráči soupeře branky nedočkali. O tři minuty později se už měnilo skóre. Střílený centr Davida Štípka dokázal brankář Domažlic vyrazit pouze na nohu čerstvě příchozího Jana Rezka, který balón uklidil do odkryté brány – 1:0. Červenomodří začali hrát mnohem aktivněji. Nejprve se dostal k zakončení hlavou TomᚠWágner, ale jeho pokus dokázala hostující obrana vytěsnit. V 57. minutě už však hosté opět inkasovali. Po závaru v pokutovém území se k míči dostal důrazný Hrdlička a zavěsil – 2:0. Ihned po druhé brance sáhl trenér Viktorky k poslednímu střídání a namísto Tomáše Wágnera nastoupil Marek Bakoš. Ten se dostal do obrovské šance v 63. minutě, kdy zcela nepokrytý na malém vápně hlavičkoval pouze do tyče. Další trefu v zápase si připsal Michal Ďuriš, který do prázdné brány dorazil střelu Marka Bakoše. To favority dnešního klání opět nabudilo a Michal Ďuriš nejprve po výstavní přihrávce domácího gólmana neprostřelil, ale o minutu později už se nemýlil.  V 74. minutě obdržel za svůj zákrok žlutou kartu Michal Lukeš a z následného přímého kopu zahrozil hostující Bauer. V 78. minutě zahrozil opět střídající Marek Bakoš, jehož zakončení vykopl ve skluzu protivník. Nic výrazného se již do konce zápasu neudálo.

Viktorka potvrdila svou roli favorita, když zvítězila v pohárové odvetě 4:0.