V zápase 24. kola hráli plzeňští Viktoriáni na hřišti u Litavky v Příbrami. V 8. minutě vystřelil nad branku Krejčího hostující Vaněček. Ve 12. minutě se po...

V zápase 24. kola hráli plzeňští Viktoriáni na hřišti u Litavky v Příbrami. V 8. minutě vystřelil nad branku Krejčího hostující Vaněček. Ve 12. minutě se po rohovém kopu dostal k míči Šíša, ale jeho střela hlavou šla vedle příbramské branky.

Ve 14. minutě po centru Šlajse zakončoval střelou do brankaře Vaněček. Ve 32. minutě měli příležitost domácí, Hájek ale střelou z vápna branku netrefil. Ve 39. se Viktoriáni prosadili po rychlém protiútoku, Vaněček si vyměnil míč se Šlajsem a kohout_jiri_trener_small.jpgstřelou z 12 metrů překonal Krejčího 1:0. Hned minutu na to, nezvládli hosté autové vhazování míč jim propadl za obranu a Hájek ze strany prostřelil Hroníka. Ve 44. minutě vystřelil Šíša z hranice pokutového území nad branku domácích.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji,“ říká trenér Jiří Kohout. V 54. minutě odcentroval Šlajs na zcela volného Futra, který ale zakončil svoji šanci vysoko nad branku. „Další vyloženou šanci jsme měli v 74. minutě, po kombinaci Holuba s Vaněčkem a přihrávce na Aubrechta, nastřelil záložník Viktorie tyč.“ V 80. minutě se po závaru před příbramskou brankou dostal k míči Sladký, ale tváří v tvář Krejčího nepřekonal. V 84. minutě mohli domácí vstřelit branku po rohovém kopu, ale Hroník střelu Wágnera vyrazil. „K vítězství jsme měli blíže, ale neproměnili jsme i největší šance hlavně v druhém poločasu. Do zápasu zasáhli i hráči z U18, kteří utkání zvládli,“ dodává Kohout.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 1:1

Poločas: 1:1

Sestava:  Hroník – Doležal, Nový, Štafa, Kubek – Šlajs, Sladký, Vaněček, Futro (63. Aubrecht) – Mičkal (88. Růžička), Šíša (75. Holub)