Ve 22. kole cestovali dorostenci Viktorie Plzeň U19 na hřiště Slovácka. Zápas nabídl přímou konfrontaci třetího týmu tabulky se čtvrtým, nebo domácím před utkáním patřilo po remíze v Ostravě třetí místo.

Ve 22. kole cestovali dorostenci Viktorie Plzeň U19 na hřiště Slovácka. Zápas nabídl přímou konfrontaci třetího týmu tabulky se čtvrtým, nebo domácím před utkáním patřilo po remíze v Ostravě třetí místo.

První střelou zápasu se prezentoval Hvězda, mířil ale do brankaře Urbánka. Po té měli šanci domácí, kdy Haša hlavičkoval do Švihoříka. Ve 30. minutě měl šanci Černý, ale znovu jen našel připraveného Urbánka, vzápětí Hvězda střílel těsně vedle. Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, při velké šanci Černého se znovu vy znamenal Urbánek. V 53. minutě to byl Chocholoušek, který hlavičkoval těsně nad branku. V 58. minutě byl v šanci Krčál, ale branku minul. Přesto šli domácí do vedení, po chybné rozehrávce hostů se prosadil Vojtíšek a otevřel skóre 1:0. V 78. minutě bylo vyrovnáno, Hamerník přihrál Hvězdovi, jeho střela z hranice vápna mířila přesně do šibenice 1:1.

Závěr zápasu patřil hostům, nejprve Černý těsně minul. V 88. minutě byl blízko gólu Palka, ale v jasné příležitosti netrefil. Největší šanci si hosté schovali do samotného závěru, po rohovém kopu odvrátili zakončení Hamerníka domácí až z brankové čáry. "Bylo to zajímavé utkání, kdy jsme měli více brankových příležitostí. Pokud bychom v závěru alespoň jednu proměnili, odvezli bychom si vítězství," komentoval zápas trenér Jiří Kohout.

1.FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)
Branka: Hvězda
Sestava: Švihořík – Vondráček, Chocholoušek, Bečka, Palka – Hamerník, Mlynařík, Hvězda, Pernglau, Černý, Krčál. Trenéři: Kohout, Schveinert, Průša