Ve středečním domácím zápase I. dorostenecké ligy se v Luční ulici představil nováček soutěže FC Slovan Liberec. Hned v úvodních minutách se měnilo skóre, šance domácího Pernglaua zůstala nevyužita, naopak Liberec z protiútoku udeřil, když se po centru Drobílka trefil přesně Káva.

Ve středečním domácím zápase I. dorostenecké ligy se v Luční ulici představil nováček soutěže FC Slovan Liberec. Hned v úvodních minutách se měnilo skóre, šance domácího Pernglaua zůstala nevyužita, naopak Liberec z protiútoku udeřil, když se po centru Drobílka trefil přesně Káva.

Domácí vyrovnali ve 14. minutě, na centrovaný míč Leška si naběhl Mariánus a pohotově překonal brankaře Zoula. Ve 31. minutě domácí získali míč, Mariánus přihrál Pernglauovi, který krásnou střelou do rohu branky otočil skóre 2:1. Ve druhém poločasu přinesla změnu skóre akce ve 31. minutě kdy se uvolnil Pernglau a s pomocí teče jednoho z obránců zvýšil na 3:1. V 63. minutě vstřelili hosté kontaktní branku, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Káva 3:2. V 85. minutě zaútočili domácí po levé straně, Hrdlička ve své příležitosti trefil brankaře Zoula, odražený míč chtěl do branky usměrnit Pernglau, ale byl faulován. Nařízený pokutový kop tentýž hráč proměnil a upravil tak na konečných 4:2.

„Z naší strany to byly poločasy jako den a noc. V první části jsme hráli dobře vypracovali si řadu střeleckých příležitostí a šancí. Ve druhé části nás Slovan přehrával, zápas tak byl otevřený až do konce,“ hodnotil zápas trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec 4:2 (2:1)

Viktoria: Šiman - Palka, Denk, Piroch, Lešek – Hradecký, Doležal (71. Bešta), Mariánus – Pernglau, Hrdlička (86. Holub), Mlynařík