Po domácí remíze se Spartou 1:1, zajížděli Viktoriáni na hřiště Teplic. Domácí Teplice na jaře z pěti utkání čtyřikrát zvítězili, a tak nečekalo na severu Čech hosty...

Po domácí remíze se Spartou 1:1, zajížděli Viktoriáni na hřiště Teplic. Domácí Teplice na jaře z pěti utkání čtyřikrát zvítězili, a tak nečekalo na severu Čech hosty z Plzně nic jednoduchého. Do zápasu lépe vstoupili Plzeňští, v 6. minutě založil rychlý protiútok Chrž na Štípka, který zatáhl míč po pravé straně, našel Filingera ten posunul na Výtiska, ale jeho střela minula Mrázkovu branku. Ve 12. minutě znovu slibně se vyvíjející rychlý protiútok po ose Štípek, Výtisk, Frána, tentokrát přerušil odmávaný ofsajd. Ve 24. minutě postupoval s míčem domácí Moulis, přihrávkou našel na pravé straně Watzka, ten však branku Chrže minul. Ve 28. minutě Štípek utekl po pravé straně nacentroval do pokutového území, k míči se dostal Frána, jeho střelu jeden z domácích obránců odvrátil rukou, následné zakončení Výtiska chytil brankař Mrázek.

kohout_jiri_trener_small.jpgV 53. minutě zakombinoval Štípek s Ulčem, prvně jmenovaný odcentroval do pokutového území, brankář Mrázek vyrazil míč pouze k Beránkovi, který zakončil vedle domácí branky. V 58. minutě přihrál Výtisk Sladkému, který pohotově zakončil, ale Mrázek jeho střelu vyrazil. V 59. minutě zakončil domácí Šinor střelou bez přípravy nad Chržovu branku. V 65. minutě přišel rozhodující okamžik zápasu, střídající Chvojka si narazil s Fránou a pronikl do pokutového území, kde ho jeden z domácích obránců zfauloval. Nařízený pokutový kop zahrával Štefl, jeho střelu Mrázek vyrazil, ale na Šteflovu dorážku už byl krátký. V 71. minutě zakončil střelou z dvaceti metrů Müller, jeho pokus Chrž vyrazil. V 72. minutě na druhé straně z té samé pozice zakončil Filinger nad domácí branku. V 76. minutě mohl výsledek gólově pojistit po rychlém protiútoku Frána, ale jeho pokus ve vápně domácí brankař kryl.

„Utkání jsme vyhráli zaslouženě, po celý zápas jsme si udržovali převahu a dobře kombinovali především po pravé straně. V závěru se ještě domácí snažili o vyrovnání, především nakopávanými míči, ale to jsme dokázali pohlídat a zápas jsme dovedli do vítězného konce,“ uvedl trenér Jiří Kohout