V druhém domácím zápase na hřišti v Luční ulici hostili dorostenci Viktorie U19 celek z Jihlavy. Domácí po prohře v Teplicích chtěli tento výsledek odčinit a...

V druhém domácím zápase na hřišti v Luční ulici hostili dorostenci Viktorie U19 celek z Jihlavy. Domácí po prohře v Teplicích chtěli tento výsledek odčinit a v zápase s Jihlavou uspět. Hosté si naopak v předchozím utkání poradili doma s Mostem.

Úvod zápasu naznačoval, že domácí chtějí jít za třemi body. V první šanci se ocitl Mičkal, ale nedokázal zakončit přesně. V 7. minutě se po přihrávce Doležala dostal do jasné příležitosti Bezděk, ale Procházka jeho pokus chytil. V 19. minutě chybovali domácí obránci k míči se dostal Vydra a střelou podél brankaře otevřel skóre 0:1. Ve 23. minutě si naběhl na kolmý míč znovu Vydra a vstřelil svojí druhou branku. Ve 30. minutě vybojoval Doležal míč, posunul ho na Vitouše, který našel přihrávkou Mičkala a ten nadvakrát překonal Procházku 1:2. Za dvě minuty Jihlava znovu odskočila na rozdíl dvou branek, to když Štrajt nechal odcentrovat hostujícího záložníka a Tecl trefil z první přesně 1:3. Těsně před přestávkou zahrávali domácí rohový kop Vitoušem, na který si nejvýše vyskočil střídající Štafa a snížil na poločasový výsledek 2:4.

Ve druhém poločasu se domácí snažili o rychlou kontaktní branku a měli k tomu dobré příležitosti, tu největší v 54. minutě po dobré kombinaci Bezděk, ale jeho pokus Procházka chytil. V 60. minutě měl znovu příležitost po nedorozumění obrany hostů Bezděk, ale míč mu před hlavou sebral Procházka. V 60. minutě fauloval před velkým vápnem Hereit, k míči se postavil Šandera a propálil vše co mu stálo v cestě a upravil na konečných 2:5. Zbytek zápasu dokumentovala marná snaha domácích, hosté už si výsledek pohlídali a v utkání zvítězili.

Trenér Jiří Kohout hodnotil nevydařený zápas následovně: „Odehráli jsme špatný zápas, vyjma začátků obou poločasů jsme byli horším týmem. Soupeř nás předčil hlavně v osobních soubojích. My jsme často ztráceli míče i po nevynucených chybách a soupeř byl pro naši branku stále nebezpečný. Chyběla mi i větší agresivita a nasazení.“

FC Viktoria Plzeň - FC Vysočina Jihlava 2:5
Poločas: 2:4

Sestava:  Hroník – Šlajs, Matas, Hereit, Štrajt – Doležal (76. Futro), Vaněček (42. Štafa) Vitouš, Darida  – Bezděk (72. Rejthar), Mičkal