S Baníkem má Viktoria v posledních letech zajímavou bilanci vzájemných zápasů. Zatímco na hřišti Baníku se Viktorii podařilo z posledních tří zápasů ve všech zvítězit, domácí bilance již tak příznivá není. Ve dvou případech se body dělily, jedenkrát (sezona 2010/11) zvítězila Viktoria. Na ten zápas asi dobře vzpomíná i plzeňský fanoušek, nebo po závěrečném hvizdu rozhodčího Zelinky mohly propuknout oslavy mistrovského titulu.

S Baníkem má Viktoria v posledních letech zajímavou bilanci vzájemných zápasů. Zatímco na hřišti Baníku se Viktorii podařilo z posledních tří zápasů ve všech zvítězit, domácí bilance již tak příznivá není. Ve dvou případech se body dělily, jedenkrát (sezona 2010/11) zvítězila Viktoria. Na ten zápas asi dobře vzpomíná i plzeňský fanoušek, nebo po závěrečném hvizdu rozhodčího Zelinky mohly propuknout oslavy mistrovského titulu.

V plzeňském dresu se objevuje hned několik hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Baníku. Reprezentační záložník František Rajtoral, či odchovanec Baníku - Radim Řezník. Na Baník má příjemné vzpomínky také plzeňský trenér Pavel Vrba, který zde společně s Františkem Komňacký dosáhl na mistrovský titul. Na druhé straně najdeme s plzeňskou minulostí pouze stopera Benjamina Vomáčku, jenž ve Viktorii hostoval v sezoně 2001/02. Ve Viktorii rovněž působil hlavní trenér Baníku Martin Pulpit, stejně jako jeho asistent Milan Matejka.

Během zimního přestupního termínu se v souvislosti s Baníkem skloňovalo především jméno Milana Baroše, který se na tuzemský ligový trávník vrátil po jedenácti letech. Řady Ostravy také rozšířil středopolař Jan Hable a záložník Vlastimil Stožický, který naposledy nastupoval za Trnavu. Posílila také defenzíva, kam přišel Jaroslav Starý, či Patrizio Stronati, syn Češky a Itala, který je odchovancem Hlučína.

Podzimní vzájemné utkání
FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)
Branky: 8. Ševinský, 28. Horváth, 50. Hanousek - 71. Onuchukwu
ČK: 56. Greguš
ŽK:  Kapralík, Greguš, Milosavljev - Ďuriš, Hanousek
Rozhodčí: TomᚠKocourek - Ivo Nádvorník, Jiří Jiřík
Diváci: 9 872
Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Řezník - Horváth, Hanousek - Štípek (66. Hora), Kolář (59. Darida), Ďuriš (84. Fillo) - Bakoš. Trenér Pavel Vrba.
Baník Ostrava: Buček - Zawada (37. E. Onuchukwu), Vomáčka, Kaprálik, Mach - Milosavljev, Vašenda, Frydrych, Greguš, Kukec (81. Holzer) - Kraut (61. Droppa). Trenér Radoslav Látal.

Vzájemné zápasy pohledem archivu:

2012/13
Ostrava - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2, Onuchukwu - Ševinský, Horváth, Hanousek)
Viktoria Plzeň - Ostrava ???

2011/12
Viktoria Plzeň – Ostrava 1:1 (1:1, Jiráček – Svěrkoš)
Ostrava – Viktoria Plzeň 2:3 (0:2, Čišovský 2, Kolář – Fantiš, Kukec)

2010/11
Ostrava - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1, Rajtoral, Kolář)
Viktoria Plzeň - Ostrava 3:1 (2:1, Jiráček, Bakoš, Horváth - vlastní)

2009/10
Ostrava - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0, Zeher)
Viktoria Plzeň - Ostrava 0:0

2008/09
Viktoria Plzeň – Ostrava 1:3 (0:2, Horváth – Otepka 2, Lička)
Ostrava – Viktoria Plzeň 1:4 (0:1, Zeher – Kolář 2, Horváth z PK, Hájovský)

2007/08
Ostrava - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0, Zeher 2)
Viktoria Plzeň – Ostrava 0:4 (0:3, Magera 2, Svěrkoš 2)

2006/07
Ostrava - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0, Tomašák - Borek)
Viktoria Plzeň - Ostrava 0:1 (0:0, Varadi)

2005/06
Ostrava - Viktoria Plzeň 6:0 (2:0, Lukeš 2, Střihavka, Žůrek, Varadi, Hoffmann)

2003/04
Ostrava - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0, Z. Pospěch 2)
Viktoria Plzeň - Ostrava 1:2 (0:1, vlastní Látal - Matušovič 2)

2000/01
Viktoria Plzeň - Ostrava 1:1 (0:0, I. Svoboda – M. Lička)
Ostrava - Viktoria Plzeň 3:0 (1:0, Baroš, Veselý, Prohászka)

1998/99
Viktoria Plzeň - Ostrava 1:1 (1:0, Purkart - Samec)
Ostrava - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0, Purkart)

1997/98
Ostrava - Viktoria Plzeň 3:2 (2:0, Timko, Sionko, Samec - Slabý z PK, Janota)
Viktoria Plzeň - Ostrava 3:1 (1:0, Slabý, Heřman, Purkart - Zátek z PK)

1996/97
Ostrava - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0, Čížek - Ježek)

1995/96
Viktoria Plzeň - Ostrava 1:0 (0:0, Slabý))
Ostrava - Viktoria Plzeň 3:2 (2:1, Činčala, Mašlej, Čížek z PK - Skála, Vlček)

1994/95
Ostrava - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0, Tůma)
Viktoria Plzeň - Ostrava 0:1 (0:0, Knoflíček)

1993/94
Ostrava - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1, Hýravý, Kubánek - Šmejkal)
Viktoria Plzeň - Ostrava 1:0 (1:0, Švejdík)

1988/89
Ostrava - Škoda Plzeň 3:1 (2:0, Staš, Hýravý, Daněk - Koc)
Škoda Plzeň - Baník Ostrava 0:2 (0:0, Nečas, Ollender)

1986/87
Ostrava - Škoda Plzeň 4:3 (1:0, K. Kula, Daněk z PK 2, Zajaroš - Kovačič, Sloup, Sloup z PK)
Škoda Plzeň - Ostrava 1:0 (0:0, Rosa z PK)

1979/80
Ostrava - Škoda Plzeň 2:1 (1:1, Daněk, Lička - Sloup)
Škoda Plzeň - Ostrava 1:1 (0:1, Dvořák - Lička)

1978/79
Škoda Plzeň - Ostrava 0:2 (0:0, Albrecht 2)
Ostrava - Škoda Plzeň 0:0

1977/78
Ostrava - Škoda Plzeň 1:0 (0:0, Knapp)
Škoda Plzeň - Ostrava 0:2 (0:2, Lička, Vojáček)

1976/77
Škoda Plzeň - Ostrava 2:2 (1:2, Jelínek, Sloup - Nesrsta, Kvasnica)
Ostrava - Škoda Plzeň 2:0 (1:0, Hudeček, Radimec)

1975/76
Škoda Plzeň - Ostrava 0:1 (0:1, Sionko)

1974/75
Škoda Plzeň - Ostrava 0:2 (0:0, Knapp 2)
Ostrava - Škoda Plzeň 3:3 (2:1, Knapp, Albrecht, Hudeček - Michálek z PK, Plass, Uličný)

1973/74
Škoda Plzeň - Ostrava 2:0 (1:0, Bican, Forman)
Ostrava - Škoda Plzeň 0:1 (0:1, Forman)

1972/73
Ostrava - Škoda Plzeň 2:0 (1:0, Rýgel, Michalík)
Škoda Plzeň - Ostrava 1:1 (1:0, Bican - Albrecht)

1970/71
Škoda Plzeň - Ostrava 0:1 (0:1, Klement)

1967/68
Škoda Plzeň - Ostrava 1:1 (1:0, Süss - Michalík)
Ostrava - Škoda Plzeň 3:1 (2:1, M. Poštulka 2, Míčka - vlastní Píšek)

1962/63
Spartak Plzeň - Ostrava 0:3 (0:1,)
Ostrava - Spartak Plzeň 1:2 (0:1, Sirý - vlastní Šindelář, Lopata)

1961/62
Ostrava - Spartak Plzeň 2:2 (0:1, Šindelář, Pospíchal - K. Sloup, St. Štrunc)
Spartak Plzeň - Ostrava 0:3 (0:1, Wiecek, Pospíchal z PK, Valošek)

Listopad 1961: Plzeňský nováček sahal v Ostravě po výhře

Tehdejší plzeňský Spartak postoupil po devíti letech mezi naši elitu a v roli nováčka byli František Čaloun, František Homola, Bohumil Mudra, Josef Strejček, Zdeněk Böhm, Jiří Lopata a spol. štikou ligy. Dokázali vyhrávat doma i venku. Před posledním podzimním kolem byli na třetí příčce a jeli do Ostravy na Baník, který byl pátý. Před návštěvou 10 000 diváků udávali hosté od úvodních minut tempo hry a dokazovali proč jsou v popředí tabulky. Góly Karla Sloupa a Standy Štrunce po zásluze vedli už 2:0 a Baník vůbec nevěděl co má hrát. Na hřiště musel přijít nestárnoucí Jiří Křižák, kterému tehdy bylo už sedmatřicet let. Mužstvo ale stmelil a Šindelář s Pospíchalem zařídili vyrovnání na konečných 2:2. I takový výsledek z horké ostravské půdy byl pro Plzeň úspěch. Plzeňská Pravda ho dokázala ocenit slovy: "Hostující Spartak si zasloužil vyhrát. Většinu utkání byl kombinačně lepším celkem, dostával se i do střeleckých šancí a byla škoda, že v době, kdy vedl dvoubrankovým rozdílem, nedokázal vstřelit třetí gól. Příležitostí k tomu měl dost." Na jaře však v domácí odvetě Plzeň doma prohrála 0:3 a skončila v první lize na deváté příčce, Ostrava byla v konečné tabulce pátá.

Srpen 1967: Premiéra ve Štruncových sadech neměla vítěze

První kolo sezony 1967 - 1968 svedlo proti sobě dva nováčky: Škodu Plzeň a Baník Ostrava. Hrálo se v Plzni, přišlo téměř 14 000 fanoušků a domácí svěřenci trenéra Vlastimila Chobota se v sestavě Fr. Čaloun - Vacín, Mudra, Plass, Bakič - M. Štrunc, Matyᚠ- Süss, Herbst, Kamír, Sudík (75. Pokorný) do svého soupeře doslova zakousli. Po půlhodině vstřelil Karel Süss vedoucí gól. Vyhlášený bojovník v dresu s okřídleným šípem tak originálně oslavil návrat z vojny v táborské Dukle. Plzeňský tým si vypracoval další šance, ale hostující branka už byla jako zakletá. A tak se v závěru osmělili hosté z Ostravy. Třináct minut před koncem byl nedaleko rohu velkého čtverce faulován Haspra. Jeho kolega Michalík si staví míč, domácí borci zase zeď v předepsané vzdálenosti. Následuje Michalíkův rozběh a prudký, falšovaný míč těsně nad zdí našel svůj cíl v horním růžku branky bezmocného Františka Čalouna. Bylo rozhodnuto: nováčkové "ukopali plichtu 1:1." Týdeník Kopaná - hokej o utkání napsal: "Plzeňští promarnili vítězství. Příliš brzo se spokojili  s pouhou jedinou brankou náskoku. Nejlepším hráčem utkání byl domácí brankář František Čaloun. Ač nebyl příliš zamněstnán, zabránil za bezbrankového stavu díky svému vynikajícímu postřehu dvěma jistým gólům a podržel mužstvo." V jarní odvetě plzeňský tým v Ostravě prohrál 1:3 a nakonec z předposledního místa sestoupil. Ostrava skončila jedenáctá a první ligu zachránila.

Listopad 1973: Bican s Formanem pokořili ostravského lídra

V sezoně 1973 - 1974 se ostravský Baník v první lize rozehrál k výborným výkonům a probojoval se dokonce do čela tabulky. V jedenáctém kole přijel do Plzně na půdu desátého celku tabulky v roli jasného favorita. Hrálo se v listopadu za umělého osvětlení a 6 000 fanoušků výkon domácích dokonale překvapil a hodně rozehřál. Ostrava předvedla hru hodnou vedoucího celku, hrála rychle, výborně kombinovala, Plzeň ale kontrovala bojovností a promyšlenými brejky. Už v sedmé minutě po rohu, který tradičně perfektně zahrál Karel Süss, dorazil míč poprvé za záda brankáře Schmuckera pohotový Ivan Bican. Hostující favorit si poté vypracoval územní převahu, ale obrana Sudík, Plass, Kořínek, Hoffmann před brankáře Žalce hosty téměř nepustila. Naopak domácí útok Forman, Štrunc, Kříbala podporován záložní trojicí Süss, Uličný, Bican neustále hrozil a když se dvacet minut před koncem trefil nádhernou střelou z dálky Milan Forman, bylo o překvapení rozhodnuto. Domácí trenér Jiří Rubᚠpo utkání ocenil výkon obou mužstev. "Ostrava podala jeden z nejlepších výkonů, které jsme v Plzni na podzim viděli, i když měla slabiny v zakončování útoků. Ma jsme byli šastnější v zakončování akcí. Hrálo se tvrdě, ale bez záludností. Těžko mohu z našich chválit jednotlivce, všichni se snažili podat nejlepší výkon, ve druhé půli hrála výborně záložní trojice." Plzeňský kouč musel být spokojen i po jarní odvetě, ve které jeho tým gólem Formana v Ostravě vyhrál 1:0 a v konečném účtování obsadil čtrnácté místo. Ostrava skončila čvrtá.

Červen 1976: Ostrava si z Plzně odvezla první titul

Prvoligový ročník 1975 - 1976 ve svém závěru vyústil na čele tabulky v dramatickou zápetku. Před posledním kolem byla ve hře o titul mistra Československa tři mužstva: Slavia Praha, Slovan Bratislava a Baník Ostrava. Při předpokládané výhře Slovanu nad Slavií, což se také výsledkem 2:0 stalo, potřeboval ostravský Baník vyhrát v Plzni. Domácí už byli zachráněni a prakticky jim o nic nešlo. Sestava Škody: J. Čaloun - Sudík, Brusnický, Forman, Michálek - Süss, Plass, Fojtík (65. Bican) - St. Štrunc, Uličný, Hřebík (46. Kříbala). Sestava Ostravy: Michalík - Foks, Vojáček, Ruš, Rygel - Tondra, Kvasnica (77. Kolečko), Radimec - Lička, Sionko (85. Šišma) Slaný. Hrál se fotbal s plným nasazením na obou stranách. Škodovka měla převahu, ale už v sedmé minutě inkasovala po rohovém kopu gól z hlavičky Sionka. Jak se ukázalo byl jediný a rozhodující. Řada šancí domácích zůstala nevyužita, v době největšího náporu naservíroval Zdeněk Michálek jednu lahůdku v podobě perfektně zahraného trestného kopu, ale jeho prudký míč asi z dvaceti metrů skončil na břevně. A tak se trenér Jiří Rubáš, který si právě před zahájením této sezony vyměnil místo s Tomášem Pospíchalem, mohl s celým ostravským týmem radovat z historicky prvního titulu misra republiky. Plzeňská Pravda litovala špatné domácí koncovky. "Škodovka byla budoucímu mistru přinejmenším rovnoceným soupeřem. Hráči vydali ze sebe vše, ale poslední slovo neměli. Chyběl kumšt dát branku." Celkově skončila Plzeň na třinácté příčce.

Říjen 1986: Úchvatná sedmigólová přestřelka

Plzeňská Škoda se v roce 1986 vrátila po šest letech zpět do první ligy. Nevedla si nejhůř a když v devátém kole cestovala na ostravské Bazaly měla na kontě šest bodů. Domácí jich měli jedenáct a okupovali třetí příčku. Sestava Škody: Štícha - Kamiš, Kalabus, Sloup, Kopřiva - Kohout, Forman, Paul - Homola, Vašák, Kovačič. Povinnost velela domácím vyhrát, což se nakonec stalo, ale duel se změnil v naprosto nečekanou přestřelku. Za připomenutí stojí sled krásných gólů. K. Kula poslal Baník do vedení a když v úvodu druhé půle Daněk z penalty zvýšil na 2:0, zdálo se být rozhodnuto. Za chvíli však Jozef Kovačič vstřelil kontaktní branku Plzně a ta vycítila šanci. Zajaroš ale zvýšil na 3:1 a po další proměněné penaltě Daňka už ostravští fandové v hledišti slavili vítězství. Čtvrt hodiny před koncem však levačka Jiřího Sloupa vykřesala další naději. Potom byl ve vápně faulován Vladimír Vašák a Jirka Sloup z penalty snížil na konečných 3:4. Na víc už Škodovka nedosáhla. Bylo to ale náramně kvalitní představení, které by bylo ozdobou každé zahraniční ligy. Ocenil to i Československý sport: "Divácky atraktiní utkání okořenilo sedm gólů a mohlo jich být ještě víc. Oba celky preferovaly útočnou činnost nad defenzivní. Plzeň dokázala vyrážet k rychlým brejkům, tuhle potřebnou kapitolu z fotbalové učebnice umí, ale doplatila na chyba v obranné činnosti." Svěřenci trenéra Václava Rysa dokázali na jaře doma nad Ostravou vyhrát 1:0, ale nakonec z předposledního místa sestoupili.

Duben 1994: O cenném vítězství rozhodl Švejdík

Sezona 1993 - 1994 byla prvním ročníkem samostatné nejvyšší soutěže České republiky a plzeňská Viktoria v roli nováčka skončila pod vedením kouče Zdeňka Michálka na výborném pátém místě. Základy k tomuto umístění položil mimo jiné i domácí souboj s Baníkem Ostrava v dubnu 1994. Před ním byla Plzeň v tabulce na osmé příčce a Baník na třetí pozici. Do Štruncových sadů přijel tedy jednoznačně v roli favorita. Domácí  v sestavě M. Čaloun - Slabý - Drahorád, Janota, Bečka, Skála - Purkart, Mika, Šmejkal (75. Susko) - Heřman (80. Vlček), Švejdík by byli rádi za remízu, ale nakonec všechno dopadlo jinak. Viktoriáni se do soupeře doslova zakousli. Šance Drahoráda a Šmejkala ještě zůstaly nevyužity, zákrok na Miku zaváněl penaltou, ale ve 33. minutě už přišla rozhodující akce celého utkání. Standa Purkart poslal míč do běhu Marcelu Švejdíkovi, ten přespurtoval svého strážce Ondráčka a z rohu šestnáctky nádhernou střelou pod břevno překonal brankáře Bernádyho. Ukázkový gól přímo do fotbalových učebnic! Nečekanou výhrou 1:0 Viktoria potvrdila formu i ambice na přední umístění. A to se nakonec stalo skutkem. Výhru si považoval i trenér Zdeněk Michálek: "Je to nejcenější vítězství Viktorie za mého působení. Pokládám Ostravu za jedno z nejlepších mužstev české ligy. První poločas se hrál podle mých představ, ve druhém se už projevila únava na našich klíčových hráčích. Šmejkal schytal mnoho ran, proto jsem ho musel střídat. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené."

Květen 2011: Mistrovské výhry s příchutí plynu, ale i oslav

První vzájemný zápas sezony 2010 - 2011 přinesl kromě bodů a emocí také překonání rekordu v počtu získaných bodů za podzimní část. Utkání se totiž hrálo v rámci patnáctého, tedy posledního kola první poloviny. Stávající rekord držela Sparta Praha s 39 body. Viktoria díky výhře nad Ostravou tento rekord překonala o jeden bod a se 40 body se tak stala novým držitelem tohoto rekordu.  Samotné utkání přineslo ještě jeden neobvyklý děj. V 17. minutě rozhodčí Mojžíš musel přerušit utkání, nebo na hrací plochu se dostal slzný plyn, který Policie použila za hradbami stadionu při potyčce fanoušků. Po vynucené dvacetiminutové přestávce pak zápas pokračoval dále až do vítězného konce pro plzeňskou Viktorku pro níž to bylo 13 podzimní vítězství. Tentokrát se skórem 2:0 po gólech Rajtorala a Koláře. Jarní zápas, který se hrál ve Štruncových sadech 21. května, tedy v době kdy již byla zahájena přestavba stadionu a klub přichystal pro fanoušky mobilní tribuny. Viktoria si výhrou mohla zajistit již s předstihem mistrovský titul a do ochozů stadionu se vtěsnalo 7100 diváků (vyprodáno). Viktorka začala zápas ale nešastně, když Limberský poslal míč za záda gólmana Pavlíka. Po pětadvaceti minutách hry bylo vyrovnáno zásluhou Jiráčka. O minutu později si už mohly zaplněné Štruncovy sady vychutnat další nával gólové radosti. Slovenský kanonýr Bakoš se po nahrávce Jiráčka ocitl sám před brankářem Ostravy, udělal mu kličku a zkušeně zakončil do odkryté sítě. V 64. minutě hry se vyznamenal kapitán Pavel Horváth. Plzeňský špílmachr poslal nechytatelný míč z přímého kopu z pětadvaceti metrů přesně k pravé tyči. Gólman Ostravy byl bez šance. Poslední minuty utkání se odehrávaly za sborového skandování: „Mistři, mistři!“ Sestava Viktorie z utkání v němž si zajistila titul: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (77. Ďuriš), Kolář (85. Fillo), Rezek - Bakoš (90. Brezinský). "Dokázali jsme to s týmem, který v téhle sezoně nejvíc překvapil. Před sezonou byl na titul Plzně kurz dvacet ku jedné, takže jsme byli asi takový favorit jako kulhající kůň na Velké Liverpoolské," prohlásil po utkání šastný trenér Pavel Vrba.

Duben 2012: Drama v Ostravě pro Viktorii

Zatímco první duel sezony 2011/2012 přinesl ve Štruncových sadech vyrovnanou hru a dělbu bodů po výsledku 1:1, jarní odveta nenechala diváky na ostravských Bazalech klidné až do samého závěru. Viktorka v sestavě Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (80. Řezník), Kolář, Pilař (85. Wágner) - Bakoš (70. Ďuriš) se v první části zhostila role favorita na výtečnou a po dvou trefách  Mariána Čišovského vedla 2:0. Když Daniel Kolář zakončoval v třiasedmdesáté minutě do prázdné branky, už asi málokdo pochyboval o tom, kam body poputují, spíše bylo otázkou, kolikrát ještě Plzeňané uspějí. Jenže… Antonín Fantiš osm minut před koncem sebral plzeňskému gólmanovi čisté konto a když po dalších třech minutách snížil Davor Kukec na 2:3, bylo drama na světě. Naštěstí pro plzeňské barvy domácí již nedokázali skore srovnat, naopak blízko čtvrté brance byl v samém závěru plzeňský Vladimír Darida, jehož střela jen těsně minula branku domácích. Konec zápasu byl již velice vyhecovaný a nervózní, na obou stranách padlo několik žlutých karet, ale nakonec se Viktorce podařilo výhru udržet a získat tři body. Příčinu útlumu svého týmu ve druhé půli viděl trenér Pavel Vrba: "Naši krajní záložníci byli příliš hluboko, na hrotu zůstával osamocený útočník. V kombinaci jsme nebyli úspěšní a jen jsme odevzdávali míče. Naše ofenzíva ve druhém poločase byla špatná." Po tomto utkání Viktoria ztrácela na první Liberec šest bodů, ztrátu však téměř dohnala a od obhajoby titulu ji nakonec chyběly jen centimetry v podobě nastřelených tyčí v posledním kole v Liberci.

Srpen 2012: Viktoria na Bazalech nezaváhala

V sezoně 2012 - 2013 jela Viktoria do Ostravy ve čvrtém kole po nečekané domácí prohře 2:3 s Brnem. Cílem sestavy Kozáčik - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Řezník - Hanousek, Horváth - Štípek (66. Hora), Kolář (59. Darida), Ďuriš (84. Fillo) - Bakoš byla rehabilitace za nevydařené domácí utkání. Limberský s Daridou seděli na lavičce, měli totiž za sebou středeční reprezentační vystoupení proti Ukrajině. Viktoria hrála ve velkém vedru pozorně v defenzivě a domácí v prvním poločase nepustila do jediné šance. Sama naopak ovládla hru a vytvořila si několik brankových příležitostí. Po osmi minutách hry skóroval hlavou Ševinský a brzo hosté udeřili podruhé. Po faulu na Štípka zahrával trestný kop Horváth a jeho střela kolem zdi zamířila do domácí sítě. Brzo po přestávce to už pro domácí vypadalo na ručník. Bývalý jejich hráč Řezník poslal oblouček za ostravskou obranu a rozběhnutý Hanousek přehodil brankáře Bučka. Stav 3:0 byl výborný, ale hosté měli na zřeteli průběh jarního utkání, kdy vedli stejným rozdílem a nakonec bylo z utkání drama do poslední minuty. Takový průběh tentokrát nepřipustili a přestože Onunchukwa hlavou snížil, dotáhla Viktoria bez velkých problémů zápas do vítězného konce - 3:1. Stínem bylo zranění Koláře, který odstoupil pro naštípnutou lýtkovou kost. Greguš byl za tento zákrok sice vyloučen, ale postiženému hráči to samozřejmě nepomohlo. "Nohu bude mít minimálně čtyři následující týdny v sádře. I s rehabilitací bude Viktorii chybět pravděpodobně do poloviny října," prohlásil o zranění plzeňské opory Pavel Pillár, tiskový mluvčí Viktorie.