Po náročném soustředění ve Zruči u Plzně se junioři Viktorie utkali v přátelském utkání s Greuthem Fürth, který hraje čtvrtou nejvyšší německou soutěž. Výběr trenéra Jiřího Kohouta v těžkém souboji vedl po první půli, nakonec se oba týmy rozešly smírně 1:1. V poslední lednový den, tedy v sobotu 31. 1., budou hrát junioři po delší době domácí přípravný zápas s týmem Senec ze Slovenska.

Greuther Fürth U23 – FC Viktoria Plzeň U21 1:1(0:1)
Branka Viktorie: 6. Che Bong

Sestava Viktorie: Juraši - Glazer (46.Šíša), Čihák (20.Denk), Kule, Lešek - Koudelka, Domabyl - Ruml, Doležal, Mlynařík - Che Bong

Zápas se pro Viktorii vyvíjel výborně hned od začátku, již v 6. minutě otevřel skóre Che Bong po akci Rumla. Západočeši hráli i nadále velmi aktivně, z čehož pramenila vyložená šance Rumla, kdy trefil pouze nohy domácího brankaře. Greuther mohl srovnat z pokutového kopu po závaru po rohovém kopu. Vyznamenal se však Juraši, který penaltu vyrazil.

Ve druhé půli domácí tým viktoriány zatlačil, ale obrana výběru trenéra Kohouta fungovala velmi dobře. Gólovou pojistku mohl přidat Che Bong, ale samostatný únik nevyřešil dobře, stejně jako Ruml, kterého znovu vychytal brankař. Domácí vyrovnali v 76. minutě po dlouhém nákopu a jemné teči hlavou domácího útočníka.

V sobotu 31. ledna budou hrát junioři Viktorie Plzeň domácí přípravný zápas. V Luční ulici se od 11 hodin utkají s týmem Senec, který hraje druhou slovenskou ligu.