Cenné vítězství a tři body si připsali na velikonoční neděli hráči juniorky Plzně. Na domácím hřišti porazili béčko dalšího ligového celku, Českých Budějovic, když skóre...

Cenné vítězství a tři body si připsali na velikonoční neděli hráči juniorky Plzně. Na domácím hřišti porazili béčko dalšího ligového celku, Českých Budějovic, když skóre zápasu dokázali otočit z 0:1 po prvním poločasu na konečných 2:1.Autorem obou plzeňských gólů byl Paolo Rodrigues.

V dresech obou týmů se představili hlavně mladí hráči ročníků 1988 a 89 a první poločas měli viktoriáni problémy vyrovnat se s agresivitou a důrazem, který předváděl hlavně budějovický útočník Kučera. V 19. minutě vstřelili hosté gól, když svou rychlost využil Jasanský a naservíroval míč před bránu Nekvindovi – 0:1. Jasanský dál dělal Plzeňským svou rychlostí problémy a i kvůli tomu střídal domácí trenér Milan Matejka ještě před půlí Chvojana za Leitla. „Bylo vidět, že Chvojan ještě není po zranění ve stoprocentní formě. Po střídání se Blažek přesunul na beka a Jasanského hlídal Leitl. A úspěšně,“ byl spokojený Matejka.

Ten byl o poločase na své svěřence hodně nazlobený a své jim řekl od plic. „A mělo to efekt. Začali jsme agresivně chodit do soubojů, soupeři jsme se vyrovnali a časem získali převahu. Ta vyústila v branky,“ konstatuje Matejka.

Vyrovnávací gól přišel v 62. minutě, kdy Rodrigues proměnil nařízenou penaltu. Tentýž hráč přidal další gól o čtyři minuty později. Po akci Diviše se prosadil na zadní tyči. „S výsledkem i druhým poločasem jsem spokojen,“ uvedl Matejka. „Hráči viděli, že když dodržují taktické pokyny,  k něčemu to vede.“

Viktoriáni se dobře vyrovnali i s hodně teplým počasím. “To spíš vadilo soupeři. I když těžko říct, jestli Budějovice zlomilo horko, nebo nᚠdruhý gól.“

FC Viktoria Plzeň B – SK Dynamo České Budějovice B 2:1 (0:1)

Plzeň B: Houdek – Chvojan (38. Leitl), Bauer, Polák, Mandous - Blažek, Diviš, Dvořák, Vrzal (63. Bárta) - Rodrigues, Herák
Trenér: Milan Matejka

Rozhodčí: Fišer - Vlasjuk, Kubr